Gyulán mutatták be a várva várt komédiát
Újra közönség előtt játszottak a Bartók Kamaraszínház színészei és színésznői. A Koltai Róbert és Nagy Ervin nevével fémjelzett, és sok más kiváló színész közreműködésével készült darabot Őze Áron rendezésében láthatta a publikum a Gyulai Várszínház Shakespeare Fesztiválján.
A hosszú, koronavírus-járvány által beárnyékolt hetek és hónapok után ismét remek élményben lehetett része azoknak, akik a Bartók Kamaraszínház társulatával tartottak a Gyulai Várszínházba.
Humor és fellélegzés
A Shakespeare Fesztivál keretén belül bemutatott darabot az első olvasópróba óta követhettük, hiszen a színház munkatársai gondoskodtak arról, hogy mindenki hallja és lássa: egy rendkívül szórakoztató és színvonalas előadás készül a színház falain belül.
A májusi olvasópróba alkalmával Nagy Ervin a következő gondolatokkal csábította a nézőtérre az embereket:
– Monty Python-szerű mókázás lesz, ha minden összejön, nagyon várom, úgy gondolom, a közönség is imádni fogja, hogy valami segít feledtetni az elmúlt borzalmas másfél évünk masszív őrületét – erre tökéletesen alkalmas a Shakespeare-paródia. Nagyon örültem a megkeresésnek – és persze nagyon kíváncsian várom, mire, meddig jutunk ezzel a nagyon érdekes, izgalmas játékkal.
Pintér Tamás polgármester ígéretet tett a Bartók Karamszínház évadzáró/évadnyitó rendezvényén, hogy elkíséri a társulatot a Shakespeare Fesztiválra. Településünk első embere betartotta az ígéretét, személyesen tekintette a rendkívül humoros performanszot, mely után a közösségi felületén megjelent bejegyzésben a következő gondolatokat osztotta meg:
"Telt ház és óriási siker volt, nagyon nagy élmény volt ott lenni. Szeretjük a Hamletet és a Lear királyt is, de egy ilyen pandémiás időszak után a komédia inkább ránk fért. Gratulálok minden alkotónak, minden dunaújvárosi büszke lehet rájuk és a színházunkra!"
Nyári fesztivál
Szeretett színházunk társulata nem csak a megérdemelt babérjain üldögél, szintén a Gyulai Várszínház – Nyári Fesztivál keretén belül mutatták be Jules Verne azonos című regénye nyomán a Sándor Mátyás című musicalt, Lénár András rendezésében. A történet Mikó Csaba író, Szemenyei János zeneszerző és Závada Péter költő munkája által született újjá. A július 6-án színpadra vitt remekmű szintén teltházas előadást hozott, amely rendkívül sok színházszerető szívébe lopta be magát. A jól ismert nevek mellet, mint például Őze Áron, Sipos Imre, Aux Éva, Hermányi Mariann, Jegercsik Csaba (és még sokan mások), a Bartók Táncszínház és a Varidance táncművészei és színesítették a népszerű előadást.
Természetesen a dunaújvárosi publikum sem marad le a produkcióról; a színház munkatársai örömmel tették közhírré, hogy a Hamleart "itthon" a magyar dráma napján láthatják a városlakók.
(Fotó: Bartók Kamaraszínház – Ónodi Zoltán képei)
A rovat további hírei: Kultúra
"Írás a löszfalon" – Egresi Zsuzsa emlékére
2025. okt. 27.
Kötetének címét kölcsönözve szervez emlékezést Egresi Zsuzsa dunaújvárosi képzőművészre a József Attila Könyvtár – méghozzá az elhunyt alkotó versei, művei, barátai visszaemlékezései tükrében csütörtökön délután.
DSTV: Szoborváros V.
2025. okt. 24.
Újabb érdekes epizóddal folytatódott a DSTV köztéri szobrokat ismertető városjáró sorozata. A Szoborváros című magazin V. epizódjában két, a Béke téren található köztéri alkotást mutatnak be Hodik Mónika történész-muzeológus közreműködésével. Hangkép.
Vastapsot érdemelt, csodás matinékoncert a Viadanával a Magyar Nemzeti Galériában
2025. okt. 22.
Remek ősbemutató és a régi repertoár nagy kedvencei, gyerekkari közreműködés és parádés finálé: emlékezetes hangversenyt adott a főváros ikonikus koncerthelyszínén a Viadana Kamarakórus múlt vasárnap. És már készülnek a folytatásra – az is nagyon erősnek ígérkezik!
DSTV: 22 éves a Cimbora Klub
2025. okt. 21.
Ünnepi eseményről tudósít a gyermekkönyvtárból a DSTV összeállítása. A József Attila Könyvtárban működő Cimbora Klub fennállásának 22. évét ünnepelte a közelmúltban – ahogy szokták, a közösség tagjai idén is "Ki mit tud?" produkciókkal és tortával köszöntötték egymást. Hangkép.
Nagy László nyomában a József Attila Könyvtárban
2025. okt. 20.
"Öntörvényű konok csillag" – ezzel a címmel rendeznek a Nagy László 100 emlékév keretében irodalmi estet a József Attila Könyvtárban kedden délután.
Szabad Szemmel az ICA-D-ben: "Csillagokban bízva"
2025. okt. 19.
A nápolyi asztrológusnak, Lucianának megvan a biztos módszere arra, hogy ügyfeleit hozzásegítse vágyaik teljesüléséhez. Cosodás filmmel folytatódik a Szabad Szemmel sorozata a Kortárs Művészeti Intézetben (ICA-D) kedden.
DSTV: találkozás a gyermekkönyvtárban
2025. okt. 19.
A gyermekkönyvtárban is sok-sok elfoglaltságot rendeztek az Országos Könyvtári Napok színes programsora keretében, derül ki a DSTV összegzéséből Először fogadták például Schmöltz Margit írónőt, aki az alkotás műhelytitkaiba is beavatta az ifjú könyvbarátokat. Hangkép.









