Úszás: Takács Krisztián magyar bajnok

spigott - 2015. július 1. 18:09

Remek versenyzéssel végzett a 100 méteres gyorsúszás első helyén Takács Krisztián az úszók Országos Felnőtt Bajnokságának ma délutáni küzdelmeiben.

Újabb kiváló eredményről tudunk beszámolni a városi úszósport szerelmeseinek. A tegnapi elődöntőket követően ugyanis a legjobb idővel jutott a győri Országos Bajnokság 100 méteres gyorsúszás versenyszámának fináléjába a Dunaferr-DVSI versenyzője, Takács Krisztián. Egyesületünk kiválósága jó esélyekkel várta a mai döntőt, melyen ugyan komoly harcot vívott a békéscsabai Bohus Richárddal, de végül ismét diadalmaskodni tudott, s 49,29 másodperces idővel az első helyen csapott célba, megszerezve ezzel a szám országos bajnoki címét. A Dunaferr-DVSI kiválóságára holnap újabb feladat vár, hiszen fő számában, 50 gyorson is megkezdődnek a küzdelmek, ahol szintén elvárható tőle az, hogy magabiztosan jusson be a szám pénteki fináléjába.

A rovat további hírei: Sport

Katona Réka Sáráék ezüstérmesek a vb-n

Katona Réka Sáráék ezüstérmesek a vb-n

2025. szep. 08.

A hátráltató tényezők ellenére is óriásit küzdöttek Katona Réka Sáráék, így a DKSE ifjúsági korú kajakosa szépen fénylő ezüstéremnek örülhetett a győri maraton világbajnokságon.

Vereséggel kezdett a Kohász

Vereséggel kezdett a Kohász

2025. szep. 07.

Nagyot küzdött, de túl sok hibával játszott a Vasas otthonában a DKKA felnőtt női kézilabda csapata, így a szezon első bajnokiját a házigazdák nyerték.

Hazai rangadó előtt a focisták

Hazai rangadó előtt a focisták

2025. szep. 06.

A tabellán második Nagykanizsa elleni hazai összecsapással folytatja a bajnoki küzdelmeket a Dunaújváros FC labdarúgó csapata vasárnap délután öt órától.

Fővárosi nyitány a bajnokságban

Fővárosi nyitány a bajnokságban

2025. szep. 06.

A Vasas vendégeként vág neki a bajnokság küzdelmeinek a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia felnőtt együttese ma este hat órától.

Vereséggel kezdtek a fiatalok

Vereséggel kezdtek a fiatalok

2025. szep. 05.

A DKKA U18-as és U20-as együttese is kikapott a 2025/2026-os korosztályos bajnokság első fordulójában.

Komoly kihívások előtt az utánpótlás

Komoly kihívások előtt az utánpótlás

2025. szep. 05.

Két rangos viadalon is megméretik magukat a DKSE tehetséges kajak-kenusai, akikre világbajnokság és az Olimpiai Reménységek Versenye is vár a közeljövőben.

Miért fontos a mobilizálás?

Miért fontos a mobilizálás?

2025. szep. 04.

Egyre többször találkozhatunk azzal a megfogalmazással, hogy edzés előtt/után mobilizációs gyakorlatokat kell végezni. De vajon miért? Egyáltalán mit jelent ez a kifejezés?