Újra bajnok a Karmacsi

spigott - 2024. június 15. 7:30

Huszonötödik alkalommal örülhetett aranyéremnek a városi kispályás labdarúgó bajnokság első osztályában a Karmacsi Autó gárdája.

Két összecsapással ért véget a városi kispályás labdarúgó bajnokság ST Solar csoportjának 2023/2024-es küzdelemsorozata csütörtökön este. A DLSZ Arénában megrendezett mérkőzéseken először az éllovas Karmacsi Autó FC lépett pályára a sereghajtó APR-Tech FC ellen, nem titkoltan annak reményében, hogy megszerezze a sorozat bajnoki címét.

Éliás Zsolt alakulata ennek megfelelően kezdett, még egy perc sem telt el a találkozóból, mikor megszerezte a vezetést sőt, a negyedik percben már kettő góllal állt jobban ellenfelénél. A folytatás is a Karmacsi nagy fölényét hozta, s a játékrész hajrájában lőtt újabb gólnak köszönhetően kényelmes előnyből várhatta a második felvonást. A favorit a térfélcserét követően sem vette vissza a tempóból, a 39. percig megduplázta fórját, s bár az APR-Tech emberelőnyben szépíteni tudott, erre egy újabb 3-0-s sorozattal válaszolt a Karmacsi gárdája, mely végül 9-1-es sikerrel gyűjtötte be a három pontot, s szerezte meg ezzel fennállása huszonötödik bajnoki címét a városi kispályás labdarúgók első osztályában.

A forduló második mérkőzésén az ezüstérem volt a tét a pályára lépő együttesek, a Hangover és a Jóbarátok Ködi Generál számára. A meccs előtt utóbbiak álltak ehhez közelebb, de a Hangover is igyekezett mindent elkövetni azért, hogy megelőzze ellenfelét, s a 11. percben meg is szerezte a vezetést. A Jóbarátok a szünetig fordítottak, de a második etapot is jobban kezdte a Hangover, és a 31. percben lőtt góllal újra esélyt adott magának a második hely megszerzésére. A meccs hajrájára azonban nagyon összekapta magát a Jóbarátok, mely a 33. és az 50. perc között ötször is betalált válasz nélkül, így összességében magabiztos, 7-2-es győzelemmel biztosította be ezüstérmét, míg a Hangover maradt a harmadik helyen.

Eredmények
APR-Tech FC – Karmacsi Autó FC 1-9 (0-3)
Hangover – Jóbarátok Ködi Generál 2-7 (1-2)

Az ST Solar osztály végeredménye: 1. Karmacsi Autó FC 24 pont, 2. Jóbarátok Ködi Generál 22 pont, 3. Hangover 17 pont, 4. Kemi-Ker Kft. 9 pont, 5. APR-Tech FC 1 pont.

A rovat további hírei: Sport

Felkészülten várják a visszavágót

Felkészülten várják a visszavágót

2025. jún. 15.

Idegenben is győzni szeretne a Dunaújváros FC labdarúgó csapata az ISA Haladás ellen az NB III-ét vívott osztályozó második felvonásán.

DSTV: letette névjegyét a felnőttek között

DSTV: letette névjegyét a felnőttek között

2025. jún. 14.

A közelmúltban ismét remek sportsikereknek örülhettünk. Városunk vezetése is köszöntötte az élete első felnőtt Európa-bajnokságán hatodik helyezést elérő Kovács-Seres Hunort a Fabó Éva Sportuszodában. Hangkép.

Dunaújvárosi éremeső a Vidék Bajnokságon

Dunaújvárosi éremeső a Vidék Bajnokságon

2025. jún. 14.

Két arany-, négy ezüst- és két bronzéremmel fejezték be a DKSE gyermek és serdülő fiú tornászai Budapesten megrendezett csapatbajnokság második fordulóját, mely egyben Budapest-Vidék Bajnokság is volt.

DSTV: szezonzáró a kempingben

DSTV: szezonzáró a kempingben

2025. jún. 13.

A Dunaújvárosi Kempingben tartotta meg szezonzáró ünnepségét a DSE Röplabda Akadémia. A remek hangulatú eseményen Tomanóczy Tibor ügyvezető köszönte meg az éves munkát az egyesület edzőinek és versenyzőinek, majd kameránk előtt értékelte a 2024/2025-ös szezont. Hangkép.

Fiatalos lendülettel

Fiatalos lendülettel

2025. jún. 13.

Kuminka Zsombor újabb szezont kezdhet meg Dunaújvárosban, míg Balázs Olivér a KHL Sisak csapatának mezét cseréli az Acélbikák szerelésére.

DSTV: jégen az ovisok

DSTV: jégen az ovisok

2025. jún. 12.

A Radari Sporttelepen található Angels Skills Hockey Centerben tartott óvodás foglalkozásokat az Angels NJSE, mely a Szent Pantaleimon Óvoda növendékeit látta vendégül a tavaly decemberben átadott intézményben. Hangkép.

A Magyar Kupáért küzdöttek a kajak-kenusok

A Magyar Kupáért küzdöttek a kajak-kenusok

2025. jún. 12.

Tizenhét dobogós helyezéssel zárták a regionális kupák Fadd-Domboriban megrendezett küzdelmeit a DKSE fiatal kajak-kenusai a mögöttünk hagyott hétvégén.