Széleskörű diskurzussal tervezik a városfejlesztési stratégiát
Két szakmai bizottság kezdte meg a munkát a közelmúltban, hogy kidolgozzák a 2021-2027-es időszakra vonatkozó Fenntartható Városfejlesztési Stratégiát.
Két bizottság, más néven helyi intézkedési csoport jött létre hétfőn a Városházán. Feladatuk a Fenntartható Városfejlesztési Stratégia kidolgozása során a tervezési folyamat segítése és belső véleményezése.
A két létrejövő bizottság (a Digitális és zöld átállást támogató intézkedéscsoport, valamint a FVS tervezési intézkedéscsoport) feladata, hogy összekössék a stratégia kidolgozása során a különböző szinteket – mint az intézmények, állampolgárok, vagy éppen a megyei vagy kormányzati szint – és megfelelő szakmai tanácsokkal segítsék, hogy Dunaújváros és az itt élők számára minél kedvezőbb fejlesztések kezdődhessenek a fenntarthatóság, digitalizáció és klímavédelem jegyében.
A bizottságok alakuló ülésén Pintér Tamás polgármester köszöntőjében így fogalmazott:
– Az elkövetkezendő években olyan kihívásokkal kell szembenéznünk, mint a környezetkárosodás, klímaválság, digitális forradalom és még súlyosabbá válhatnak az olyan kihívások, mint a demográfiai átmenet.
Ezek a kihívások nem oldhatók meg, ha nem jönnek létre olyan partnerségek, amelyben szerepet kapnak a vezetők, az intézmények, vagy éppen az állampolgárok. Szabó Zsolt, a létrejött bizottságok alelnöke is a széleskörű összefogás jelentőségét hangsúlyozta:
– Nagyon büszke vagyok arra, hogy tagja, sőt, alelnöke lehetek ezeknek a bizottságoknak. A szakmai egyeztetéseket megkezdtük, máris rengeteg építő javaslat érkezett a tagok részéről. Bízom benne, hogy munkánkkal hozzájárulunk egy zöld, fenntartható, modern iparváros létrejöttéhez.
DMJV Önkormányzata
(Fotó: Végh Zoltán)
A rovat további hírei: Közélet
Visszakaphatja végre a régi nevét, újra Szentháromság tér lesz
2024. nov. 28.
Legutóbb a Mondbach-kúriában ülésezett az Utcanév Munkacsoport, ahol több új utcanévre, vagy névváltoztatásra irányuló javaslatot tárgyaltak, illetve véleményeztek.
Évtizedes pályák a város egészségügyéért
2024. nov. 28.
Összeállításunkban hétről hétre felelevenítjük a 2019-2024-es önkormányzati ciklusban díjazottak névsorát, életútját. Ezúttal az egészségügyi szféra kitüntetettjeit vesszük sorra.
Különdíjat nyertünk a Virágos Magyarország 2024-es versenyén
2024. nov. 28.
Budapesten rendezték meg a Virágos Magyarország idei ünnepélyes díjkiosztó gáláját, ahol Magyar Turisztikai Ügynökség és a Virágos Magyarország Szervező Bizottsága Biodiverzitás különdíját Dunaújváros nyerte el, a díjat pedig Szabó Zsolt gazdasági alpolgármester vette át.
Tegyünk jót, együnk pizzát!
2024. nov. 27.
Évek óta sikeresen működik városunkban a Dunaújváros kenyere akcióprogram, mely negyedévente egy kiválasztott szervezetet támogat alkalmanként akár félmillió forinttal. Tulajdonképpen ennek mintájára kezdődik el most Dunaújváros Önkormányzata és az Édes Étterem és Pizzéria közös kezdeményezése, a Dunaújváros Pizzája program.
Megnyílt a Béke városrész postája
2024. nov. 27.
A tervezett időpontban, tehát november 26-án reggel nyolc órakor megnyílt a Március 15. téren lévő postahivatal, ezzel pedig a Békében élők visszakapták a városrész postáját. A nyitás pillanatát egészen komoly érdeklődés, sőt sorállás jellemezte.
Fontos a tűzvédelem, de a törődés mindennél többet ér
2024. nov. 26.
A Pentelei Nyugdíjas Klub minden hétfőn klubdélutánt tart a Pentele Klubházban. A szokásos heti összejövetelen ezúttal részt vett Orosz Csaba, a Pentele városrész önkormányzati képviselője is, aki rövid tűzvédelmi tájékoztatót tartott a nyugdíjas klub tagjainak.
Ha jön és ellenőriz a kéményseprő…
2024. nov. 26.
A balesetek elkerülése, illetve az egészségügyi, élet-, és vagyonbiztonság érdekében fontos a kémények tisztán tartása, rendszeres ellenőrzése. A társasházakban és családi házas övezetben is a katasztrófavédelem kéményseprőipari szerve végzi az égéstermék-elvezetők rendszeres ellenőrzését.