70 év, 70 hely – új parkolók létesülhetnek
Jelentősen enyhíthetnek a környék parkolási gondjain a ma délelőtt tartott tájékoztató szerint. A munkát nyár végén kezdik, ősz végére már birtokba is vehetik az autósok a volt ADU iskola udvarán kialakítandó parkolót.
Örömteli bejelentéssel szolgált Barta Endre, a körzet önkormányzati képviselője, Mezei Zsolt városüzemeltetési ügyekért felelős általános hatáskörű alpolgármester, valamint Kálló Gergely a volt ADU iskola mellett tartott ma délelőtti tájékoztatón.
Enyhíteni a gondokon
A rendezvényt a város születésnapjára is utaló 70 év, 70 hely címmel rendezték, egyáltalán nem véletlenül – mint Barta Endre kiemelte, a tervezett munkálatok is az élhetőbb város kialakítását célozzák:
– Az elmúlt hónapokban is születtek számottevő eredmények, elég csak a közösségi sziklakert kialakítását, az Adománykuckó újraindítását vagy éppen a város első zárt kutyafuttatójának létrehozását említeni – ezzel együtt a körzet lakói okkal-joggal kérdezik, mi a helyzet a parkolási gondok enyhítésével. Számukra is kedvező bejelentéssel szolgálhatok: a mögöttünk lévő intézmény, vagyis a volt ADU Iskola udvarán 70 darab új parkolót alakítunk ki. Várhatóan már ősz végére birtokba is vehetik az autósok az átalakított területet – így szeretnénk enyhíteni a környék közismert és valóban aggasztó méreteket öltött parkolási gondjain.
Barta Endre köszönetet mondott Mezei Zsolt alpolgármesternek és Kálló Gergelynek a tervek támogatásáért – mint kiemelte, jó remény van arra, hogy a szerződéskötés és a tervezési fázis után nyár végén megkezdődhet a munka. A képviselő hozzátette: a tervek szerint a Váci Mihály utcában egy kisebb léptékű munkálat nyomán hét új parkoló létesülhet jövő nyárra.
Javaslatokat is várnak!
A városi helyzetképről Mezei Zsolt alpolgármester elmondta, tervezni lehet, de több tényező is akadályozza az új parkolók kialakítását:
– Vékony mezsgyén egyensúlyozunk a tervezéskor, ugyanis törvény szabályozza, mekkora zöld területet kell fenntartanunk egy-egy lakóövezetben, és egyébként is szeretnénk megőrizni a városban a zöld területek nagyságát. Azonban folytatnánk az elhanyagolt, gazos, kihasználatlan területek felkutatását – e téren javaslatokat is várunk! E téren áttörést a közösségi közlekedés fejlesztése, valamint a kerékpáros közlekedés népszerűsítése hozhat.
Hasonló húrokat pendített a tájékoztatón Kálló Gergely is; mint az országgyűlési képviselő hangsúlyozta, a parkolással összefüggő gondok országos viszonylatban is számottevőek:
– Számottevően nő az autók száma, ezzel együtt a parkolási igény is. Városunkban tovább nehezíti a helyzetet, hogy a panelházas övezetekben sem ritka már a több autó háztartásonként. Egyértelmű, hogy ezt a szorító helyzetet az új lehetőségek szisztematikus kutatásával és feltérképezésével, olcsó és ésszerű döntésekkel lehet hosszú távon kezelni. A mostani terv nagyon jó példa erre – bízom benne, hogy egyrészt elnyeri az érintett lakók tetszését, másfelől lesz, lehet folytatása máshol is!
A rovat további hírei: Közélet
Tizenöt napirend ügyében döntöttek a képviselők a csütörtöki közgyűlésen
2025. júl. 17.
A nyár kellős közepén is vannak határidős feladatok, amelyekre reagálnia kell az önkormányzatunknak. A csütörtöki közgyűlés összesen 15 kérdésben foglalt állást, ezek között módosítások, változtatások, szerződés hosszabbítás, pályázati kiírás szerepelt.
Elengedhetetlenek a város fejlődéséhez az EU-s pályázatok
2025. júl. 17.
Az Európai Unió által finanszírozott pályázatokról beszélt legutóbbi sajtótájékoztatóján Szabó Zsolt alpolgármester, amelyek elengedhetetlenek ahhoz, hogy a város tovább fejlődhessen, és élhetőbb, fenntarthatóbb környezetet biztosítson a lakosság számára.
Önkéntesek, figyelem, már tart a nyári véradókampány!
2025. júl. 16.
Nagyszabású nyári kampányt kezdett az Országos Vérellátó Szolgálat (OVSz) és a Magyar Vöröskereszt (MVK). A kezdeményezés jelmondata mindennél többet mond: „Amíg te pihensz, a véred életet ment!” A lokális helyzetről is beszámolunk!
Megújult a lépcső a védőnői tanácsadónál
2025. júl. 15.
Ígéretet tettek, így megvalósították – a 4. választókerületben újabb fejlesztés készült el. A Martinovics utcában található védőnői szolgálat mellett a lépcső kiegészült egy lejáróval és korláttal, melynek köszönhetően a babakocsival érkező kismamáknak is egyszerűbb lett a közlekedés.
Édes megtiszteltetés: tarolt a CsoKiss Csokoládé Manufaktúra bonbonja
2025. júl. 14.
A CsoKiss Csokoládé Manufaktúra városunk egyik édes ékköve – nemzetközi színtéren is híresek minőségi csokoládékülönlegességeikről. A közelmúltban újabb megtiszteltetésben volt részük, ugyanis abszolút győztesek lettek az Év pálinkás bonbonja versenyén.
Hegyekben állt a tilosban lerakott zöldhulladék
2025. júl. 11.
Visszatérő probléma ellen lépett fel Mezei Zsolt városüzemeltetésért felelős alpolgármester – a Barátság városrészben ismeretlenek a közterületre rakják le a nem kívánatos zöldhulladékot. A helyzet nemcsak bosszantó, hanem költséges is: az elszállítása minden esetben a városi büdzsét terheli.
"... mindig is a munkából élő emberek városa volt"
2025. júl. 11.
Dunaújváros adott otthont a Vasas Szakszervezeti Szövetség éves vándorgyűlésének, a 35. VASAS Nyári Egyetemnek. A várost Szabó Zsolt gazdasági alpolgármester képviselte, aki köszöntőjében a szolidaritás fontosságáról beszélt.