Egy döntő már megvan

spigott - 2021. szeptember 3. 19:33

Bejutott a kenu kettesek 1000 méteres fináléjába Slohoczki Ádám és Kocsis Ádám párosa a portugáliai ifjúsági és U23-as világbajnokságon.

Főoldali és belső kép: MKKSZ-archív

Portugáliában, Montemor-o-Velho-ban rendezik meg idén a kajak-kenusok ifjúsági és U23-as világbajnokságát, melynek természetesen jó esélyekkel vágott neki a magyar válogatott is. A csapat tagjaként tartott Portugáliába a DKSE kenusa, Slihoczki Ádám is, aki az U23-asok között három számban is hajóba térdel a világbajnokságon. A dunaújvárosi versenyző a kenu kettesek 1000 méteres előfutamában kezdte meg szereplését Kocsis Ádámmal párban, s ahhoz, hogy előfutamukból egyből bejussanak a döntőbe, futamuk első három helyének valamelyikét kellett megszerezniük ma délután.

A közelmúltban felnőtt magyar bajnoki címet szerzett páros kissé beragadt a rajtnál, 250 és 500 és 750 méternél is a negyedik helyen állt, s bár igyekeztek nagyot hajrázni, nem tudtak már előzni, s negyedik helyük azt jelentette, hogy az elődöntőből kellett kivívniuk a továbbjutást. Az este hét órakor kezdődő számban hamar élre álltak Slihoczkiék, akik sokáig nagy csatát vívtak a szintén jól kezdő mexikói egységgel, s bár az észak-amerikai páros a hajrában meglépett, Ádámék magabiztosan szerezték meg a futam második helyét, amivel bejutottak a szám szombati fináléjába.

A rovat további hírei: Sport

Szombathelyi ellenfél az osztályozón

Szombathelyi ellenfél az osztályozón

2025. jún. 03.

A Vas vármegyei első osztályt megnyerő ISA Haladás lesz a Dunaújváros FC labdarúgóinak ellenfele az NB III-ba jutásért vívott osztályozós párharcban.

Virágcsokrokkal várták az Eb dunaújvárosi hőseit (galériával)

Virágcsokrokkal várták az Eb dunaújvárosi hőseit (galériával)

2025. jún. 03.

A DKSE és a torna szakosztály mellett városunk vezetése is köszöntötte a lipcsei Európa-bajnokságról hazatért dunaújvárosi tornászokat a Pap Zoltán Tornacsarnokban hétfőn délután.

Kunhegyesi öröm a Dózsában

Kunhegyesi öröm a Dózsában

2025. jún. 02.

Hatodik helyen végzett a DSE Röplabda Akadémia korosztályos együttese az U13-as bajnokság Dunaújvárosban megrendezett országos döntőjében.

Bajnoki címek Ceglédről

Bajnoki címek Ceglédről

2025. jún. 02.

Remekül szerepeltek, s összesen öt dobogós helynek örülhettek a Danubius KSE versenyzői a tollaslabdázók Cegléden megrendezett Senior Magyar Bajnokságán.

Szépen csillogó ezüst a serdülőknél

Szépen csillogó ezüst a serdülőknél

2025. jún. 02.

Második helyen végzett a DFVE serdülő leány vízilabda csapata korosztályos országos bajnokság dunaújvárosi nyolcas döntőjében.

DSTV: újra a Suli Foci Kupáért fociztak

DSTV: újra a Suli Foci Kupáért fociztak

2025. jún. 01.

Már az első fordulóban is nagy csatákat hozott a Suli Foci Kupa. Az első korcsoportban kulcsi, a másodikban dunaújvárosi siker született a DLSZ Arénában megrendezett viadalon. Hangkép.

Újra gáláztak a labdarúgók

Újra gáláztak a labdarúgók

2025. jún. 01.

Kiütéses győzelemmel zárta a Fejér vármegyei első osztály 2024/2025-ös kiírását a Dunaújváros FC labdarúgó csapata szombaton kora este.