Aszfaltkoptatók az alsó Duna-parton (galériával)
Nem mindennapi látványosságot és nem gyenge bulit, ráadásul jótét célú randevút ígért a benzingőz és a gumifüst híveinek a városunkban rendezett Bimmer Parade az alsó Duna-parton szombaton – és be is váltotta a reményeket!
Két márka hívei adtak egymásnak randevút az ország közepén: a Bimmer Parade elsősorban a BMW és Lada híveinek kínált remek szórakozást tegnap. Aligha véletlen, hogy az ország minden részéről érkeztek a nem mindennapi szórakozást ígérő összetartásra – ezredszer is igazolva mintegy mellékesen, hogy városunk az ország közepén ideális helyszíne lehet minden hasonló kezdeményezésnek. Az aszfaltkoptató turbócsodák ráadásul az autós szépségverseny, a megméretések mellett jó cél érdekében is találkoztak. Egyfelől megmutathatták egymásnak és a külsős érdeklődőknek az egyéni átalakításokkal, turbókkal bőven tuningolt járgányokat, valamint éles teszt során is kipróbálták azok erényeit, másrészt viszont jótékonysági gyűjtéssel is készültek.
Az akció bevétele ugyanis a DÁV Dunaújvárosi Állatvédők Egyesülete tevékenységét támogatta – természetesen a kutyusos közösség is tiszteletét tette a tegnapi találkozón.
Remek móka és látványos megmozdulás volt – a többiről meséljenek a képek!
(Fotó: Végh Zoltán)
A rovat további hírei: Mozaik
DSTV: együtt a tisztább városért
2025. nov. 04.
A díjkiosztóról már beszámoltunk, de most itt a DSTV összegzése: idén is remekül sikerült a Jót, szívből – Dunaújvárosért akciócsoport és a Decathlon Dunaújváros csapatának közös takarítási megmozdulása. A sok önkéntes munkája nyomán rengeteg szeméttől szabadult meg a város. Hangkép.
Mozgalmas nyitány után viszonylag nyugalmas őszidő
2025. nov. 03.
Eső és szél ma, aztán párás-ködös reggelek és derült napok szinte egész héten – ezt ígéri az előttünk álló időszakra a DO meteorológiai szakértője. Nem lesz túl izgalmas, de a csapadék változatlanul nagyon kéne: lehet, a hét végére be is fut!
DSTV: ovisokat avattak pantaleimonosokká
2025. nov. 03.
Varázslatos világ nyílhat ki a gyerekek előtt, amikor átlépik az oktatási intézmények kapuit, derül ki a DSTV összegzéséből. Az ovisok is csillogó szemekkel válnak részévé a közösségeknek – így történt a Szent Pantaleimon Görögkatolikus Óvoda, Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola ünnepségén is. Hangkép.
7 tipp, hogyan erősítsd immunrendszered természetesen
2025. okt. 31.
Az immunrendszer mindennapjaink láthatatlan védelmezője, amelynek megfelelő működéséhez számos tényező járul hozzá. A tudatos életmód, a változatos táplálkozás és a pihenés egyaránt segíthetnek abban, hogy szervezetünk kiegyensúlyozott maradjon. (X)
Mumus és a többiek: kockahegyes játékőrület
2025. okt. 30.
Halloween alkalmából szervez nagyszabású játékos éjszakai összetartást a Kockahegy Társasjáték Klub a DUE "B" klubjában október 31-én, azaz pénteken 18 órától másnap hajnali 4-ig (!!!) – színes programok sorával körítve.
DSTV: jelmezes kavalkád a múzeumban
2025. okt. 30.
Nem első alkalommal rendezte meg jelmezes, kézműveskedéssel egybekötött családi délutáni programját az Intercisa Múzeum, derül ki a DSTV összegzéséből. Idén is sokan voltak kíváncsiak a Halloween jegyében rendezett kavalkádra, ahol a főszereplők szellemek és boszorkányok voltak. Szellem- és hangkép.
"Nyugdíj cunami – mi történik, ha elfogynak az aktív dolgozók?"
2025. okt. 28.
Ezzel a figyelemfelkeltő címmel rendeznek előadást a Dunamenti Regionális Népfőiskola Kossuth Lajos utcai központjában csütörtökön délután. A program nyitott, minden érdeklődőt várnak!









