Megyei rangadóval kezdenek az Acélbikák

spigott - 2023. szeptember 29. 7:30

A FEHA19 otthonában kezdi meg szereplését az Erste Liga 2023/2024-es szezonjának küzdelmeiben a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata, ma este fél héttől.

Főoldali és belső kép forrása: DAB-archív

Véget ért a felkészülési időszak a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorongozói számára, ugyanis együttesünk számára ma este megkezdődik az Erste Liga 2023/2024-es szezonjának küzdelemsorozata. Niko Eronen gárdája hasznos, de szép eredményekben nem túl gazdag előszezonon van túl, melyen egy meccs kivételével rendre szoros csatákat vívtak vetélytársaikkal, de győzniük egyszer sem sikerült. Vezetőedzőnk szerint ezzel együtt is jól sikerült felkészülésük, melyen elsősorban az volt a cél, hogy a jelentősen átalakult játékoskeret tagjai a lehető legjobban összeszokjanak.

Acélbikáink első ellenfele nem lesz ismeretlen hokisaink számára, ugyanis az a FEHA19 vár Somogyiékra, mellyel legutóbbi két edzőmeccsüket játszották. A fehérváriak jelentősen megerősítették keretüket az idei szezonra, s felkészülési találkozóik alapján bárki dolgát megnehezíthetik az idei szezonban. Ezt láthattuk az elmúlt héten kétszer is, ugyanis a két gárda fehérvári találkozóján hiába vezettek a mieink még szűk öt perccel a lefújás előtt, végül a hazaiak örülhettek a 6-4-es sikernek, míg a dunaújvárosi "visszavágón" remek kapusteljesítményének is köszönhetően aratott 2-1-es győzelmet a vendégcsapat.

Ez a két összecsapás is rávilágított egy-két hiányosságra jégkorongozóink részéről, ám az elmúlt szűk egy hétben bőven volt még lehetőség ezek kijavítására, ám az biztos, hogy fegyelmezettségben és a helyzetek kihasználásában is előrébb kell lépnie együttesünknek ahhoz, hogy a ma este fél hétkor kezdődő székesfehérvári összecsapásról három ponttal térjen haza.

A rovat további hírei: Sport

DSTV: véget ért az idei ÚDL

DSTV: véget ért az idei ÚDL

2025. okt. 02.

A Munkásművelődési Központ aulája megint pontos találatoknak adott helyet múlt szombaton. A Dunaújvárosi Darts Club  az ÚDL utolsó egyéni fordulóját rendezte meg, 32 versenyző állt a táblák elé. Hangkép.

Igazolta a papírformát a Loki

Igazolta a papírformát a Loki

2025. okt. 02.

Csak a második félidőben tudta megnehezíteni a házigazda DVSC dolgát a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia csapata a két gárda szerda esti bajnokiján.

Fényes érmek a birkózó-maratonon

Fényes érmek a birkózó-maratonon

2025. okt. 01.

Három versenyen összesen nyolc dobogós helyezésnek örülhettek a DKSE és fiókszakosztályainak korosztályos birkózói a mögöttünk hagyott hétvégén.

DSTV: vb-re készülnek a veteránok

DSTV: vb-re készülnek a veteránok

2025. okt. 01.

A DKSE birkózó szakosztályának régóta fiatal tagjai is készülnek a közelgő világbajnokságra. A felkészülési küzdelmeket is komolyan veszik a veterán sportolók, az alakulatból összesen nyolcan vágnak majd neki a versenyeknek. Stábunk is ellátogatott az egyik edzésükre, ahol még több részletet ismerhettünk meg a versenyről. Hangkép.

Újra az Ovi Foci Kupáért küzdöttek (galériával)

Újra az Ovi Foci Kupáért küzdöttek (galériával)

2025. okt. 01.

A Bóbita Tagóvoda gyerkőceinek győzelmével ért véget az Ovi Foci Kupa sorozat második fordulója az Eszterlánc Tagóvodában kedden délelőtt.

Újabb Ősi-érem Lengyelországból

Újabb Ősi-érem Lengyelországból

2025. szep. 30.

A tavalyi Világkupa-siker után ezúttal az Európa Kupa lengyelországi állomásán ért el remek eredményt városunk kiváló erőemelője, Ősi Tamás.

DSTV: elstartolt a Vasvári Hét

DSTV: elstartolt a Vasvári Hét

2025. szep. 30.

Sporttal és játékkal ünnepelte a magyar diáksport napját a Vasvári Pál Általános Iskola közössége. Ezzel együtt pedig múlt pénteken elstartolt a Vasvári Hét is az iskolában, amely nagyon sok érdekes elfoglaltságot kínál a gyerekek számára. Hangkép.