Haladás-öröm a sportcsarnokban

spigott - 2019. november 22. 20:51

Hiába vezetett két góllal is, végül 5-2-es vereséget szenvedett a Haladás elleni hazai bajnokin a Dunaferr DUE Dutrade FC futsal csapata.

Igen komoly feladat várt ma este hét órától a Dunaferr DUE Dutrade FC futsal csapatára, mely a bajnoki tabella második helyén álló Haladás VSE-t látta vendégül a Dunaújvárosi Sportcsarnokban. Fehér Zsolt együttese azonban ennek ellenére is a bravúrra készült, ám ehhez támadásban és védekezésben is javulnia kellett a közelmúlt mérkőzéseihez képest.
A dunaújvárosiak nagyon elszántan is kezdtek, s már a második percben sikerült megszerezniük a vezetést Pál Patrik révén, aki tíz méterről ágyúzott a jobb felsőbe egy szabadrúgást (1-0). A bekapott gól után igyekezett növelni a tempót a szombathelyi alakulat, ám a Dunaferr kiválóan védekezett, egymást kisegítve őrizték kapujukat a mieink, s ha nem Rigó kapus, akkor valamelyik mezőnyjátékos tette bele a lábát egy-egy Haladás kísérletbe.

A túloldalon is akadt azért látnivaló, mert Szeghy veszélyeztetett kétszer, de ezzel együtt is a Haladás játszott fölényben. A következő ziccer azonban Horváth Benedek előtt adódott, majd egy remek szerelés után Fridrich lőtt pontosan a bal alsóba tíz méterről, megduplázva ezzel a Dunaferr előnyét a 14. percben (2-0). Nem sokáig örülhettünk azonban a kétgólos előnynek, mert egy kapufáról kipattanót Melo vágott a kapuba, így újra teljesen nyílt lett a meccs (2-1).

A fordulást követően még fél perc sem telt el, mikor Simic éles szögből lőtt a bal felsőbe, kiegyenlítve ezzel az állást, s ezzel kezdődhetett minden elölről (2-2). Sáhó azonnal visszaszerezhette volna a vezetést, de Sásdi bravúrral védett, majd Rigó tette meg ugyanezt Dróth lövésénél. A 28. percben megfordította az állást a Haladás, mert egy kontra végén Vas lőtt közelről a kapuba, így innentől a mieinknek kellett többet kockáztatniuk (2-3).

Ahogy várható is volt, a gól után visszább állt a Haladás, s bár a Dunaferr próbálkozott, nem igazán tudott fogást találni ellenfelén. a hajrához közeledve egyre inkább keményedett a meccs, s bár akadtak lehetőségei a mieinknek, a 38. percben újra sikerrel kontrázott a szombathelyi gárda, mely Dróth találatával eldöntötte a meccset (2-4). Az utolsó percekben kapusa helyett is mezőnyjátékost küldött a pályára Fehér Zsolt, ám ebből a vendégek kapusa, Sásdi lőtt egész pályáról újabb gólt, kialakítva az 5-2-es vendégsikert jelentő végeredményt.

Dunaferr DUE Dutrade FC – Haladás VSE 2-5 (2-1)

Gólszerzők: Pál, Fridrich, illetve: Melo, Simic, Vas, Dróth, Sásdi.

Dunaferr DUE Dutrade FC: Rigó – Fridrich, Szeghy, Faragó, Sáhó. Csere: Kolompár, Németh P., Klacsák, Dorogi, Pál, Schnierer, Németh L., Horváth. Vezetőedző: Fehér Zsolt.

Haladás VSE: Sásdi – Melo, Dróth, Vas, Garcia. Csere: Gyimesi, Alasztics, Hajmási, Horváth, Simic, Sipos, Gerencsér, Péter, Vidák. Vezetőedző: Calvo Rodriguez Juan Ramon.

A rovat további hírei: Sport

Közös mozgás a Szalki-szigeten (galéria)

Közös mozgás a Szalki-szigeten (galéria)

2025. okt. 12.

Komoly érdeklődés mellett rendezte meg a DKSE és városunk önkormányzata a MOZD'ÚJVÁROS elnevezésű közösségi sportnapot a Szalki-szigeten szombaton délelőtt, és a remek hangulatú eseményen mezei akadályfutás, a DKSE sportági bemutatói, valamint egyéb mozgásformák várták az érdeklődőket. A részletes beszámolóval holnap érkezünk, addig galériánk segítségével elevenítjük fel a nap történéseit.

Nagy pofon hazai pályán

Nagy pofon hazai pályán

2025. okt. 12.

A vendég NEKA szinte a végig vezetve vitte el a pontokat a rossz napot kifogó DKKA-tól a női kézilabda NB I szombati fordulójában.

Négy közé jutott a DFVE a Magyar Kupában

Négy közé jutott a DFVE a Magyar Kupában

2025. okt. 11.

Itthon is simán legyőzte a győrieket, így kettős sikerrel jutott be a Magyar Kupa legjobb négy csapata közé a DFVE női vízilabda csapata.

Újra itthon a DFC

Újra itthon a DFC

2025. okt. 11.

A Majosi SE elleni hazai összecsapással folytatja a bajnoki küzdelmeket a Dunaújváros FC labdarúgó csapata vasárnap délután öt órától.

Sokba került a másfél perces kihagyás

Sokba került a másfél perces kihagyás

2025. okt. 11.

Nagyot küzdött, de egy másfél perces rövidzárlatnak is "köszönhetően" kikapott Csíkszeredán a DAB jégkorong csapata az Erste Liga pénteki fordulójában.

Biztos előnyben a DFVE

Biztos előnyben a DFVE

2025. okt. 10.

Fél lábbal már a négy között érezheti magát a DFVE női vízilabda csapata a Magyar Kupában, miután a negyeddöntő első meccsén magabiztos sikert aratott a UNI-Győr otthonában.

DSTV: szép eredmények a grappling ob-n

DSTV: szép eredmények a grappling ob-n

2025. okt. 10.

Kiváló eredményeket értek el a dunaújvárosi Fox SE versenyzői a közelmúltban megrendezett grappling junior és felnőtt magyar bajnokságon. A budapesti viadalt Mészáros Márk, az egyesület vezetője értékelte, valamint elárulta azt is, milyen feladatok várnak még rájuk a közeljövőben. Hangkép.