Tóth Kálmán: "Visszahoztuk a fényt Dunaújvárosba"
Önkormányzati évértékelő sorozatunk utolsó előtti állomása a 9-es választókerület – itt Tóth Kálmán a képviselő, aki szerint az átgondolt, hatékony munka és a közösségek összefogása a fejlődés kulcsa.
A városatya a tavalyi évre visszatekintve azt is nagyon fontosnak tartja, hogy a "Rajta, Újváros!" Egyesület lépésről-lépésre beváltotta választási ígéreteit.
Nyugodtan, biztonságban!
Évértékelőjét is egy, az egész várost érintő témával kezdte, olyannal, ami minden itt élő ember életét tette könnyebbé, egészen pontosan világosabbá:
– 2019-ben azt mondtuk, hogy legyen fény Dunaújvárosban! Nagyon örülök és talán nem túlzás, ha azt mondom, büszke vagyok arra, hogy ezt megvalósítottuk, és újra lehet látni, este a korábbinál sokkal nyugodtabban és biztonságosabban közlekedni már a városban. Szépen fokozatosan megyünk tovább, és bízom abban, hogy tudunk még fényt hozni Dunaújvárosba.
Köszönet a közösségeknek
Minden képviselő munkáját nagyban meg tudja könnyíteni, ha a körzetben élőkkel minél szorosabb, napi kapcsolatban tud lenni. Ez a fajta kommunikáció a problémák, hiányosságok megoldásában is sokat jelenthet. Tóth Kálmán e tekintetben sem panaszkodhat:
– Először is szeretném megköszönni a körzetemben lakóknak, hogy keresnek a kéréseikkel, a problémáikkal, felvetéseikkel. Sokkal előbb tudunk így megoldásokat találni, előbb javítjuk meg a padokat, teszünk ki új szemeteseket, javítunk ki kátyút, ha van róla információnk. Sokan és sokszor említik a járdák állapotát is, örülök annak, hogy a Szabadság utca egy szakaszán már megvalósult a rekonstrukció. Nem szabad elfelejtenünk a Városvédők Újtelepért Egyesület munkáját sem – e közösség eseményei színesítik az újtelepiek életét és egyre többen vagyunk, akik segítjük ezeket a programokat.
Dunaújváros abban a szerencsés helyzetben van, hogy nagyon sok zöldfelülettel rendelkezik, és egyre többen veszik ki részüket a városrészek virágosításából. Ez alól a Béke városrész sem kivétel – Tóth Kálmán szerint a Békében is egyre több lépcsőház előtt láthatunk virágokat, Újtelepen pedig gyönyörűségek vannak.
A jövőre vonatkozóan a képviselő elmondta, hogy az eddigi munkát kívánja folytatni. Utak, járdák felújítása, a városrész tisztántartása a cél. A parkolási gondok enyhítése érdekében tervezik a Mátyás király út 1. szám melletti szabad terület átalakítását is.
(Fotó: Végh Zoltán)
A rovat további hírei: Közélet
Szabó Zsolt: elengedhetetlen a megyei jogú városok közös, határozott fellépése
2025. ápr. 23.
Szabó Zsolt képviselte városunkat a Megyei Jogú Városok Szövetségének múlt heti debreceni ülésén, ahol több fontos kérdés is napirendre került. Városunk gazdasági alpolgármestere szerint azt szeretnénk, hogy Dunaújváros és a dunaújvárosiak megkapják a számukra jogosan járó forrásokat.
Elismerések és ünnep a Bölcsődék Napján
2025. ápr. 23.
Idén húsvéthétfőre esett a Bölcsődék Napja, amelyet 15 éve Magyarországon is április 21-én ünnepelnek. Dunaújvárosban is összeültek a bölcsődei dolgozók – három szakember kapott igazgatói elismerést a Munkásművelődési Központban.
Komoly eredményt hozott a múlt heti akció, de lesz még lomtalanítás a Technikumban
2025. ápr. 23.
Húsvét ide vagy oda, 35 tonna lomot és/vagy elektronikai hulladékot gyűjtöttek össze a múlt szombatra halasztott akció során a technikumi gyűjtőpontokon – ezzel együtt eldőlt az is, hogy még a tavaszi időszakban újráznak!
"Volt, L-múlt" – emlékidéző bolyongások
2025. ápr. 23.
Hét fejezetben gyűjtötte össze és adja közre sztálin- és dunaújvárosi emlékeit Tóth István. A webes közegben – és korábban lapunk hasábjain is – nagyot futott személyes emlékek hamarosan a Volt, L-múlt című kötetben látnak napvilágot. Vagyis: dehogy múlt.
Köszöntő – húsvét ünnepén
2025. ápr. 21.
"Kívánom, hogy a húsvéti időszak örömmel, szeretettel, reménnyel és megújulással legyen tele!" – az ünnep alkalmából Pintér Tamás polgármester köszöntőjét olvashatják.
500 ezer forint a rostis diákok jövőjéért
2025. ápr. 20.
A Dunaújváros Kenyere jótékonysági akció elmúlt negyedévében összesen 8157 kenyeret vásároltak a városlakók, amelyek árából a virtuális alapba bekerülő 50 forintoknak köszönhetően 407 ezer 850 forintnyi támogatás gyűlt össze. Az önkormányzat által végül 500 ezer forintra kerekített adományban ezúttal a Rostisok Jövőjéért Alapítvány részesült.
DSTV: tojással és tésztával segítettek
2025. ápr. 20.
Városunkban is sokakat érint az a méltatlan helyzet, amikor az alapélelmiszerek megvásárlása fejtörést okoz, derül ki a DSTV összegzéséből. A beszámolót már olvashatták: országos szintű probléma, mondja Mezei Zsolt, aki a DK Fejér Megyei 4. választókerület elnökeként segített a tojás- és tésztavásárban. Hangkép.