Fontos és szép Kohász-győzelem

spigott - 2021. november 6. 20:58

Fordulatos, nagy csatában aratott 25-23-as győzelmet az MTK elleni mérkőzésen a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia csapata a sportcsarnokban ma este.

Az Érd elleni nagyon fontos siker után újabb kemény mérkőzés várt a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia felnőtt együttesére, mely a vele azonos pontszámmal álló MTK gárdáját látta vendégül a Dunaújvárosi Sportcsarnokban.

Vágó Attila együttese rendkívül elszántan készült az összecsapásra, s ennek megfelelően vágott is neki a rangadónak. Kézilabdázóink keményen védekeztek, elől is jöttek a gólok, s bár 3-1 után visszajött a fővárosi alakulat, s többször egalizált is (4-4), Wéninger védéseivel, illetve Szalai, Kazai, Weisheitel és Matucza góljaival egy 4-0-s sorozatba rohantak bele a mieink, így jött is az MTK időkérése (8-4). A rövid pauza alatt rendezte is sorait az ellenfél, mely támadásban és védekezésben is feljavult, 9-9-nél utol is érte együttesünket, de Szalai és Sustkova révén gyorsan sikerült visszavenni az előnyt (11-9). ekkor jött azonban az újabb fordulat, mert a támadásban elkövetett hibákat könyörtelenül megbüntette Golovin Vlagyimir csapata, mely sorozatban négy gólt szerezve nemcsak fordított, hanem a szünetig kétgólos előnyt harcolt ki magának (11-13).

Képek: Végh Zoltán

A fővárosiak ráadásul a térfélcsere után is gyors góllal kezdtek, de a Kohász természetesen nem adta fel, s remek játékkal, Farkas, Szalai és Weisheitel góljaival előbb egalizált, majd a 37. percben már a vezetést is magához ragadta (17-16). Hiába kértek időt a vendégek újra, a hazai lendület megmaradt, Farkas, Sustkova és Szalai újabb találatai után már három volt az előny sőt, többször támadhattunk a nagyobb arányú vezetésért is (20-17). A helyzetek sajnos kimaradtak, de hiába mozgósította minden erejét a fővárosi gárda is, a mieink is mindent beletettek a védekezésbe, így tartani tudták két-háromgólos előnyüket (23-20). Az MTK nagyot hajrázott, fel is jött 23-22-re, de Bartulovic fontos védése után Weisheitel és Bulath is betalált, végleg eldöntve ezzel a találkozót, melyet végül 25-23-ra nyertek meg kézilabdázóink, akik idei negyedik sikerükkel feljöttek a bajnoki tabella hetedik helyére.

DKKA – MTK Budapest 25-23 (11-13)

DKKA: Bartulovic – Kukucska 2, Borgyos, Szalai 5, Weisheitel 4, Bulath 4, Kazai 2. Csere: Wéninger, Hlogyik (kapusok), Polics, Matucza 2, Sustkova 4, Farkas J. 2, Kiss Cs. Vezetőedző: Vágó Attila.

A rovat további hírei: Sport

Nem borult a papírforma a fővárosban

Nem borult a papírforma a fővárosban

2025. dec. 14.

A második szettben megszorította a favoritot a DKSE röplabda csapata, de a házigazda Pénzügyőr végül három szettben győzte le együttesünket a TippmixPro Férfi NBI Extraliga alapszakaszának szombat esti fordulójában.

Bravúros sikerrel búcsúzott az évtől a DFVE

Bravúros sikerrel búcsúzott az évtől a DFVE

2025. dec. 14.

Négygólos hátrányból fordítva győzte le 11-10-re a vendég UVSE együttesét a DFVE női vízilabda csapata a Bajnokok Ligája csoportkörének negyedik fordulójában szombaton este.

Hazai BL-meccsel búcsúzik az évtől a DFVE

Hazai BL-meccsel búcsúzik az évtől a DFVE

2025. dec. 13.

Az UVSE elleni rangadón ugrik a Fabó Éva Sportuszoda medencéjébe a DFVE női vízilabda csapata Bajnokok Ligája csoportkörének negyedik fordulójában ma délután öt órától.

Röplabda: a Pénzügyőr következik

Röplabda: a Pénzügyőr következik

2025. dec. 13.

A tabellán negyedik Pénzügyőr vendégeként lép pályára a DKSE röplabda csapata TippmixPro Férfi NBI Extraliga alapszakaszának kilencedik fordulójában ma este hat órától.

DKKA: megtörték a csendet kézilabdázóink

DKKA: megtörték a csendet kézilabdázóink

2025. dec. 13.

Közleményt adott ki a felnőtt csapatot működtető Kft. helyzetéről a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia pénteken este. A klub és az önkormányzat további források bevonásán dolgozik, de közben már több játékos is elhagyta az NB I-ben szereplő együttest.

Sikeres évet zárt a DKSE (galériával)

Sikeres évet zárt a DKSE (galériával)

2025. dec. 12.

Remek hangulatban ünnepelte meg a mögötte hagyott sikeres esztendőt a Dunaújvárosi Központi Sportegyesület az egyetem aulájában csütörtökön este.

DSTV: Ovi Foci idén is

DSTV: Ovi Foci idén is

2025. dec. 12.

Ahogy azt az elmúlt években már megszokhattuk, újra a Szent Pantaleimon iskolában rendezte meg a hagyományos Ovi Foci Kupa elnevezésű viadalsorozat harmadik, utolsó fordulóját a Dunaújvárosi Labdarúgó Szövetség és a Dunaújvárosi Óvoda. A versenysorozat a Napsugár Tagóvoda győzelmével ért véget. Hangkép.