Győzelmekkel kezdtek a fiatalok
A DKKA ifjúsági csapata nagy csatában, a serdülő együttes viszont kiütéssel nyerte első bajnoki találkozóját a korosztályos bajnokságban.
Főoldali és belső kép forrása: Siófok KC
Idegenben, a Siófok elleni összecsapásokkal kezdte meg a korosztályos bajnokságok küzdelmeit a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia U19-es és U17-es együttese, szerdán délután.
Az U19-esek találkozója ige szoros csatát hozott az első félidőben, s bár rendre a mieink szereztek vezetést, a vendéglátók becsülettel küzdve tartották a lépést fiataljainkkal. A siófokiak ugyanis folyamatosan egalizálni tudtak sőt, a játékrész hajrájában két góllal is "meglógtak" az akadémistáktól, akik Mikó Luca duplájával mentették ikszre az első felvonást (15-15). A második harminc percben 19-18-nál még hazai előnyt mutatott az eredményjelző, ám Zubai Gábor alakulata egy 9-1-es sorozattal fordítani tudott (20-27). A hazaiak ekkor sem adták fel a küzdelmet, de hiába kezdték meg a felzárkózást, a DKKA győzelmét összességében nem fenyegette veszély (32-34).
Az U17-esek pár napja már egyszer magabiztosan legyőzték Balaton-parti vetélytársukat, s most sem hagytak sok kétséget afelől, melyik a jobb csapat. Virág Roland tanítványai már tíz perc elteltével hat góllal vezettek, s a folytatásban is szinte percenként szerezték góljaikat, így a félidei szünethez érve már 27-9-es vezetésnek örülhettek. A térfélcsere után sem változott sokat a játék képe, a szakvezetés mindenkinek lehetőséget adott a bizonyításra, de különbség tovább nőtt, így serdülőink végül kiütéses, 45-24-es sikerrel rajtoltak el a bajnokságban.
Eredmények, gólszerzők
U19
Siófok KC – DKKA 32-34 (15-15)
Gólszerzőink: Megyeri Bodza 8, Mikó Luca 7, Fehér Luca 6, Badacsonyi Edina 3, Bartók Dorina 3, Dobos Hanna 3, Bruzsa Lili 2, Deli Anna 1, Somogyi Aisa 1.
U17
Siófok KC – DKKA 24-45 (9-27)
Gólszerzőink: Mózsi Villő Lelle 9, Takács Száva Fanni 7, Erdős Helga Rebeka 5, Erdei-Nagy Csenge 4, Páger Petra 3, Ecsődi Amanda Katalin 3, Szili Dóra 3, György Rebeka Anna 3, Titscher Kata 2, Cserháti Mira Szófia 2, Erdei-Nagy Lara 2, Hermán Viktória 1, Rigó Réka Fanni 1.
A rovat további hírei: Sport
Hazatértek a vb dunaújvárosi hősei (galériával)
2025. júl. 25.
A DFVE mellett városunk vezetése is köszöntötte a világbajnoki ezüstérmes magyar női vízilabda válogatott dunaújvárosi tagjait a Fabó Éva Sportuszodában pénteken délelőtt.
DSTV: remek nyári tábor a Dunán
2025. júl. 25.
Mint arról már korábban beszámoltunk, a DKSE jóvoltából különböző táborok kínálatából választhattak nyárra a gyerekek. Táboroztatták a fiatalokat a kajak-kenusok is, a táboruk harmadik, s egyben utolsó hetében látogattunk el a csapathoz. Hangkép.
A szerbektől is kikaptak a magyar fiatalok
2025. júl. 25.
Közel volt ahhoz, hogy kétszettes hátrányból egyenlítsen, ám végül 3-1-es vereséget szenvedett a szerbektől a magyar U16-os fiú röplabda válogatott a jereváni Európa-bajnokságon.
Elkészült a DKKA sorsolása
2025. júl. 24.
A Vasas otthonában kezdi meg, majd az Alba FKC elleni megyei rangadóval zárja a női NB I 2025/2026-os szezonjának küzdelmeit a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia csapata.
DSTV: nyári munka a tollaslabdázóknál
2025. júl. 24.
Nyáron sem állt meg az élet a Danubius KSE tollaslabdázóinál. Varga Gabriella a legutóbbi edzőtábor tapasztalatairól, míg Jakab János a további terveikről és a csapat általános fejlődéséről beszélt. Hangkép.
Vereséggel kezdtek az U16-osok
2025. júl. 24.
Három játszmában szenvedett vereséget a címvédő olaszok elleni mérkőzésen a dunaújvárosi Szőke Milánnal felálló magyar U16-os fiú röplabda válogatott a korosztályos Európa-bajnokság első csoportmérkőzésén.
Világbajnoki ezüstérmes a magyar válogatott
2025. júl. 23.
A játék minden elemében jobb görögök 12-9-es győzelemmel hódították el a világbajnoki címet a két DFVE-játékossal felálló magyar női vízilabda válogatott ellen.