Vízilabda: végre győzelem
Utolsó csoportmeccsén győzött, így bejutott az Universiade legjobb nyolc csapata közé a magyar női vízilabda válogatott, mely holnap Kanada ellen játszik az elődöntőért.
Utolsó mérkőzésén ugrott medencébe ma hajnalban a magyar női vízilabda válogatott az Universiade csoportküzdelmeiben. A mieink ellenfele az a francia csapat volt, mely két vereség mellett egy győzelmet számlált eddigi találkozóin, s ahhoz, hogy az elődöntőért küzdhessen a három dunaújvárosi játékossal (Polák, Ziegler, Vályi F) felálló magyar csapat, mindenképpen nyernie kellett.
Együttesünk ennek megfelelő elszántsággal vetette is magát a küzdelembe, ám az első felvonás még kiegyenlített játékot hozott, hiszen Polák Zsófia találatára hamar válaszolt az ellenfél, így nyolcpercnyi játékot követően egyenlő állással vonulhattak pihenőre a felek. A második etapban viszont már egyértelműen a mieink akarata érvényesült, hiszen az újabb két találatot jegyző Polák Zsófia vezérletével meglépett ellenfelétől válogatottunk, s ugyan a franciák a félidő vége előtt nem sokkal újra betaláltak, a térfélcsere előtt már 4-2-es magyar előnynek örülhettünk.
A harmadik nyolc perc elején minimálisra csökkentette hátrányát ellenfelünk, ám erre sorozatban szerzett öt góllal válaszoltak a mieink, s így hiába szerezte a negyed utolsó gólját is a francia válogatott, az utolsó felvonás már nem ígért túl sok izgalmat (9-4). Főleg úgy nem, hogy a hajrában újabb két találatot szerzett válogatottunk, mely végül 11-5-re nyerte utolsó csoportmérkőzését. Az első győzelem egyben azt is jelentette, hogy a mieink végül csoportjuk negyedik helyén végeztek, így bejutottak a sorozat legjobb nyolc csapata, ahol a másik csoportot megnyerő kanadai válogatottal játszanak az elődöntő eléréséért.
Magyarország – Franciaország
11-5 (1-1, 3-1, 5-2, 2-1)
A magyar csapat gólszerzői: Polák 4, Ziegler 3, Gémes 2, Kövesdi 1, Takács 1
A rovat további hírei: Sport
Vereséggel kezdett a Kohász
2025. szep. 07.
Nagyot küzdött, de túl sok hibával játszott a Vasas otthonában a DKKA felnőtt női kézilabda csapata, így a szezon első bajnokiját a házigazdák nyerték.
Hazai rangadó előtt a focisták
2025. szep. 06.
A tabellán második Nagykanizsa elleni hazai összecsapással folytatja a bajnoki küzdelmeket a Dunaújváros FC labdarúgó csapata vasárnap délután öt órától.
Fővárosi nyitány a bajnokságban
2025. szep. 06.
A Vasas vendégeként vág neki a bajnokság küzdelmeinek a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia felnőtt együttese ma este hat órától.
Vereséggel kezdtek a fiatalok
2025. szep. 05.
A DKKA U18-as és U20-as együttese is kikapott a 2025/2026-os korosztályos bajnokság első fordulójában.
Komoly kihívások előtt az utánpótlás
2025. szep. 05.
Két rangos viadalon is megméretik magukat a DKSE tehetséges kajak-kenusai, akikre világbajnokság és az Olimpiai Reménységek Versenye is vár a közeljövőben.
Miért fontos a mobilizálás?
2025. szep. 04.
Egyre többször találkozhatunk azzal a megfogalmazással, hogy edzés előtt/után mobilizációs gyakorlatokat kell végezni. De vajon miért? Egyáltalán mit jelent ez a kifejezés?
DSTV: ismert szakemberrel dolgoznak
2025. szep. 04.
Mindenki által ismert szakemberrel dolgozik majd együtt a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorongcsapata. Szuper Levente látogatott el ismét Dunaújvárosba – a tervezett együttműködés részleteiről az Acélbikák részéről Ifj. Azari Zsolt, a szakmai részről pedig Szuper Levente beszélt. Hangkép.