Dunaújvárosban nyert az éllovas

spigott - 2019. november 3. 19:12

Hiába játszott majdnem egy teljes félidőt emberelőnyben a DPASE labdarúgó csapata a Pécs elleni rangadón, a listavezető megérdemelt győzelmet aratott Dunaújvárosban.

A szezon eddigi legnehezebb mérkőzése várt ma délután négy órától a Dunaújváros PASE labdarúgó csapatára, mely a listavezető, az idei szezonban még veretlen PMFC gárdáját látta vendégül a Dunaújvárosi Stadionban. Ugyan a mieink legutóbbi öt mérkőzésüket megnyerték, s az elmúlt nyolc fordulóban nem találtak legyőzőre, ezúttal az NB III Közép Csoportjából kiemelkedő pécsiek számítottak az esélyesebbnek.

A vendégek valamivel erősebben is kezdték a mérkőzést, de hiába szorították be labdarúgóinkat az első tíz percben, igazán nagy lehetőséget nem tudtak kialakítani Pokorni Péter kapuja előtt. Az első negyed óra végéhez közeledve egyre inkább kijött a szorításból Lőrincz Emil gárdája, de hiába játszott bátrabban és ekkor már pontosabban is együttesünk, csak nehezen tudott eljutni a pécsi kapuig, s ha sikerült is neki, vagy az utolsó passzokba, vagy a beadásokba csúszott hiba. Ezzel együtt sem volt előjele annak, hogy a vendégek megszerzik a vezetést, ám elég volt egy pillanatnyi kihagyás, s a 32. percben egy szöglet után nem tudtak felszabadítani a mieink, így a labda Geiger elé került, aki éles szögből kilőtte a jobb alsót, megszerezve ezzel a vezetést a vendégeknek (0-1).

A bekapott góltól valamelyest meg is zavarodtak labdarúgóink, de sikerült rendezni a sorokat sőt, a második felvonás elején óriási esélyt kaptak a mieink, ugyanis az 52. percben Gajág Gergő megkapta második sárga lapját, s ezzel együtt a pirosat is, így emberelőnybe kerültek Szepessyék. A fór azonban mintha a mieinket nyomta volna agyon, gyakorlatilag semmi nem jött össze Lőrincz Emil együttesének, mely a félidő derekához közeledve összehozott még egy tizenegyest is, melyet szerencsére Koller a bal alsó mellé rúgott, így maradt esély a pontszerzésre. A pécsiek azonban tíz emberrel is irányították a játékot, a letámadásuk nagyon nem ízlett csapatunknak, mely sorozatban veszítette el a labdákat, s továbbra sem tudott igazán komoly helyzetet kialakítani ellenfele kapuja előtt. A mérkőzés a 85. percben dőlt el, mikor egy kontra végén ismét hibázott a hazai védelem, s ezt Kónya Dávid büntette pontos lövéssel, kialakítva ezzel a 2-0-s pécsi sikert jelentő végeredményt.

DPASE – PMFC 0-2 (0-1)
Gólszerzők: Geiger a 32., Kónya a 85. percben.

DPASE: Pokorni – Kis, Bíró, Dorogi (Beszterczei, 86.), Horváth (Busa, 67.), Csendes, Szepessy, Puskás, Kovács, Tóth (Reicheld, 67.), Barna. Vezetőedző: Lőrincz Emil.

PMFC: Kovács – Sági, Rácz, Németh, Futó, Kónya, Koller (Tihanyi, 90.), Gajág, Bohata (Nikic, 55.), Geiger (De Oliveira, 92.), Hegedűs. Vezetőedző: Vas László.

A rovat további hírei: Sport

Közel volt a bravúrhoz a DAB

Közel volt a bravúrhoz a DAB

2025. okt. 12.

Kétgólos hátrányból is egyenlített, de végül 5-4-es vereséget szenvedett a címvédő és jelenleg is éllovas Gyergyói HK otthonában a DAB jégkorong csapata az Erste Liga vasárnapi fordulójában.

Közös mozgás a Szalki-szigeten (galéria)

Közös mozgás a Szalki-szigeten (galéria)

2025. okt. 12.

Komoly érdeklődés mellett rendezte meg a DKSE és városunk önkormányzata a MOZD'ÚJVÁROS elnevezésű közösségi sportnapot a Szalki-szigeten szombaton délelőtt, és a remek hangulatú eseményen mezei akadályfutás, a DKSE sportági bemutatói, valamint egyéb mozgásformák várták az érdeklődőket. A részletes beszámolóval holnap érkezünk, addig galériánk segítségével elevenítjük fel a nap történéseit.

Nagy pofon hazai pályán

Nagy pofon hazai pályán

2025. okt. 12.

A vendég NEKA szinte a végig vezetve vitte el a pontokat a rossz napot kifogó DKKA-tól a női kézilabda NB I szombati fordulójában.

Négy közé jutott a DFVE a Magyar Kupában

Négy közé jutott a DFVE a Magyar Kupában

2025. okt. 11.

Itthon is simán legyőzte a győrieket, így kettős sikerrel jutott be a Magyar Kupa legjobb négy csapata közé a DFVE női vízilabda csapata.

Újra itthon a DFC

Újra itthon a DFC

2025. okt. 11.

A Majosi SE elleni hazai összecsapással folytatja a bajnoki küzdelmeket a Dunaújváros FC labdarúgó csapata vasárnap délután öt órától.

Sokba került a másfél perces kihagyás

Sokba került a másfél perces kihagyás

2025. okt. 11.

Nagyot küzdött, de egy másfél perces rövidzárlatnak is "köszönhetően" kikapott Csíkszeredán a DAB jégkorong csapata az Erste Liga pénteki fordulójában.

Biztos előnyben a DFVE

Biztos előnyben a DFVE

2025. okt. 10.

Fél lábbal már a négy között érezheti magát a DFVE női vízilabda csapata a Magyar Kupában, miután a negyeddöntő első meccsén magabiztos sikert aratott a UNI-Győr otthonában.