Gerendán már összejött a finálé

doszerk - 2022. március 19. 7:13

A kétszeres Európa-bajnok Kovács Zsófia gerendán másodikként, a csapattal Eb-bronzérmes Böczögő Dorina talajon negyedikként jutott a döntőbe a tornászok kairói Világkupáján.

Kép: MATSZ-archív (Freschli József felvétele)

A selejtezők második napjával folytatódott az egyiptomi Vk. A hölgyek gerendán és talajon mutatták be gyakorlataikat, mindkét szeren két-két magyar indulóval. Előbbi szeren a kétszeres Európa-bajnok Kovács Zsófia remekelt: a DKSE kiválósága másodikként (12.766) került a legjobbak közé. Ugyanezen a szeren a kétszeres olimpikon Böczögő Dorina kétszer is rontott, így 10.100 ponttal fejezte be a gerendát. Következett a talaj, ahol azonban javított az MTK-Budapest tornásza. Botyánszki Mariann helyszínen tartózkodó edző beszámolója szerint szépen kezdett, az első sorában érkezéskor kilépett, túlforgatta kicsit az elemet, a másik három sora is rendben volt, viszonylag pontos érkezésekkel, így végül 12.466 pontot kapott, amivel negyedikként került a fináléba. Schermann Bianka 10.300-zal zárt ugyanitt. A selejtezők ezzel befejeződtek, a magyar csapatból három hölgy, Bácskay Csenge, Böczögő Dorina és Kovács Zsófia lesz érdekelt a szerenkénti finálékban.

A selejtezőt követően Botyánszki Mariann edző értékelte a női csapat teljesítményét a Magyar Torna Szövetség honlapján: – A lányok gerendán kezdtek, Dorina volt a két magyar tornász közül az első. Gyakorlatában sajnos két rontás is történt, két olyan elemből, ami nem képezi a nehéz részeket. Zsófi szép gyakorlatot mutatott be, megérdemelt a döntő. Talajon Bianka kezdett, egy rontás volt az utolsó sorában, a tripla alacsony volt, és így már korrekcióval sem volt elkerülhető a rontása. Nagyon sajnálom, nagyon készült a szólításra. Pontos gyakorlatot szeretett volna bemutatni, a melegítés alatt is tökéletes munkát végzett, így nagyon meglepett a szólított gyakorlata. Dorina nagyon szépen kezdett, az első sorában érkezéskor kilépett, túlforgatta kicsit az elemet, a másik három sora is rendben volt, viszonylag pontos érkezésekkel. A szólítás után átbeszéltük a részleteket, mert nem voltam elégedett a gyakorlat második felével. A fináléban látni szeretném mindenféleképpen a kért pontosításokat tőle.

További program (helyi idő szerint)

Március 19. szerenkénti döntők 1. nap; 13:00-16:30 (férfiak - talaj, lólengés, gyűrű; nők - ugrás, felemáskorlát)

Március 20. szerenkénti döntők 2. nap; 13:00-16:30 (férfiak - ugrás, korlát, nyújtó; nők - gerenda, talaj)

A rovat további hírei: Sport

Tehetséges kapust igazolt a DAB

Tehetséges kapust igazolt a DAB

2025. aug. 26.

A 21 esztendős Szűcs Botond játékára az Erste Liga mellett az Andersen Ligában is számítanak az Acélbikák jégkorongozói.

Könnyed továbbjutás a kupában

Könnyed továbbjutás a kupában

2025. aug. 26.

Már az első felvonásban eldöntötte a nyitott kérdéseket a Dunaújváros FC női labdarúgó csapata a Paksi SE ellen a Simple Női Kupa második fordulójában.

Elégedett kapitányok a világbajnokság után

Elégedett kapitányok a világbajnokság után

2025. aug. 25.

Mindkét szövetségi kapitány elégedetten értékelte a vasárnap zárult milánói kajak-kenu világbajnokságot, amelyen a gyorsasági válogatott 13 érmet, hat aranyat, két ezüstöt és öt bronzot nyert.

Fiatal csatárok az Acélbikáknál

Fiatal csatárok az Acélbikáknál

2025. aug. 25.

Keresztes Zsombor a FEHA19 együttesétől, míg Vadócz Bendegúz Lengyelországból érkezik a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorongozóihoz.

Itthon maradt a Kohász Kupa

Itthon maradt a Kohász Kupa

2025. aug. 25.

A Kozármislenyt és a Kisvárdát is legyőzve szerezte meg a hazai rendezésű Kohász Kupát a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia felnőtt együttese.

Ünnepi foci a DLSZ Arénában

Ünnepi foci a DLSZ Arénában

2025. aug. 24.

A Szil-Ker együttesének sikerével ért véget a DLSZ Arénában megrendezett VI. Augusztális Ünnepi Foci Kupa.

Fájó búcsú a kupától

Fájó búcsú a kupától

2025. aug. 24.

Nem kis meglepetésre egygólos vereséget szenvedett a Magyar Kupa második fordulójában a Dunaújváros FC labdarúgó csapata az alacsonyabb osztályú Kelen SC otthonában.