Kupafeladatok előtt a DKKA

spigott - 2021. március 5. 17:06

A Liga Kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén lép pályára a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia a Mosonmagyaróvár ellen szombaton délután.

Szép győzelemnek örülhetett az Alba FKC elleni hétközi megyei rangadón a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia csapata, mely idei ötödik bajnoki sikerével feljött a K&H női kézilabda liga tabellájának kilencedik helyére. Ahogy a fehérváriak, úgy Vágó Attila együttese is meglehetősen hullámzó teljesítményt nyújtott a szerdai összecsapáson, ám a véghajrában remekül koncentrált, végül itthon tudta tartani a pontokat a közelmúltban több bravúrt is bemutató fehérváriak ellen.

Sok ideje azonban nem volt az örömre kézilabdázóinknak, ugyanis szombaton már újabb feladat vár a csapatra, mely délután öt órától a Liga Kupa negyeddöntőjének első felvonásán látja vendégül a Mosonmagyaróvár gárdáját. A két gárda a közelmúltban már találkozott egymással, s bár a dunaújvárosi bajnokin a vendégek arattak 34-29-es sikert, Vágó Attila vezetőedző bízik abban, hogy ezúttal a mieink örülhetnek majd a győzelemnek:

Képek: DKKA-archív

- Sok időnk nem volt a felkészülésre a szerdai bajnoki után, így ebben a két napban próbáltunk regenerálódni és frissíteni a csapatot. Nem olyan régen játszottunk a Mosonmagyaróvárral, szóval az emlékek frissek, azokat kellett felidéznünk, videóztunk, meg persze taktikailag is készültünk ellenfelünkből. A külföldiek nem játszhatnak a Liga Kupában, így az egyik legjobb formában lévő légiósunk, Dabevska támadásban most nem segíthet nekünk, míg a kapuból Babovic hiányzik majd. Két meccsen dől el a továbbjutás, az első felvonást játsszuk szombaton, s szeretnénk egy olyan előnyt kovácsolni, hogy legyen reális esély a továbbjutásra, de azt azért hangsúlyoznám, hogy számunkra továbbra is a bajnokság a fontosabb, ott kell pontokat szereznünk ahhoz, hogy a középmezőny erősebbik régiójába tartozzunk, s ne kelljen hátrafelé tekintgetnünk. A Mosonmagyaróvár elleni hazai bajnokin nem nagyon volt meghatározó kapusteljesítményünk, bízom, hogy ez javulni fog, igaz az elmúlt meccseken már erre sem lehetett panaszunk, illetve a remélt sikerhez minimalizálni kell az eladott labdáink számát, mert a Mosonmagyaróvár abból tudott érvényesülni ellenünk is, meg a többi találkozón is, melyeken lerohanásból szerzett könnyű gólokat.

A rovat további hírei: Sport

Elődöntős a magyar válogatott

Elődöntős a magyar válogatott

2025. júl. 19.

Folyamatosan javuló játékkal aratott háromgólos győzelmet a két DFVE-játékossal felálló magyar női vízilabda válogatott az olaszok elleni világbajnoki negyeddöntőben.

Hetedik helyért játszanak a juniorok

Hetedik helyért játszanak a juniorok

2025. júl. 19.

Nem sikerült legyőznie a házigazda Montenegrót, így "csak" a hetedik helyért játszhat a magyar junior női kézilabda válogatott a korosztályos Európa-bajnokságon.

DSTV: darts nyáron is

DSTV: darts nyáron is

2025. júl. 18.

Dunaújváros egyik legaktívabb és legösszetartóbb közössége a dartskedvelők tábora. Nyári helyzetjelentést kértünk a Dunaújvárosi Darts Clubból. Hangkép.

Álom maradt az elődöntő

Álom maradt az elődöntő

2025. júl. 18.

A második félidőben sokkal pontosabb dánok egy góllal legyőzték a magyar női junior kézilabda válogatottat a montenegrói Európa-bajnokság negyeddöntőjében.

DSTV: szezonzáró a DLSZ-nél

DSTV: szezonzáró a DLSZ-nél

2025. júl. 17.

Ismét sikeres szezont tudhat maga mögött a Dunaújvárosi Labdarúgó Szövetség. Egészen elképesztő az a játékos és csapatmennyiség, amely a szövetség kötelében sportolhat – volt kiket, és volt mit ünnepelni a szezonzáró ünnepségükön. Hangkép.

Elkészült a labdarúgók sorsolása

Elkészült a labdarúgók sorsolása

2025. júl. 17.

A Pénzügyőr elleni hazai összecsapással vág neki az NB III-as pontvadászat 2025/2026-os kiírásának a Dunaújváros FC labdarúgó csapata július 27-én este hat órától.

Strandon is eredményesek

Strandon is eredményesek

2025. júl. 16.

Több éremmel zárták a Kiskőrösön megrendezett Strandbirkózó Országos Bajnokság első fordulóját a DKSE tehetséges versenyzői a mögöttünk hagyott hétvégén.