Szép siker az év utolsó hazai meccsén

spigott - 2022. november 19. 16:15

A mérkőzés véghajrájában szerzett gólokkal aratott 3-0-s győzelmet a PTE-PEAC elleni hazai bajnokin a Dunaújváros FC labdarúgó csapata.

A kilencedik helyezett Pécs elleni találkozóval folytatta az NB III Közép Csoportjának küzdelmeit a Dunaújváros FC labdarúgó csapata ma délután egy órától, s mivel ez volt együttesünk idei utolsó hazai összecsapása, a cél nem lehetett más, mint a három pont megszerzése. A vendég pécsiek azonban egyáltalán nem akarták megkönnyíteni labdarúgóink helyzetét, nagyon megszervezték védekezésüket, így az első felvonásban nagyon nehezen talált fogást ellenfelén Horváth Ferenc alakulata. Helyzetek azért így is akadtak a mieink előtt, egy remek lövés után kapufáig is eljutottak, de a remélt vezetést nem tudták megszerezni a szünetig.

A térfélcserét követően sem sokat változott a játék képe, a mezőnyben egyértelmű volt a dunaújvárosi fölény, de ezt nem tudták helyzetekig vinni labdarúgóink, mert vagy az utolsó passzokba csúszott hiba, vagy a pécsiek értek oda időben. A játékrész derekán Novák került óriási helyzetbe, de ziccerét nagy bravúrral védte a vendégek hálóőre. A 77. percben nagy esélyt kaptak a mieink, mert rövid időn belül két sárga lapot is kiharcolt magának a pécsiek játékosa, Temesvári Máté, így a véghajrára emberelőnyben harcolhatott együttesünk a győzelem megszerzéséért.

Képek forrása: Dunaújváros FC

Az emberfölényt szerencsére nagyon hamar gólra is váltotta együttesünk, mely Novák Zsombor fejesével került előnybe a 79.percben sőt, hat perccel később egy remek egyéni alakítás után is betalált a mieink kilencese, s ezzel el is döntötte a mérkőzést (2-0). Ezzel sem volt még vége, mert a lefújás előtti pillanatokban a csereként beállt Szepessy fejelt újabb szép gólt, kialakítva ezzel a 3-0-s hazai sikert jelentő végeredményt, amivel labdarúgóink megtartották harmadik helyüket a tabellán úgy, hogy a listavezető Hódmezővásárhely öt, míg a második Iváncsa egy ponttal előzi meg őket.

Dunaújváros FC - PTE-PEAC 3-0 (0-0)
Gólszerzők: Novák 2, Szepessy

DFC: Hegedűs L. - Galambos, Hesz, Papp, Stampfel - Barna, Gosztonyi (Szepessy, 81.), Jakab (Dorogi, 84.) - Varga (Hegedűs, 90.), Novák, Kesztyűs. Vezetőedző: Horváth Ferenc.

A rovat további hírei: Sport

Könnyed sikerrel kezdett a DFVE

Könnyed sikerrel kezdett a DFVE

2025. szep. 20.

Minden negyedet megnyerve aratott sima, 19-10-es győzelmet Szentesen a DFVE női vízilabda csapata a szezon első bajnoki mérkőzésén.

DSTV: szépen csillog az ezüst

DSTV: szépen csillog az ezüst

2025. szep. 19.

Újabb dunaújvárosi kiválóságot köszönthettünk. Elégedetten tekintett vissza a győri maraton világbajnokságra, illetve az idei versenyszezonra a DKSE tehetséges kajakosa, Katona Réka Sára, valamint edzője, Horváth Attila is. Hangkép.

Futsal Eb-pótselejtező - Egygólos előnyben a magyar válogatott

Futsal Eb-pótselejtező - Egygólos előnyben a magyar válogatott

2025. szep. 19.

A magyar férfi futsalválogatott 3-2-re legyőzte Romániát az Európa-bajnoki pótselejtező első mérkőzésén, csütörtökön Debrecenben.

Elkészült az Andersen Liga sorsolása

Elkészült az Andersen Liga sorsolása

2025. szep. 19.

A tizenkét csapatos sorozat 2025/2026-os kiírásában két dunaújvárosi együttesnek is szurkolhatnak a jégkorong helyi szerelmesei.

DSTV: közös takarításra hívnak

DSTV: közös takarításra hívnak

2025. szep. 18.

Ahogy az elmúlt években már megszokhattuk, idén is megrendezi közös jótékonysági akcióját a takarítás világnapjához igazítva a DLSZ Jót, Szívből – Dunaújvárosért! akciócsoportja és a dunaújvárosi Decathlon áruház. A Decathlon World Cleanup Day - Sporttal a környezetért! 2025 elnevezésű akciót idén szeptember 19-én rendezik meg. Az akcióval kapcsolatban sajtótájékoztatót is tartottak a Pannon Iskolában – sokan osztották meg a gondolataikat. Hangkép.

Portugál-magyar - pénteken kezdődik a jegyértékesítés

Portugál-magyar - pénteken kezdődik a jegyértékesítés

2025. szep. 18.

Pénteken délelőtt 10 órakor startol a jegyértékesítés a magyar labdarúgó-válogatott portugálok elleni, idegenbeli világbajnoki selejtezőjére.

Büszkék az akadémistákra

Büszkék az akadémistákra

2025. szep. 18.

Már nyolc akadémistával büszkélkedhet a Dunaújvárosi Központi Sportegyesület birkózó szakosztálya.