Súlyos megbetegedéseket okozhat a most cirkuláló vírus

Öcaline - 2021. március 1. 12:48

A járvány harmadik hullámában cirkuláló vírus súlyos megbetegedéseket okozhat, hívta fel a figyelmet Merkely Béla, a Semmelweis Egyetem rektora. Fontos lenne a tömeges átoltottság.

Merkely Béla az operatív törzs hivatalosa honlapján napvilágot látott összegzés szerint arról beszélt, hogy az egészségügy érzi a harmadik hullám hatását; a Covid-ellátó részlegek és az intenzív osztályok telítődnek, a lélegeztetőgépen lévők száma is folyamatosan nő. A professzor közlése szerint ennek oka lehet több új vírusmutáció megjelenése, amelyek elsősorban a középkorúak és a fiatalok között "talán még jobban terjednek" – gyakran súlyos tüdőgyulladást okozva.
Az ellátórendszer terhelődéséről úgy fogalmazott: "azért van még tartalék", majd azt hangsúlyozta, hogy az egészségügyi dolgozók vakcinációja miatt az ő munkaképességük és biztonságuk sokkal magasabb fokú, mint a járvány előző hullámaiban. Az oltásokra térve beszámolt arról, hogy a Semmelweis Egyetem munkatársai mintegy 70 ezer oltást adtak be eddig, számos idősotthonban is oltottak.

A rektor várakozásai szerint az oltások beadása után esni fog a megbetegedések száma, súlyos lefolyású esetek pedig nem alakulnak ki.

Merkely Béla szomorúnak nevezte, hogy a házorvosok által az oltás felvételére értesítettek közül csak minden második ember jelenik meg. Felhívta a figyelmet arra is, hogy a szív- és érrendszeri betegek különösen ki vannak téve a koronavírusnak, ezért nekik Merkely Béla azt javasolta, hogy ne válogassanak az oltások között, hanem vegyék fel az első felajánlott vakcinát.
A rektor a járvány alakulásáról szólva úgy vélekedett: "előbb-utóbb kialakul az immunitás, a legjobb, ha azt oltással szerezzük meg". Prognózisa szerint ha az oltottak és a fertőzésen átesettek száma eléri a 6-7,5 milliót Magyarországon, a járvány megáll. Merkely Béla szerint esélyünk van arra, hogy májusig nagyon jelentős mennyiségű vakcinát tudjunk felhasználni.

Itt jelentkezhet az oltásra!

Vakcinainfó – online regisztráció (katt) >>

(Forrás és fotó: koronavirus.gov.hu; videó: Magyar Orvosi Kamara)

A rovat további hírei: Mozaik

Lézeres szőrtelenítés kényelmesen

Lézeres szőrtelenítés kényelmesen

2025. okt. 21.

Gondoltál már arra, mennyi időt és energiát takaríthatsz meg, ha megszabadulsz a folyamatos szőrtelenítés terheitől? Az elmúlt években a lézeres szőrtelenítés az egyik legnépszerűbb kozmetikai eljárássá vált, amely tartós megoldást kínál a nemkívánatos szőrszálak ellen. (X)

Zöldmezős beruházások: jogi és szervezési kihívások

Zöldmezős beruházások: jogi és szervezési kihívások

2025. okt. 20.

A zöldmezős beruházások gyakran a gazdasági hírek középpontjában állnak, hiszen új üzemek és gyárak építését jelentik mezőgazdasági földterületek átalakításával. (X)

Hihetetlen, pedig igaz: erősödő nappali felmelegedés!

Hihetetlen, pedig igaz: erősödő nappali felmelegedés!

2025. okt. 20.

Csapadék csak elvétve lehet, de a hét második felében meglepő folyamatokra készülhetünk térségünk időjárása tekintetében, adta hírül a DO meteorológiai szakértője. Bőven 20 fok feletti csúcsok október végén. Durva, na.

Hatékony szellőztetés otthonában: mi a titka?

Hatékony szellőztetés otthonában: mi a titka?

2025. okt. 20.

Az otthonok megfelelő levegőminősége alapvető fontosságú, különösen ott, ahol gyakran gyűlik össze a nedvesség, mint például fürdőszobákban vagy konyhákban. A szellőztetés hiánya vagy elégtelen megoldása gyakran vezet magas páratartalomhoz, ami kedvez a penészgombák megjelenésének. (X)

DSTV: gólyaavató a Rudasban

DSTV: gólyaavató a Rudasban

2025. okt. 20.

Méltó módon köszöntötte új diákjait a Rudas középiskola a gólyaavató ünnepségen, derül ki a DSTV összegzéséből. A vidám kavalkád évtizedes hagyományokat folytatott a "Rudiban" – emlékezetes percek özönével ajándékozta meg a résztvevőket. Hangkép.

Papír alapú marketing a digitális világban

Papír alapú marketing a digitális világban

2025. okt. 19.

Gondoltál már arra, miért gyakorol nagyobb hatást rád egy nyomtatott hirdetés, mint egy digitális banner?  (X)

Hogyan oldhatod meg a tárolási problémákat egyszerűen?

Hogyan oldhatod meg a tárolási problémákat egyszerűen?

2025. okt. 19.

Eszedbe jutott-e már valaha, hogy mennyivel kényelmesebbé válna az életed, ha több helyed lenne otthon vagy a munkahelyeden? Sok ember találkozik azzal a kihívással, hogy az évek múlásával egyre több holmi gyűlik össze, amit egy költözés vagy felújítás során nehéz kezelni. (X)