Csak a serdülők örülhettek
A DKKA U17-es csapata jó hajrával győzött, az U19-esek viszont kikaptak a SZISE elleni korosztályos bajnokin.
Kép: DKKA-archív
A fővárosi SZISE elleni hazai összecsapásokkal folytatta a korosztályos bajnokságok küzdelmeit a DKKA U17-es és U19-es együttese szerdán délután és este.
Először a tabellán harmadik U17-esek mérették meg magukat, de az első felvonás egyáltalán nem úgy alakult, ahogy azt a mieink eltervezték. A vendégek ugyanis korán egy-kétgólos előnyt szereztek, s hiába loholtak nyomukban a dunaújvárosi fiatalok, ezt a fórt a szünetig meg is tudta őrizni a fővárosi alakulat (13-15). A pihenő alatt szépen összekapták magukat az akadémisták, akiknek bő öt perc kellett ahhoz, hogy átvegyék a vezetést, majd 27-26 után egyre inkább meglógtak vetélytársuktól, s végül 36-30-as győzelemmel őrizték meg harmadik helyüket a táblázaton úgy, hogy Takács Száva Fanni 15, míg Mózsi Villő Lelle 10 góllal szomorította az ellenfelet.
Az U19-esekre lényegesen nehezebb feladat várt, ugyanis a fővárosiak a listavezető Győrrel azonos pontszámmal álltak a forduló előtt, s azt Dunaújvárosban is bizonyították, hogy miért szerepelnek ilyen jól. A szoros első perceket követően ugyanis fokozatosan növelte előnyét a vendégcsapat, mely a pihenőre már 17-10-es vezetéssel vonulhatott. A SZISE játékosai a folytatásban is sokkal pontosabban, jobban játszottak a Kohász fiataljainál, így sima, 36-22-es sikerrel vitték el a pontokat a sportcsarnokból.
Eredmények, gólszerzők
U17-es bajnokság, I. osztály, nyugat
DKKA – SZISE 36-30 (13-15)
Gólszerzőink: Takács Száva Fanni 15, Mózsi Villő Lelle 10, Erdős Helga Rebeka 3, Hermán Viktória 2, Erdei-Nagy Csenge 2, Titscher Kata 1, Cserháti Mira Szófia 1, Dósai-Molnár Réka 1, Rigó Réka Fanni 1.
U19-es bajnokság, I. osztály, nyugat
DKKA – SZISE 22-36 (10-17)
Gólszerzőink: Egejuru Euniké Sára 5, Badacsonyi Edina 3, Faragó Kira 2, Polányi Dóra 2, Somogyi Aisa 2, Megyeri Bodza Zsuzsanna 2, Mikó Luca 2, Dobos Hanna 1, Maurer Lili 1, Deli Anna 1, Vas Kitti 1.
A rovat további hírei: Sport
DSTV: visszatértek a bajnokok Dunaújvárosba
2025. nov. 27.
Az esztendő utolsó bajnokija előtt köszöntötték a Dunaferr SE labdarúgóinak 2000-es bajnokcsapatát a Dunaújvárosi Stadionban. Hangkép.
Búcsú a kupától
2025. nov. 27.
Az emberelőnyeit hibátlanul értékesítő BJA HC kétgólos győzelmet aratott Acélbikáink ellen a Magyar Kupa harmadik fordulójának visszavágóján.
Háromszettes vereség Szegeden
2025. nov. 27.
Akadtak felvillanásai a DKSE röplabdázóinak a Szeged ellen, de a hazaiak végül három szettben legyőzték együttesünket TippmixPro Férfi NBI Extraliga szerda esti mérkőzésén.
Dunaújvárosból is utazott kézilabdázó a vb-re
2025. nov. 26.
Harmincegy NB I-es légiós szerepel a szerdán (ma) kezdődő női kézilabda-világbajnokságon.
Szegeden folytatják a röplabdázók
2025. nov. 26.
A Vidux-Szegedi RSE vendégeként lép pályára a DKSE röplabda csapata a TippmixPro Férfi NBI Extraliga alapszakaszának újabb fordulójában ma este hét órától.
Kupavisszavágó előtt a Bikák
2025. nov. 26.
Háromgólos hátrányból vág neki a Magyar Kupa fővárosi visszavágójának a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata a BJA HC ellen ma este.
Újra lesz jég a jégcsarnokban!
2025. nov. 25.
A mai nappal elkezdődött a jégcsarnok új hűtéstechnológiájának kivitelezése, így a remények szerint decemberben már sportolásra alkalmas jég várja hokisainkat és a város sportszerető közösségét.








