Közel volt a DFVE pontszerzése

spigott - 2023. november 25. 19:08

Óriásit küzdöttek vízilabdázóink a görög Alimos ellen, de a helyzeteikkel jobban gazdálkodó vendégek 12-11-es sikerrel vitték el a három BL-pontot a Fabó Éva Sportuszodából.

Az esztendő utolsó tétmeccse várt ma este a DFVE női vízilabdázóira, akik a görög Alimos elleni BL-mérkőzésen ugrottak a Fabó Éva Sportuszoda medencéjébe. A két gárda első meccsét a görögök nyerték 14-10-re, de a mieink abban bíztak, hogy kiegyensúlyozott, jó játékkal képesek lesznek visszavágni ellenfelüknek. A vendégek ezt persze szerették volna elkerülni, ezért kemény védekezéssel kezdték a találkozót, melynek első gólját is ők szerezték a 2. percben. A folytatás nagy küzdelmet hozott, Mahieu egyenlítésével, majd újabb Alimos-góllal, ám erre Garda válaszolt azonnal, így az első nyolc perc 2-2-es döntetlennel ért véget.

A második viszont parádésan kezdődött együttesünk számára, mert előbb Mahieu, majd Dobi szerzett bravúros gólt, így a 10. percben már 4-2-es hazai előnyt mutatott az eredményjelző. Sajnos nem sokáig, mert az Alimos a holland válogatott Koolhaas révén minimálisra csökkentette hátrányát, egy percen belül szerzett két kapásgóllal a vezetést is magához ragadta (4-5). Vízilabdázóink persze nem adták fel a küzdelmet, Garda duplájával fordítottak, ám a nagyszünet előtt a görög válogatott Asimaki döntetlenre mentette az állást (6-6).

Garda öt gólja sem volt elég a bravúrhoz! (Képek: DO-archív)

A térfélcserét követően még keményebbé vált a vendégek védekezése, s erre nem nagyon találták a megoldást vízilabdázóink, míg a túloldalt a holland Megens vezérletével kétszer is betaláltak a görögök, s először vezettek két góllal. Mahieu még a harmadik pihenő előtt megtörte a mieink gólcsendjét, de erre is jött felelet Koolhaas révén, így 7-9-es állásból vágtak neki a csapatok az utolsó felvonásnak.

Melyet újra lendületesebben kezdtek a mieink, s Asimaki kipontozódása után Garda megint egyre lopta a távolságot, majd mikor Dobi is megvillant a 28. percben, végre megint döntetlennel örülhettünk (9-9). A gödörből Megens és Kontogianni rántotta ki a vendégeket egy-egy emberelőnyös góllal, s bár utóbbi találatára még volt válasza Gardának, idő már nem volt az egyenlítésre, így az Alimos gárdája végül 12-11-es sikerrel vitte el a három pontot a nagyot küzdő, de hullámzó teljesítményt nyújtó DFVE otthonából.

DFVE – Alimos NAC Betsson 11-12 (2-2, 4-4, 1-3, 4-3)

DFVE: Maczkó – Jonkl, Kardos L., Dobi 2, Horváth, Mahieu 3, Szabó, Garda 5, Kardos D. 1, Pál, Lovász. Vezetőedző. Vad Lajos.

A rovat további hírei: Sport

Sikeres évet zártak a DKSE kajak-kenusai (galériával)

Sikeres évet zártak a DKSE kajak-kenusai (galériával)

2025. dec. 02.

Világbajnoki arannyal, rengeteg hazai és nemzetközi éremmel zárták a 2025-ös esztendőt a DKSE kajak-kenusai, így volt mit ünnepelni a szakosztály hétfő esti évzáró ünnepségén.

DSTV: kiváló tornászt köszöntöttek

DSTV: kiváló tornászt köszöntöttek

2025. dec. 02.

Elégedetten tekintett vissza a jó Európa-bajnoki és világbajnoki szereplést hozó 2025-ös esztendőre a DKSE kiváló tornásza, Mayer Gréta. A dunaújvárosi kiválóságot Barta Endre alpolgármester is köszöntötte múlt csütörtöki edzés alkalmával. Hangkép.

Óriási sikert hozott a II. Adventi Fitnesz Fesztivál

Óriási sikert hozott a II. Adventi Fitnesz Fesztivál

2025. dec. 02.

Remek oktatók, pörgős edzések, erős jótékonysági szál és egy parádés finálé: második alkalommal rendezték meg az Adventi Fitnesz Fesztivált, melyről ezúttal is felejthetetlen élményekkel tértek haza a résztvevők.

Fontos meccs vár az Acélbikákra

Fontos meccs vár az Acélbikákra

2025. dec. 02.

A FEHA19 elleni székesfehérvári mérkőzéssel folytatja az Erste Liga alapszakaszát a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata ma este fél héttől.

Hétgólos siker Svájc ellen, négy pontot visz a középdöntőbe a magyar válogatott

Hétgólos siker Svájc ellen, négy pontot visz a középdöntőbe a magyar válogatott

2025. dec. 02.

Az Európa-bajnoki bronzérmes magyar válogatott 32-25-re legyőzte az újonc svájci csapatot hétfőn a női kézilabda-világbajnokság csoportkörének utolsó fordulójában a hollandiai 's-Hertogenboschban, így a maximális négy pontot viszi magával a rotterdami középdöntőbe.

Játékkal emlékeztek egykori társukra a dartsosok

Játékkal emlékeztek egykori társukra a dartsosok

2025. dec. 01.

Jó hangulatban, óriási létszám mellett rendezte meg a III. Győri Tamás Páros Emlékversenyt a Dunaújvárosi Darts Club a mögöttünk hagyott hétvégén.

Itthon bizonyíthattak a tollaslabdázók

Itthon bizonyíthattak a tollaslabdázók

2025. dec. 01.

Jól szerepeltek a Danubius KSE tollaslabdázói a Szent Pantaleimon iskola tornatermében megrendezett hétvégi házibajnokságon.