A címvédő otthonában folytatják a bajnokságot
Az UVSE együttese vár a DFVE női vízilabda csapatára az OB I-es pontvadászat ma esti fordulójában.
Kép: DO-archív
Remekül sikerült a DFVE női vízilabdázóinak első bajnoki találkozója a 2023-as esztendőben, ugyanis Mihók Attila gárdája könnyed, 20-7-es győzelmet aratott a Tatabánya ellen, így hét találkozót követően is hibátlanul áll az OB I-es pontvadászat küzdelmeinek második helyén úgy, hogy csak a szintén száz százalékos Ferencváros előzi meg jobb gólkülönbségének köszönhetően. Túl sokáig azonban nem örülhetett újabb sikerének együttesünk, ugyanis ma már újabb, lényegesen nehezebb feladat vár Garda Krisztináékra, akik este hét órától az UVSE ellen ugranak medencébe a fővárosi Hajós uszodában.
A címvédőnél is voltak változások a nyáron, Keszthelyi Rita Spanyolországba szerződött, Ábel-Antal Dóra visszavonult, két legjobbjuk helyét a fiatalok igyekeznek átvenni, még váltakozó sikerrel. A fővárosiak szintén jól kezdték a bajnokságot, első hét meccsüket biztosan nyerték, többek közt idegenben győzték le az Egert is, ám az előző fordulóban megszakadt jó sorozatuk, ugyanis a Ferencváros simán, 13-6-ra legyőzte Benczur Márton alakulatát, mely a tabella harmadik helyéről, a mieinkkel azonos pontszámmal vág neki a ma esti rangadónak.
Abban biztosak lehetünk, hogy a házigazdák a javítás reményében ugranak medencébe, s egy rendkívül motivált UVSE lesz együttesünk mai ellenfele, ám Mihók Attila gárdája is nagyon keményen dolgozott azért az elmúlt hetekben, hogy tartsa remek bajnoki sorozatát, ezért egy várhatóan izgalmas, kemény összecsapást láthatnak majd azok, akik kilátogatnak a találkozóra.
A rovat további hírei: Sport
Motorcsónak vb az öbölben
2025. júl. 29.
Dunaújvárosban rendezik meg a Formula Future Gyermek és Ifjúsági Motorcsónak Világbajnokság küzdelmeit szerdától szombatig.
Nem volt esély a franciák ellen
2025. júl. 29.
Három szettben szenvedett vereséget a francia csapat ellen a magyar U16-os fiú röplabda válogatott a jereváni Európa-bajnokságon.
Szerelmük a Duna és a túrázás
2025. júl. 28.
Dunaújvárosban is megpihentek a hatvannyolcadik Nemzetközi Dunatúra mezőnyének összetartó tagjai, akik bő két hónap alatt közel kétezerötszáz kilométert töltenek a Dunán.
Elkészült a DAB felkészülési programja
2025. júl. 28.
Négy edzőmérkőzés vár a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapatára a nyári felkészülési időszakban.
Győzelemmel kezdett a DFC
2025. júl. 28.
Megérdemelt sikert aratott a Pénzügyőr elleni bajnokin a Dunaújváros FC labdarúgó csapata az NB III-as pontvadászat első fordulójában vasárnap este.
Újra bizonyítottak sárkányhajósaink
2025. júl. 27.
Összesen hét érem megszerzéséből vették ki részüket a Dragon Steel SE sárkányhajósai a Brandenburgban megrendezett Nemzetek Közötti Világbajnokságon.
Egyetemi Világjátékok: elégedett magyarok
2025. júl. 26.
Hosszú kihagyás után, egy jó gyakorlattal tért vissza a nemzetközi mezőnybe a DKSE tornásza, Kovács Zsófia.