Egyre közelebb a válogatott meghívó
Minden ellenfelét magabiztosan legyőzve, megérdemelten állhatott a dobogó legfelső fokára Pupp Viktória a női birkózók kiskunfélegyházi válogató versenyén.
Pupp Viktória a dobogó legfelső fokán! (Kép: DKSE)
Kiskunfélegyházán rendezték meg a serdülő korcsoport szabadfogású és női birkózó válogató versenyét március 5-én, s a megméretésen összesen öt versenyzővel vett részt a DKSE, valamint a Gurics György BDSE.
Birkózóink közül Garbacz Bence, Miklós Márton és Miklósics Roland ezúttal sajnos helyezetlenül zártak. A 62 kg-osok mezőnyében szereplő Pupp Viktória az első fordulóban bárándi ellenfelét 10-0-ra győzte le, majd egy tököli lányt fektetett két vállra, míg az elődöntőben jászberényi vetélytársát verte tussal. A döntőben a Vasas SC birkózóját szintén tus győzelemmel utasította maga mögé, így végig koncentrálva, magabiztos birkózással szerezte meg az aranyérmet, s ezzel az eredménnyel nagy lépést tett a válogatott kerettagság megszerzése felé.
A Gurics György BDSE versenyzője, Éva Bence a +85 kg-osok között egy győztes és három vesztes mérkőzést követően az ötödik helyen végzett. Másnap, március 6-án a serdülők kötöttfogású válogatóját rendezték meg, ahol a DKSE és a Gurics BDSE versenyzői közül sajnos senkinek sem sikerült pontszerző helyen végeznie, tudtuk meg Tombor Istvántól, a DKSE birkózóinak vezetőedzőjétől.
A rovat további hírei: Sport
Fiatalok a főszerepben
2025. nov. 07.
Ezúttal nem lesz dunaújvárosi résztvevője a magyar női vízilabda válogatott háromnapos összetartásának.
BL-feladatok előtt a vízilabdázók
2025. nov. 07.
A Fabó Éva Sportuszodában látja vendégül a görög Alimos NAC Betsson gárdáját a DFVE női vízilabda csapata a Bajnokok Ligája csoportkörében ma este hét órától.
A hokikapitány szerint más univerzum az elitvilágbajnokság
2025. nov. 06.
Majoross Gergely szövetségi kapitány szerint más-más univerzum a divízió I/A világbajnokság és az elitmezőny, amelyben a magyar férfi jégkorong-válogatott is szerepel.
Két vereség az Andersenben
2025. nov. 06.
A DAB-ASP gárdája szoros csatában, a DUE-Worm Angels sima meccsen szenvedett vereséget a jégkorongozók Andersen Ligájának legutóbbi fordulójában.
Közel volt a bravúrhoz a DFVE
2025. nov. 05.
Óriási küzdelemben, az utolsó percben kapott góllal szenvedett vereséget az UVSE otthonában lejátszott bajnoki rangadón a DFVE női vízilabda csapata.
Debreceni előny a kupában
2025. nov. 05.
Remekül küzdött, de hullámzóan játszott, s végül három szettes vereséget szenvedett a Magyar Kupa nyolcaddöntőjének első mérkőzésén a DKSE röplabda csapata a DEAC ellen.
Nehéz helyzetben a DKKA
2025. nov. 04.
A csapatot üzemeltető kft. anyagi helyzete miatt veszélybe került a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia felnőtt női kézilabdázóinak szereplése a 2025/2026-os szezonban.








