Dunaújváros Hetilap

Megszűnt az ideiglenes lak a Gárdonyinál

Horváth-Nemes Orsolya - 2020. április 28. 10:54

Közös erővel szüntették meg az önkormányzat intézményei a Gárdonyi Géza Általános Iskolánál a hajléktalanok által kialakított ideiglenes lakot. Mivel jelenleg nem működik az intézmény konyhája, az ott található kukatárolóba költöztek a fedél nélküliek. Veszélyes góc volt – lépni kellett...

Motyovszki Mátyás a terület önkormányzati képviselője Szóládi Zoltánnal, az iskola igazgatójával és Pribil Sándorral a Magyar Mentőszolgálat Alapítvány elnökével közösen keresett megoldást a problémára. Mint az önkormányzati képviselő kiemelte, fontos, hogy megszűnjenek a járványhelyzet miatt különösen veszélyes gócpontok: 
– Igyekszünk felszámolni ezeket – ilyen volt a Gárdonyi iskola mögötti szemetestároló, ahova beköltöztek. Ezzel pedig körülbelül 200 lakó életét keserítették meg sajnos – nemcsak a látvánnyal, hanem a viselkedéssel is: gondolok arra, hogy ott ittak dorbézoltak, és lehetne még sorolni a kihágásokat. Közös erővel, a város intézményeinek az összefogásával takaríttattuk el a holmijukat, illetve azt a sok szemetet is, amit felhalmoztak maguk után. A terület egyébként a Gárdonyi Géza Általános Iskolának az ebédlőjéhez tartozik, ami jelenleg ugyebár nem üzemel. A problémát hosszú távon úgy tudjuk megoldani, hogy egy szülő, akinek a gyermeke az intézményben tanul, segít rácsot felszerelni, és így el lesz zárva a hely a hajléktalanok elől, azaz nem fognak tudni újra beköltözni erre a helyre. 
Pribil Sándor a Magyar Mentőszolgálat Alapítvány elnöke tájékoztatott minket a hajléktalanokkal kapcsolatos szabályi korlátozásokról; mint kiemelte, tavaly októbertől él egy törvény, amelyben leírják, hogy életvitelszerű lakhatásra nincs lehetőség közterületen, valamint nem lakáscélú helyiségből kialakított helyeken:
– De ennél sokkal fontosabb oka is van a mostani felszámolásnak. Nem tehetjük ki a jelen helyzetben Dunaújváros lakosságát annak, hogy olyan személyek élnek lépcsőházak közelében, vagy bárhol a városban, ahol nem ellenőrizhető az ő higiéniájuk, nem tudnak tisztálkodni – ez ugyanis alapvetően nagy teret ad a járvány esetleges terjedésének. Sem ezt nem szabad lehetővé tenni, sem egy rossz közérzetet a lakóhelyekkel kapcsolatban. Ahol élünk, ott tisztaságnak kell lennie, és ha ezért a lakosok is mindent megtesznek, nekünk is kutya kötelességünk, hogy megtegyük, amit csak lehet. 
Az önkormányzat összesen 4 köbméter szemetet és egy franciaágyat vitetett el a helyszínről – és gondoskodott a terület fertőtlenítéséről is.

(Fotó: Miklán Klaudia) 
 

A rovat további hírei: Közélet

Betett a zimankó az autóvásárnak vasárnap – de májusban folytatják!

Betett a zimankó az autóvásárnak vasárnap – de májusban folytatják!

2025. ápr. 08.

Gonosz tréfát űzött a hidegbetörés a dunaújvárosi autóvásár szervezőivel: kevesebben választották vasárnap délelőtti időtöltésük helyszínéül a vásárteret a jeges szélben. Csodák csodája: még így is köttetett üzlet!

A cél az innováció és a város fejlesztése

A cél az innováció és a város fejlesztése

2025. ápr. 07.

Dunaújvárosnak is szüksége van az Európai Unió finanszírozta pályázatokra. Ezek a források hozzájárulnak ahhoz, hogy városunk fejlődjön és modernebb, szebb otthont biztosítson a lakosságnak. Erről is beszélt Szabó Zsolt gazdasági alpolgármester az aktuális pályázati ciklus kapcsán.

Vadvirág a városban? Bárkinél lehet ilyen!

Vadvirág a városban? Bárkinél lehet ilyen!

2025. ápr. 05.

Vadvirágos parcella minta projekt létrehozását tervezi az ÖKO-Klub Dunaújváros csapata. Az önkéntesek bevonásával futó, a városban önvető virágoskert-szigeteket eredményező közösségi kezdeményezéshez bárki csatlakozhat – már vannak is jelentkezők!

Professzionális fűnyíróval gazdagodtunk

Professzionális fűnyíróval gazdagodtunk

2025. ápr. 03.

Nem lehet azt mondani, hogy elöregedett lenne a város üzemeltetésében dolgozó géppark, hiszen öt évvel ezelőtt gyakorlatilag semmilyen sem volt a városi cégeknek. Így az elmúlt években szépen apránként kellett ezen a téren is fejleszteni. Most új fűnyíró állhat munkába.

A körzetben élőkkel egyeztetve terveznek

A körzetben élőkkel egyeztetve terveznek

2025. ápr. 03.

Dunaújváros életében is fontos, hogy a lakosság a felmerülő kérésekkel bátran fordulhasson a városvezetéshez. Így véli Barta Endre is, aki a 4-es választókerület képviselőjeként az ott élőkkel együtt szépíti az lakóközösséget. A szerdai lakossági fórumán is sok kérdést vitattak meg az egybegyűltek.

DSTV: kutyusokkal a kórházban

DSTV: kutyusokkal a kórházban

2025. ápr. 03.

Rendkívüli együttműködésről számol be a DSTV összeállítása. A Duna Dog Center és a Szent Pantaleon Kórház összefogása nyomán állatasszisztált terápiás módszereket is bevetnek – ráadásul nemcsak a betegek gyógyulásának segítése érdekében. Hangkép.

Előtérben az utánpótlás

Előtérben az utánpótlás

2025. ápr. 02.

A város és az egyesület együttműködésének szorosabbá fűzéséről is tárgyalt Szabó Zsolt gazdasági alpolgármester Tomanóczy Tiborral, a DSE Röplabda Akadémia ügyvezetőjével az egyesület U20-as női csapatának kedd esti edzésén.