Könnyed sikerrel a négy közé
Bejutott a trieszti olimpiai selejtező legjobb négy csapata közé a magyar női vízilabda válogatott, mely simán, 20-7-re nyert a franciák ellen ma délután.
Mivel a négy dunaújvárosi játékossal felálló magyar női vízilabda válogatott tegnap kikapott a görögöktől, így csoportja második helyén jutott tovább a trieszti olimpiai selejtező negyeddöntőjébe, ahol ma délután négy órától a francia válogatott várt Bíró Attila együttesére.
Az összecsapás esélyeseinek egyértelműen a mieink számítottak, s válogatottunk szerencsére ennek megfelelően is vágott neki a találkozónak, s mivel bő három perc alatt négyszer is mattolni tudta ellenfelét, úgy is tűnt, hogy nem nagyon kell izgulnunk a folytatásban. A franciák azonban nem akarták olcsón adni magukat, keményítettek védekezésükön, majd az első negyed hajrájában kétszer is bevették Magyari Alda kapuját, így az első szünetig megfelezték hátrányukat. A második etap elején előbb Garda, majd Gurisatti értékesített egy-egy büntetőt, visszaállítva ezzel a két gárda közti korábbi különbséget, s bár erre még volt válasza az ellenfélnek, Rybanska találata után magabiztos, 7-3-as fórból várhattuk a harmadik etapot.
Képek forrása: MOB
A térfélcsere után végleg eldöntötte a mérkőzést válogatottunk, mely Illés duplájával lépett meg hat találattal ellenfelétől, s bármivel is próbálkoztak a franciák, a magyar csapat a játék minden elemében jobb volt ellenfelénél, így Keszthelyi és Leimeter góljait követően már 12-5-ös vezetésnek örülhetett a szakvezetés. Az utolsó nyolc percre már semmi izgalom nem maradt, ám ez nem jelentette azt, hogy a mieink visszavettek volna a tempóból sőt, a záró negyedet is simán megnyerve arattak könnyed, 20-7-es győzelmet, amivel bejutottak a legjobb négy közé, s szombaton az olaszok ellen harcolhatják ki az olimpiai kvótát.
Franciaország – Magyarország 7-20 (2-4, 1-3, 2-5, 2-8)
A magyar csapat gólszerzői: Keszthelyi 5, Illés 3, Szilágyi 2, Gurisatti 2, Leimeter 2, Rybanska 2, Garda 2, Vályi 1, Szücs 1.
(Főoldali kép forrása: federnouto.it/Andrea Staccioli/DBM)
A rovat további hírei: Sport
DSTV: szezonzáró a kempingben
2025. jún. 13.
A Dunaújvárosi Kempingben tartotta meg szezonzáró ünnepségét a DSE Röplabda Akadémia. A remek hangulatú eseményen Tomanóczy Tibor ügyvezető köszönte meg az éves munkát az egyesület edzőinek és versenyzőinek, majd kameránk előtt értékelte a 2024/2025-ös szezont. Hangkép.
Fiatalos lendülettel
2025. jún. 13.
Kuminka Zsombor újabb szezont kezdhet meg Dunaújvárosban, míg Balázs Olivér a KHL Sisak csapatának mezét cseréli az Acélbikák szerelésére.
DSTV: jégen az ovisok
2025. jún. 12.
A Radari Sporttelepen található Angels Skills Hockey Centerben tartott óvodás foglalkozásokat az Angels NJSE, mely a Szent Pantaleimon Óvoda növendékeit látta vendégül a tavaly decemberben átadott intézményben. Hangkép.
A Magyar Kupáért küzdöttek a kajak-kenusok
2025. jún. 12.
Tizenhét dobogós helyezéssel zárták a regionális kupák Fadd-Domboriban megrendezett küzdelmeit a DKSE fiatal kajak-kenusai a mögöttünk hagyott hétvégén.
Szalai Petra visszatért a DKKA-hoz
2025. jún. 11.
A húsz esztendős balkezes átlövő a Szent István SE együttesétől érkezik a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia csapatához.
DSTV: tornászok köszöntése
2025. jún. 11.
A DKSE és a torna szakosztály mellett városunk vezetése is köszöntötte a lipcsei Európa-bajnokságról hazatért dunaújvárosi tornászokat a Pap Zoltán Tornacsarnokban. A dunaújvárosi sportolók ismét remekül szerepeltek a viadalon. Hangkép.
Fehérorosz bekket igazolt a DAB
2025. jún. 11.
A harminc esztendős Yegor Kudin a HK Gomel együttesétől ékezik a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorongozóihoz a 2025/2026-os szezonra.