Dunaújváros Hetilap

Óvárosi kisposta: ismét nyitva!

Molnár Emese - 2015. július 16. 12:28

Megnyílt az óvárosi kisposta is, ahol már szerdától várják az ügyfeleket. Erről Hingyi László, a körzet önkormányzati képviselője számolt be.

Megnyílt az óvárosi kisposta is, ahol már szerdától várják az ügyfeleket. Erről Hingyi László, a körzet önkormányzati képviselője számolt be.
– Az óvárosi, pentelei részen sok idős lakik. Fontos számukra ez a Petőfi Sándor utcai szakasz, hiszen ez egyfajta központi rész, egy helyen van az orvosi rendelő, a gyógyszertár és a kisposta, így egyszerre el tudják intézni dolgaikat- mondta a képviselő.
Mint ismert, az alacsony forgalomra hivatkozva zárta be a Magyar Posta ezt a kirendeltséget is. Aztán az önkormányzat hathatós segítségével a Barátság úti kisposta után Óvárosban is kinyílt a kirendeltség.

– Az itt élők ehhez a helyhez ragaszkodtak, nem csak azért, mert közel van az orvosi rendelőhöz, hanem mert történelmi múltja van - magyarázta Hingyi László.
A Petőfi utca 2. szám alatti helyiség nem a Magyar Posta, hanem a református egyházközség tulajdonát képezi. Velük még külön tárgyalásokat kellett folytatni a bérleti szerződésről. Ez utóbbi miatt csúszott némileg a megnyitás. Ezen a héten szerdán nyílt meg a kirendeltség a DVG Zrt. üzemeltetésével. Az általános postai szolgáltatás (például levélfeladás, csomagküldés) mellett itt is lehetőség van készpénzes csekkbefizetésre. Bankkártyával nem lehet fizetni, mivel ahhoz még nagyobb biztonsági beruházást kellene véghez vinni, egyenlőre csak a készpénzes befizetéshez szükséges biztonsági rendszereket építették ki. A pentelei kisposta minden hétköznap 9-15 óra közötti nyitvatartással várja az ügyfeleket.

Kizmus Szabolcs, a DVG Zrt. fejlesztési és ügyviteli vezetője elmondta, az elmúlt időszakban az épület külső részét, az ablakpárkányokat megrongálták, ezeket mindenképpen ki fogják javítani, hogy esztétikusabb legyen a környezet.

A rovat további hírei: Közélet

DSTV: figyelni kell a testünkre

DSTV: figyelni kell a testünkre

2025. feb. 18.

Rengetegen küzdenek emésztési problémákkal napjainkban, derül ki a DSTV összegzéséből.  A megsokasodott intoleranciák és allergiák okait érdemes keresni, de a dietetikus arról is mesél, mi a különbség a tünetek között – és mire kell ügyelni diéta esetén. Hangkép.

Fontos témák egész sorát érintette az állatvédelmi kerekasztal

Fontos témák egész sorát érintette az állatvédelmi kerekasztal

2025. feb. 17.

Együttgondolkodásra és egyeztetésre hívta a szféra legfontosabb szereplőit Barta Endre humán ügyekért felelős alpolgármester. A kutyatartással és a gondatlan gazdikkal kapcsolatos problémák terén még sok a kérdőjel. 

DSTV: átadták a Dunaújváros Sportjáért díjakat

DSTV: átadták a Dunaújváros Sportjáért díjakat

2025. feb. 16.

Az írásos beszámolót már csütörtökön elolvashatták az érdeklődők, most azonban a DSTV felvételein is megmutatjuk a Dunaújváros Sportjáért díjainak átadását. Hangkép.

Feszültség a kereslet és kínálat között – ez jellemzi most a város ingatlanpiacát

Feszültség a kereslet és kínálat között – ez jellemzi most a város ingatlanpiacát

2025. feb. 14.

A magyar ingatlanpiac dinamikus változása tovább folytatódik az új év beköszöntével is. A piacot jelenleg ellentétes hatások érik – és ez rányomja a bélyegét a városi ingatlanpiacra is, derül ki a Creditline értékelése alapján készült összegzésből. Elemzés.

Pályázati felhívás önkormányzati ingatlan értékesítésére

Pályázati felhívás önkormányzati ingatlan értékesítésére

2025. feb. 14.

Dunaújváros önkormányzata nyilvános pályázatot ír ki a kizárólagos tulajdonában álló alábbi ingatlan értékesítésére. Figyelem, közeleg a határidő! 

Elfogadta a költségvetést a közgyűlés

Elfogadta a költségvetést a közgyűlés

2025. feb. 13.

Huszonkilenc napirend várt a képviselőkre a  csütörtöki közgyűlésen. A legfontosabb téma Dunaújváros 2025. évi költségvetési tervezete volt, amelynek tárgyalása nagyobb képviselői érdeklődést váltott ki, végül többséggel megszavazta, és így el is fogadta a testület a költségvetési rendeletet.

Egykori úszó és elhunyt jégkorongozó érdemelte a Dunaújváros Sportjáért díjat

Egykori úszó és elhunyt jégkorongozó érdemelte a Dunaújváros Sportjáért díjat

2025. feb. 13.

Sportlegendákat díjazott az önkormányzat: a dunaújvárosi jégkorong fontos személyisége, Győri Tamás Dunaújváros Sportjáért posztumusz elismerésben, míg Bene Vera, a helyi az úszósport meghatározó alakja Dunaújváros Sportjáért díjban részesült. A szféra legrangosabb önkormányzati elismeréseit Pintér Tamás polgármester adta át a csütörtöki közgyűlésen.