Itthon vághat vissza a Budaörsnek a Kohász
Hazai környezetben, a Budaörs elleni találkozóval folytatja az NB I-es pontvadászat küzdelmeit akadémiánk felnőtt együttese szombaton délután öt órától.
Kép: DKKA-archív
Nagyon fontos és szép győzelmet aratott a Kozármisleny elleni legutóbbi bajnokin a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda akadémia felnőtt együttese, mely szorosabb első félidő után átgázolt vendégén, s végül 32-19-es sikerrel tartotta itthon a két pontot.
Akadémistáink ezzel megszerezték hatodik sikerüket az idei pontvadászatban, s feljöttek a tabella tizedik helyére úgy, hogy hatodik Budaörs csak három egységre van tőlük. A mezőny azonban rendkívül szoros, hiszen a már kieső helyen álló Békéscsaba is mindössze három ponttal van lemaradva kézilabdázóinktól, s éppen ezért lesz fontos csapatunk következő mérkőzése, melyen a már említett Budaörs látogat a Dunaújvárosi Sportcsarnokba szombaton délután öt órától.
A mieinkhez hasonlóan a budaörsiek is tizenhét összecsapáson vannak túl az idei szezonban, s ezeken hét győzelem mellett egy döntetlen és kilenc vereség szerepel a nevük mellett. A két gárda másfél hónapja már összemérte egymással erejét, s a Budaörsön megrendezett találkozón hiába vezettek bő háromnegyed órán keresztül akadémistáink, végül a hazaiak örülhettek a 28-26-os győzelemnek.
Kézilabdázóink természetesen a sikerben bízva vágnak neki a szombat délutáni csatának, még úgy is, hogy több kulcsjátékosára sem számíthat a szakvezetés, ám mint azt Virág Roland edző elárulta, a céljuk az, hogy visszavágjanak a január végi kétgólos vereségért.
– Nagy öröm, hogy újra hazai pályán játszhatunk, s nagyon fontos lesz ezen a mérkőzésen is, hogy a második félidőben, főleg a végjátékban ott tudjunk lenni, ugyanis a két gárda előző egymás elleni meccsén gyakorlatilag ötven percig a kezünkben tartottuk a mérkőzést, s csak az utolsó tíz percben fordított a Budaörs. Mindenképpen szeretnénk visszavágni, s úgy készülünk, hogy hazai pályán újra győzni tudjunk.
A rovat további hírei: Sport
Újra lesz jég a jégcsarnokban!
2025. nov. 25.
A mai nappal elkezdődött a jégcsarnok új hűtéstechnológiájának kivitelezése, így a remények szerint decemberben már sportolásra alkalmas jég várja hokisainkat és a város sportszerető közösségét.
Bükfürdőn is remekeltek birkózóink
2025. nov. 25.
Rengeteg éremmel és a csapatverseny első helyén fejezték be birkózóink a Bükfürdőn megrendezett szabadfogású nemzetközi birkózó gálát.
DSTV: érkezik a II. Adventi Fitnesz Fesztivál
2025. nov. 25.
Közeleg az év vége, s ezzel együtt a II. Adventi Fitnesz Fesztivál Dóczi Zsuzsa szervezésében november 30-án az Arany iskola tornatermében. A program 2024-es felvonása hatalmas siker volt, a sportprogram mellett jól sikerült a jótékonysági része is a történetnek. Idén ismétlés lesz, és a legfontosabb tudnivalókról Dóczi Zsuzsa számolt be kameránk előtt. Hangkép.
Két vereség az Andersenben
2025. nov. 25.
Gólokban gazdag mérkőzéseken szenvedtek vereséget a dunaújvárosi csapatok a jégkorongozók Andersen Ligájának hétvégi fordulójában.
Bravúros negyedik hely a csapatbajnokságban
2025. nov. 24.
Húsz egyesület birkózói mérték össze egymással erejüket a Dunaújvárosban megrendezett serdülő szabadfogású csapatbajnoki döntőben. A Somogyi Sándorról elnevezett emlékversenyen remekül szerepeltek a DKSE birkózói, akik végül a negyedik helyen fejezték be a küzdelmeket.
Két vereség Egerben
2025. nov. 24.
A DFVE serdülő és ifjúsági leány vízilabda csapata is vereséget szenvedett az Eger elleni korosztályos bajnokin vasárnap délután.
Percekre volt az újabb bravúrtól a DAB
2025. nov. 24.
Bár már három góllal is vezetett, nem tudott pontot szerezni a Brassó elleni székesfehérvári mérkőzésen a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata.








