Óriási elismerés a szövetségi kapitánynak

doszerk - 2020. december 11. 18:02

A magyar csapatot irányító Marco Rossit holtversenyben a világ 9. legjobb szövetségi kapitányának választotta a labdarúgás történetével és statisztikáival foglalkozó nemzetközi szervezet (IFFHS).

Főoldali és belső kép forrása: MTI

Az IFFHS honlapja szerint 2018-as világbajnoki győzelmét követően idén újra a francia Didier Deschamps nyert 100 ponttal, őt mindössze öt pont lemaradással követett Roberto Martinez, a világranglista-vezető belgák spanyol edzője. Az olasz szakember a magyar válogatottat kijuttatta a jövő évi Európa-bajnokságra, illetve a Nemzetek Ligájában felkerült vele az élvonalba. Rossinak is köszönhetően a magyar válogatott egy év alatt 44 pontot szerzett és 12 helyet lépett előre a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) világranglistáján, így 2020 legtöbbet fejlődött csapata volt. Az 56 éves Rossi előkelő társaságba került, a harmadik Luís Enrique, a spanyol, a negyedik holtversenyben Tite, a brazil, és Fernando Santos, az Európa-bajnok portugál; a hatodik Roberto Mancini az olasz, a hetedik Djamel Belmadi az algériai, a nyolcadik pedig Joachim Löw, a német válogatott szövetségi kapitány lett. Rossihoz hasonlóan öt pontot kapott Gareth Southgate, a vb-negyedik angolok szakvezetője, Andrij Sevcsenko ukrán, Markku Kanerva finn, valamint Oscar Tabarez uruguayi szövetségi kapitány. "Ez nagyon váratlanul ért. Hatalmas megtiszteltetés a 2020-as év legjobb szövetségi kapitányai között szerepelni ilyen kiváló szakemberek között" - fogalmazott közösségi oldalán a szakvezető, aki egyúttal köszönetet mondott játékosainak és stábtagjainak is.

Az IFFHS a nők mezőnyében Marozsán Dzsenifert választotta 2020-ban a világ legjobb irányítójának. Az IFFHS honlapja szerint a magyar származású, német színekben olimpiai bajnok futballista 2016 és 2018 után harmadszor érdemelte ki az elismerést, óriási fölénnyel, 210 ponttal diadalmaskodott, a második helyezett dán Pernille Harder 45 ponttal zárt. A férfiaknál a Premier League legjobbjának választott belga Kevin De Bruyne nyert: a világbajnoki bronzérmes klasszis 175 ponttal lett első, a második a négyszeres győztes, hatszoros aranylabdás Lionel Messi 100 ponttal. A férfi kapusok mezőnyében Manuel Neuer, a Bajnokok Ligája-győztes Bayern München futballistája ötödik alkalommal diadalmaskodott, a világbajnok hálóőr Iker Casillas és Gianluigi Buffon mellett így az örökrangsor élén áll. Neuer elsöprő fölénnyel (320 pont) nyerte a szavazás Jan Oblak (40 pont) előtt. A klubedzőknél a Bayernt irányító Hans-Dieter Flick végzett az élen, aki Ottmar Hitzfeld, Jupp Heynckes és Jürgen Klopp után negyedik németként nyert.

(MTI)

A rovat további hírei: Sport

DSTV: a lábtoll-labda bűvöletében

DSTV: a lábtoll-labda bűvöletében

2025. feb. 26.

Az évek során Dunaújvárosban egyre népszerűbbé vált a lábtoll-labda sport. Vannak akik egészen magas szinten űzik – Kondor Anett négy alkalommal lett országos bajnok a fiatalok mezőnyében, nemrégiben pedig a felnőttek között is bemutatkozott. Őt ismerhettük meg. Hangkép.

A négy közé jutásért küzd a Worm Angels

A négy közé jutásért küzd a Worm Angels

2025. feb. 26.

Az alapszakaszt második helyen záró UNI Győr ETO HC lesz a Worm Angels jégkorongozóinak ellenfele az Andersen Liga negyeddöntőjében.

Versennyel emlékeztek a birkózók (galériával)

Versennyel emlékeztek a birkózók (galériával)

2025. feb. 25.

Jól szerepeltek a DKSE és fiókszakosztályainak korosztályos birkózói a Mezőfalván megrendezett Tombor István Emlékversenyen.

Az ellenfelek hajráztak jobban

Az ellenfelek hajráztak jobban

2025. feb. 25.

Hiába vívott nagy küzdelmet az éllovas mellett a negyedikkel is, pont nélkül zárta a korosztályos bajnokság hétvégi fordulóját a DSE Röplabda Akadémia U20-as csapata.

Elkészült az idei sasleltár

Elkészült az idei sasleltár

2025. feb. 25.

Huszonkettedik alkalommal végezte el a Magyarországon telelő ragadozómadarak éves számlálását a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME).

Felemás forduló az utánpótlásnál

Felemás forduló az utánpótlásnál

2025. feb. 24.

A DKKA U18-as leány együttese fordulatos meccsen nyert, az U20-asok viszont simán kikaptak a korosztályos bajnokságok legutóbbi játéknapján.

Könnyed sikerek Szegeden

Könnyed sikerek Szegeden

2025. feb. 24.

A DFVE serdülő leány vízilabdázói mindössze egy, míg az ifik három gólt kapva ütötték ki házigazdájukat a korosztályos pontvadászatok vasárnapi fordulójában.