Az éllovashoz látogatnak a futsalosok

spigott - 2023. február 27. 12:30

Nagyon fontos és nagyon nehéz összecsapás vár a Dunaújváros Futsal felnőtt együttesére a listavezető TFSE otthonában ma este fél kilenctől.

Csányi Dávidék bravúrra készülnek az éllovas ellen! (Kép: DO-archív)

Parádésan szerepel az utóbbi hónapokban a Dunaújváros Futsal felnőtt együttese, mely legutóbbi kilenc találkozóján veretlen maradt úgy, hogy két döntetlen mellett hét győzelemnek örülhetett. Ez egyben azt is jelentette, hogy a novemberben még nyolcadik dunaújvárosi alakulat jelenleg a hatodik helyen áll az NB II Nyugati csoportjában, így ha most lenne vége az alapszakasznak, a felsőházban folytathatná a bajnokságot.

A pontvadászatból azonban még két forduló hátravan, s mivel a mieink mindössze egyetlen ponttal előzik meg a hetedik Nagykanizsát, így óriási csatára van kilátás a már említett hatodik hely megszerzéséért. Ebben a küzdelemben most a mieink állnak jobban, mégis futsalosaink helyzete számít nehezebbnek, ugyanis a bajnokság ma esti játéknapján a tabella éllovasához, a TFSE gárdájához látogatnak.

A fővárosiak ráadásul remekformában vannak, eddig lejátszott húsz találkozójukból tizenötöt megnyertek, s négy döntetlen mellett mindössze egyetlen alkalommal szenvedtek vereséget. A TFSE gárdája számára is nagyon fontos a ma este fél kilenckor kezdődő mérkőzés, mivel egy újabb sikerrel bebiztosítanák első helyüket, vagyis egy motivált, jó csapat lesz a mieink ellenfele. Futsalosaink vezetőedzője, azonban nem számolgat, érdeklődésünkre elárulta, egyértelműen a győzelem reményében vágnak neki a találkozónak, s bár tisztában vannak azzal, hogy rendkívül nehéz feladat előtt állnak, bízik abban, hogy játékosai kihoznak magukból mindent, s fegyelmezett, jó játékkal rukkolnak elő a TFSE otthonában is.

A rovat további hírei: Sport

Nem jutott pont Érden a DKKA fiataljainak

Nem jutott pont Érden a DKKA fiataljainak

2025. szep. 11.

A DKKA U18-as és U20-as leány együttese is vereséget szenvedett a korosztályos bajnokságok második fordulójában az Érd otthonában.

DSTV: egészségmegőrző torna

DSTV: egészségmegőrző torna

2025. szep. 10.

Az egészségmegőrzés egyik elengedhetetlen eleme a rendszeres mozgás. Persze nem mindenki tud mindenre és mindig odafigyelni – rendszeresen feledkezünk meg pl. a gerincünkről, amelyre viszont érdemes lenne több figyelmet fordítani. Témába vágó programmal jelentkezett a Dunamenti Regionális Népfőiskola. Hangkép.

Megérkezett az élmezőnybe a DKSE vb-ezüstérmese

Megérkezett az élmezőnybe a DKSE vb-ezüstérmese

2025. szep. 10.

Elégedetten tekintett vissza a győri maraton világbajnokságra, illetve az idei versenyszezonra a DKSE tehetséges kajakosa, Katona Réka Sára, valamint edzője, Horváth Attila is.

Új vezetőedző és három új játékos a DFVE vízilabdázóinál

Új vezetőedző és három új játékos a DFVE vízilabdázóinál

2025. szep. 09.

Dr. Sike József felel a szakmai munkáért a 2025/2026-os szezonban a DFVE felnőtt női vízilabda csapatánál, mely három új játékos leigazolását is bejelentette hétfőn kora délután.

Biztos győzelemmel kezdett a DFC

Biztos győzelemmel kezdett a DFC

2025. szep. 09.

Korán kétgólos előnyt szerzett, s végül 3-1-es sikert aratott a Soproni Egyetem elleni bajnoki nyitányon a Dunaújváros FC női labdarúgó csapata.

Dobogós helyek a szezonnyitón

Dobogós helyek a szezonnyitón

2025. szep. 09.

Tíz érmes helyezéssel zárták az őszi szezon első versenyét a DKSE és a Gurics György BDSE ifjú birkózói a mögöttünk hagyott hétvégén.

Gólból igen, lapból nem volt hiány a rangadón

Gólból igen, lapból nem volt hiány a rangadón

2025. szep. 08.

Nagyon korán emberhátrányba került, de remekül védekezett és gól nélküli döntetlent ért el a Nagykanizsa elleni hazai összecsapáson a Dunaújváros FC labdarúgó csapata.