Hátrányban az Angyalok
Nagy csatában, büntetőlövések után szenvedett 2-1-es vereséget Hatvanban az Angels női jégkorong csapata az U25-ös bajnokság elődöntőjének első meccsén.
Kép: DO-archív
A Jégvirágok elleni kettős sikert követően már lényegesen nehezebb feladat várt az Angels női jégkorongozóira, ugyanis az U25-ös bajnokság B osztályának elődöntőjének első meccsén az alapszakaszt második helyen befejező FC Hatvan Girls otthonában korcsolyáztak jégre vasárnap este.
A találkozó első harmada nagy csatát, de valamivel veszélyesebb hazai támadásokat hozott, melyben hiába játszhatott háromszor is emberfórban a vendéglátók, az Angels védelme jól zárt, Fejér Izabella is védte, amit kellett, így gól nélkül ért véget a nyitó húsz perc. A fordulást követően valamivel kiegyenlítettebbé vált a játék, ám a 33. perc legelején Popovics Polett találatával megszerezte a vezetést a házigazda, s minimális fórját az újabb szünetig sikerült is megőriznie.
A harmadik etapban nagy erőket mozgósított együttesünk az egyenlítésért, s az 53. percben Jakab Flóra találatával sikerült is egalizálni, majd újabb két emberhátrányt kivédekezve meg is őrizni az 1-1-et, így jöhetett a hosszabbítás. A ráadásban nem született újabb találat, a büntetőlövéseknél viszont a Hatvan bizonyult pontosabbnak, s Rozsnaky Lara találatával végül 2-1-es győzelmet aratva került előnybe a két nyert meccsig tartó párharcban, melynek második meccsét vasárnap este negyed hattól rendezik meg Dunaújvárosban.
FC Hatvan Girls - Angels 2-1 (0-0, 1-0, 0-1, 0-0, 1-0) - büntetőkkel
Angels: Fejér - Gubits, Jakab 1, Cselényi, Kováts, Palkó - Portik, Tóth, Herku (1), Lukács, Vincze - Barna. Edző: Győri Tamás.
A rovat további hírei: Sport
Elégedett kapitányok a világbajnokság után
2025. aug. 25.
Mindkét szövetségi kapitány elégedetten értékelte a vasárnap zárult milánói kajak-kenu világbajnokságot, amelyen a gyorsasági válogatott 13 érmet, hat aranyat, két ezüstöt és öt bronzot nyert.
Fiatal csatárok az Acélbikáknál
2025. aug. 25.
Keresztes Zsombor a FEHA19 együttesétől, míg Vadócz Bendegúz Lengyelországból érkezik a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorongozóihoz.
Itthon maradt a Kohász Kupa
2025. aug. 25.
A Kozármislenyt és a Kisvárdát is legyőzve szerezte meg a hazai rendezésű Kohász Kupát a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia felnőtt együttese.
Ünnepi foci a DLSZ Arénában
2025. aug. 24.
A Szil-Ker együttesének sikerével ért véget a DLSZ Arénában megrendezett VI. Augusztális Ünnepi Foci Kupa.
Fájó búcsú a kupától
2025. aug. 24.
Nem kis meglepetésre egygólos vereséget szenvedett a Magyar Kupa második fordulójában a Dunaújváros FC labdarúgó csapata az alacsonyabb osztályú Kelen SC otthonában.
Hajdu Jonatánék világbajnokok Milánóban
2025. aug. 23.
Parádés versenyzéssel szerzett világbajnoki címet a kenu négyesek 500 méteres versenyszámában a Kollár Kristóf, Juhász István, Hajdu Jonatán Fejes Dániel összeállítású magyar egység Milánóban.
DSTV: készül az utánpótlás
2025. aug. 23.
A DFVE női vízilabdázóinak utánpótlása is megkezdte a felkészülést a következő szezonra. A fiatal sportolók munkájáról és terveiről Brávik Henrietta utánpótlás edző beszélt. Hangkép.