Meleggel és zivatarokkal érkezik a nyár
Jellemzően nyárias hetünk lesz a DO időjárási szakértőjének friss prognózisa szerint, igaz, szinte bármelyik nap és bárhol lehet egy-egy hűsítő zápor, futó zivatar. Itt a naptári nyár – és a meteorológiai sem marad adós. Részletek itt!
"Nyárias meleg" – két szóban is pontosan összegezte az előttünk álló napok várható alakulását Krausz Mikes Miklós. A Köpönyeg.hu meteorológiai szakportál szerkesztője szerint ma a többórás napsütés mellett kelet felől gyakran megnövekszik a gomolyfelhőzet, és szórványosan fordul elő zápor, zivatar. Délkeleten estefelé akár komoly zivatarláncolat is kialakulhat, heves zivatarokkal. Élénk lesz a keleties szél, és kora nyári meleg, 24-26 fok várható.
A folytatás is hasonló képletet ígér a friss modellek szerint: kedden is gomolyfelhős, de jellemzően napos időre van kilátás. Ugyanakkor délelőtt még csak elszórtan, délután akár több helyen törhet ki zivatar, fordulhat elő akár jelentős zápor – elsősorban az északi hegyes-völgyes vidékek lakói készíthetik az esernyőt. Marad a nyárias idő, térségünkben 24-27 fok valószínű délután. Szintén magasra törnek a gomolyok szerdán, és szinte bárhol előfordulhat zápor, helyenként kiadós zivatar is lehet – emellett azonban többórás napsütés is várható. Az északkeleti szél megerősödhet, és szintén 24-25 fokos csúcsokkal számolhatunk.
A hét közepétől is sok napsütés ígérkezik a középtávú előrejelzések specialistája szerint , ám délután ismét megnövekedhet a gomolyfelhőzet, és zápor, zivatar szinte bárhol előfordulhat. 25 fok körüli csúcsértékkel kezdődik a nyár. Hasonló képlettel számolhatunk pénteken is – közlekedők, figyelem: bárhol lehet hűsítő zápor, de akár kiadós zivatar is! –, a hét végére viszont csökken a csapadékhajlam, várhatóan szombaton és vasárnap is napos, nyárias időnk lesz.
Ideális idő ígérkezik a Parázs-Varázs sütögetésére – találkozunk a Szalki-szigeten!
(Fotó: Így látjuk MI! – Pázsi Péter felvétele)
A rovat további hírei: Mozaik
Sugárúti Fesztivál: kezdődhet a visszaszámlálás
2025. ápr. 24.
Pontosan egy hét múlva, május 1-jén, csütörtökön népesül be a Vasmű út és térsége a Sugárúti Fesztivál kavalkádjára – innentől naponta jelentkezünk legalább egy kedvcsinálóval. Most az ősforráshoz megyünk vissza: két hangképes összegzés és egy képtár következik – 2022-ből!
Feladatkezelő programok használata
2025. ápr. 24.
Manapság könnyen belegabalyodunk a feladatainkba, főleg, ha párhuzamosan több projekten is dolgozunk. (X)
Így megy rá egy kapcsolat a gyermekvállalás nehézségeire
2025. ápr. 23.
Sok pár életében elérkezik a pillanat, amikor úgy érzik, készen állnak a gyermekvállalásra. Azonban ez az időszak gyakran nemcsak örömteli várakozással, hanem frusztrációval, stresszel és kapcsolatot próbára tevő helyzetekkel is jár. (X)
Miért fontos gyermekkorban a szabad játék?
2025. ápr. 23.
Szülőként hajlamosak vagyunk millió meg egy játékkal elhalmozni gyermekünket azt gondolva, hogy ezzel tesszük nekik a lehető legjobbat. Ha csak néhány dolgot helyezünk el a kicsi körül, és a fantáziájára bízzuk a többit, sokkal jobban fejlődnek az alapkészségei. (X)
DSTV: kéken ragyogtak a "Jószolinál"
2025. ápr. 23.
A beszámolót már olvashatták hasábjainkon, most itt a DSTV összegzése: a közelmúltban újra nagy sikert aratott az érintettek és az érdeklődők körében a Jószolgálati Otthon eseménysora az autizmus világnapjára időzítve. Kéken ragyogó hangkép!
A kutya egyszerre gyerek és legjobb barát
2025. ápr. 23.
A kutyáknak az emberi szociális hálóban elfoglalt szerepét vizsgálta az ELTE Etológia Tanszékének a Scientific Reports folyóiratban kedden megjelent legfrissebb tanulmánya, amelyből kiderül, hogy a kutyával való kapcsolat leginkább a gyerek-szülő és a legjobb baráti kapcsolat keverékeként írható le.
Napelemek a porviharban
2025. ápr. 22.
Ahogy az a hírekben is olvasható, az elmúlt években egyre gyakoribbá váltak Magyarországon is a Szaharából érkező porviharok, és ezek nemcsak a levegő minőségét rontják, hanem a megújuló energiát termelő napelemes rendszereket is komoly kihívások elé állítják. (X)