Dunaújváros Hetilap

Kormányzati segítség helyett bizonytalanság és elvonás

Kölesdi Fanni - 2021. február 12. 8:23

Az önkormányzatok jelenlegi helyzetével foglalkozott a Parlament Költségvetési Bizottságának hétfőn tartott rendkívüli ülése, amelyre az ellenzéki települések vezetői, köztük Pintér Tamás is hivatalos volt. 

Dunaújváros polgármestere a parlamentben is elmondta, hogy mit jelentenek az önkormányzatok számára a kormányzati megszorítások. A Varju László vezette parlamenti testületi ülés a fideszes képviselők távolmaradása miatt határozatképtelen volt.
Az ülésen jelent volt Gémesi György, a Magyar Önkormányzatok Szövetségének elnöke is, aki aláhúzta: a kormány nem a polgármesterektől vesz el, hanem a településen lakóktól, a mintegy 10 millió magyar állampolgártól, amelynek következtében biztonságuk, a komfortérzetük sérül. 

Pintér Tamás felszólalásában kiemelte, hogy Dunaújvárosban a Vasmű jelenlegi helyzete is bizonytalanságot szül, a kormányzati megvonások pedig valósággal ellehetetlenítik a város alapvető működését.

Mint mondta: a forráselvonás azért sem játék, mert ez által olyan üzemeltetési kérdésekben kell döntést hozniuk – közvilágítás rendbetétele, kátyúzás, gallyazás –, amelyeknek elmaradása esetén a dunaújvárosiak biztonsága kerülhet veszélybe. De ott a kultúra is, amely terület talán az egyik legnagyobb vesztese a megvonásoknak. 
A bizottsági ülésen jelen volt Kálló Gergely, a térség országgyűlési képviselője is, aki lapunknak elmondta: felháborítónak tartja, hogy a bizottság 9 kormánypárti tagja közül egyetlen egy sem vett részt az ülésen, hogy polgármesterek szemébe nézzenek és meghallgassák őket, akik. A képviselő emlékeztetett: a polgármesterek azok, akik a frontvonalban állnak és nem irodákból szemlélik a történéseket. Ők azok, akiket az állampolgárok, a vállalkozók legelőször keresnek fel a problémáikkal. Azon kívül, hogy felháborító az, hogy nem járnak be dolgozni, botrányos az, hogy nem veszik észre: ezzel a lépéssel nem a polgármestereken állnak bosszút és sértik meg őket, hanem a választópolgárokon – pártszimpátiától függetlenül minden lakoson.

Orbán Viktor korábban megígérte, hogy a forráselvonásokat követően kompenzálni fogja a településeket, konkrét összegek azonban továbbra sem ismertek, holott a fideszes vezetésű városokat már karácsony előtt kompenzálta a kormány. Az időhúzás azért is problémás, mert február 15-én lejár a költségvetés benyújtásának határideje.

(Fotó: facebook)
 

A rovat további hírei: Közélet

Segítették a nyuszi munkáját

Segítették a nyuszi munkáját

2025. ápr. 18.

Húsvéthoz közeledve az üzletek megtelnek csalogató falatokkal, a polcokon sorakoznak a sonkák és az édességek. A gyerekeket rendszerint a húsvéti nyuszi is meglepi apróságokkal – az önkormányzat pedig városszerte segítette a munkáját.

Húsvét alkalmából segített az Adománykuckó

Húsvét alkalmából segített az Adománykuckó

2025. ápr. 18.

Motyovszki Mátyás önkormányzati képviselő közreműködésével két hagyomány is folytatódott a Római városrészben. Az Adománykuckó csapata ételcsomagokkal segítette a rászorulókat, a képviselő pedig plüssökkel lepi meg a gyerekeket.

Szombaton pótolják a lomtalanítást a Technikum városrészben!

Szombaton pótolják a lomtalanítást a Technikum városrészben!

2025. ápr. 18.

Folytatódik az önkormányzat tavaszi sorozata, a múlt héten elmaradt lomtalanítást ezen a szombaton pótolják – négy gyűjtőpont lesz, elektronikai hulladék is leadható!

A biztonságunkért dolgoznak minden nap

A biztonságunkért dolgoznak minden nap

2025. ápr. 18.

A csütörtöki közgyűlésen átadták a Dunaújváros Közbiztonságáért díjat. Az elismerést az idei évben Dávid Béla a Közbiztonsági Bizottság egykori kuratóriumi elnöke, Ladányi Lajos rendőr törzszászlós és Bubelka Máté tűzoltó főtörzsőrmester érdemelte ki. Az elismeréseket Pintér Tamás polgármester adta át.

Mezei Zsolt: "Most az egyszer hallgassanak ránk vasmű ügyben!"

Mezei Zsolt: "Most az egyszer hallgassanak ránk vasmű ügyben!"

2025. ápr. 17.

Április 16-án a Duna Furnace Dunai Vasmű Kft. „f.a.” és a Dunarolling Dunai Vasmű Kft. „f.a.” felszámolóbiztosai a 2012. évi munka törvénykönyve csoportos létszámcsökkentésre vonatkozó szabályainak megfelelően bejelentették a csoportos létszámleépítésre vonatkozó szándékukat.

Díjátadások és pénzügyi döntések a közgyűlésen

Díjátadások és pénzügyi döntések a közgyűlésen

2025. ápr. 17.

Ünnepi percekkel kezdődött a közgyűlés csütörtöki ülése, ahol Pintér Tamás polgármester átadta az idei évi Dunaújváros Közbiztonságáért díjakat, majd a testület 23 napirendi pontot tárgyalt meg nyílt ülésen, hármat pedig zárt ajtók mögött.

Újra mérgezik a városi kutyákat – nyomravezetői díjat ajánl fel az önkormányzat!

Újra mérgezik a városi kutyákat – nyomravezetői díjat ajánl fel az önkormányzat!

2025. ápr. 17.

Sajnálatos módon ismét előkerült Dunaújvárosban, hogy ismeretlen elkövető mérget helyez el a felső Duna-parti kutyafuttató területén. A lelketlen cselekmény következtében kutyák pusztulnak el – az önkormányzat újra lépett a tettes ellen.