Súlyos baleset Baracsnál (FRISSÍTVE!)

doszerk - 2023. április 29. 18:23

Személyi sérüléssel járó, súlyos baleset történt a 6-os főúton, Baracsnál, nem sokkal este hat óra előtt. (FRISSÍTVE!)

Árokba hajtott, majd oldalára borult egy gépkocsi a 6-os főút 80-as kilométerszelvényénél, Baracs térségében. A járműben négyen utaztak, egyiküket a dunaújvárosi és a sárbogárdi hivatásos tűzoltók szabadítják ki. A balesethez a társhatóságok is kiérkeztek, és mentőhelikopter is elindult a helyszínre. Az érintett útszakaszon félpályán, irányítás mellett halad a forgalom, derült ki a Fejér Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság gyorsjelentéséből.

Amennyiben további releváns információt kapunk a balesetről, természetesen frissítjük a tartalmat!

UPDATE 20.30 – négyen sérültek a balesetben

Egész helikopterflottát vetettek be a mentők a sérültek kórházba szállítása érdekében: sokáig teljes útzár volt érvényben a főút 80-as kilométerszelvényében történt baleset után. Súlyos, személyi sérüléssel járó közúti közlekedési balesetről számolt be a vármegyei főkapitányság kommunikációs szolgálata. A szóvivői összegzés szerint a 6-os út 80-as kilométerszelvényében, Baracs  térségében 17 óra 30 perc körül egy személygépkocsi közlekedett Dunaföldvár irányából Dunaújváros felé, amikor – eddig tisztázatlan körülmények között – letért az úttestről, majd az árokba hajtott. 
A járműben utazó mind a négy fő megsérült – őket mentőhelikopterrel szállították kórházba. Mint a fent mellékelt fotón is látható, a mentők egész flottát küldtek a baleset helyszínére. 

A mentés és helyszínelés első óráiban teljes útzár volt érvényben – de még jelenleg is rendőri irányítás mellett, egy sávon halad a forgalom.

UPDATE 07.35 – késő este lett újra járható a főút

A főkapitányság kommunikéciós szolgálatának késő esti, 22.40-kor kiadott helyzetjelentése szerint befejeződött a helyszínelés és a műszaki mentés a délutáni balesetnél, így újra teljes szélességében vehetik birtokba a közlekedők a főutat, zavartalanul haladhat a forgalom.

Viszont: hosszú hétvége következik, vigyázanak egymásra is, magukra is az utakon; hogy mindenki hazaérjen...

(Címlap és belső oldali első fotó: Feltóti Sándor képe, nyitó illusztráció: FVM Katasztrófavédelmi Igazgatóság, második belső oldali kép: FVMRFK)

A rovat további hírei: Sziréna

Újra a Duna-parti lépcsősoron versengtek a lánglovagok (galériával)

Újra a Duna-parti lépcsősoron versengtek a lánglovagok (galériával)

2025. máj. 31.

Teljes védőfelszerelésben és légzőkészülékben futottak a Fejér Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság hagyományos lépcsőfutó bajnokságán – a viadalnak csütörtökön adott otthont a szokásos felső Duna-parti helyszín.

Később rendezik a rendvédelmi kavalkádot!

Később rendezik a rendvédelmi kavalkádot!

2025. máj. 22.

A várható rossz időjárás miatt elmarad a Rendvédelmi Nap eseménysora a Kultik Mozinál pénteken. A döntés a felvonulást is érinti – azt is későbbre halasztják.

Életmentő akció – sikeres volt a rendőrök beavatkozása

Életmentő akció – sikeres volt a rendőrök beavatkozása

2025. máj. 20.

Dunaújvárosi rendőrök is részt vállaltak abban a kutatásban, amelynek eredményeként az utolsó pillanatokban sikerült megtalálniuk egy eltűnt férfit a rendőröknek Beloiannisz mellett.

DSTV: nők versengtek a volánnál

DSTV: nők versengtek a volánnál

2025. máj. 20.

Nem mindennapi megméretést szerveztek a Dunaújvárosi Rendőrkapitányságon a közelmúltban, derül ki a DSTV összegzéséből. A Nők a volánnál című közlekedésbiztonsági versenyen 9 csapat 27 hölgy versenyzője adott számot a tudásáról. Hangkép.

Kábítószer hatása alatt bántalmazta szomszédját, letartóztathatják

Kábítószer hatása alatt bántalmazta szomszédját, letartóztathatják

2025. máj. 18.

Súlyos testi sértés és más bűncselekmény miatt indítványozta a Dunaújvárosi Járási Ügyészség annak a férfinak a letartóztatását, aki kábítószer hatása alatt bántalmazta egykori szomszédját. A sértett orrcsonttörést szenvedett, értesült a DO.

Dunaújvárosi rendőrök vizsgálták a halálos kimenetelű közlekedési baleset hátterét

Dunaújvárosi rendőrök vizsgálták a halálos kimenetelű közlekedési baleset hátterét

2025. máj. 14.

A tragédia Vajtán történt még március végén, a baleset során kigyulladt egy autó, a kocsi 24 éves utasa életét vesztette a tűzben. A dunaújvárosi rendőrök nyomoztak az ügyben: bódult állapotban, engedély nélkül vezetett a sofőr, értesült a DO.

Őrjöngő férfit fogtak el a rendőrök

Őrjöngő férfit fogtak el a rendőrök

2025. máj. 13.

Ököllel és asztallábbal esett neki egy férfinak az a 27 éves dunaújvárosi lakos  a Szabadság úton még múlt pénteken. A támadó kábítószer hatása alatt garázdálkodott, értesült a DO.