Érmes helyek a strandról
Több dobogós hellyel, hasznos tapasztalatokkal zárták a dunaújvárosi versenyzők az strandbirkózók országos bajnokságának első, soltvadkerti fordulóját.
Kép: DKSE birkózó szakosztály (archív felvétel)
Soltvadkerten rendezték meg a strandbirkózók országos bajnokságának első fordulóját június 30-án, s a meleg időjárás erősen kedvezett a viadalnak, melyen közel kétszázan vettek részt. Köztük voltak a DKSE versenyzői is, akik hétfős különítménnyel vágtak neki a bajnokság első fordulójának, hogy ezt a formáját is kipróbálhassák a birkózásnak. A dunaújvárosi fiatalok több győztes és vesztes mérkőzéssel, rengeteg tapasztalattal zárták a versenyt, így a következő fordulóban már sokkal tapasztaltabban léphetnek a homokos küzdőtérre.
Ami pedig az eredményeket illette: az U12-es korosztályban Telek Emma (42 kg) a fiúkkal csatázva egy győzelem és egy vereség után kiesett a versenyből. 52 kg-ban Szentesi Noel a harmadik helyen végzett, +52 kg-ban Szloboda Lóránt a második, Kopasz Sámuel a harmadik, míg Lengyel Csenge az ötödik helyet szerezte meg. U15-ös korosztályban Szloboda Kende (+55 kg) helyezetlenül zárt, míg a felnőtt mezőnyben Telekné László Csilla (60 kg) a hatodik pozícióban fejezte be a bajnokságot, melynek második fordulóját Kiskőrösön rendezik meg két hét múlva.
A rovat további hírei: Sport
Bravúros Kohász-siker
2025. ápr. 27.
Remek második félidei játékának is köszönhetően aratott kétgólos győzelmet a tabellán ötödik Vác ellen a DKKA női kézilabda csapata a bajnokság szombat esti fordulójában.
DSTV: a nélkülözőkre is gondoltak
2025. ápr. 26.
A Dunaújvárosi Labdarúgó Szövetség Jót, Szívből – Dunaújvárosért akciócsoportja szép hagyományt folytatott. A közösség húsvét alkalmából a hajléktalanszálló lakóit támogatta, kicsit szebbé tették a nehézsorsú embereknek az ünnepet. Hangkép.
Pontszerzéssel zárta a szezont a DKSE
2025. ápr. 26.
Maratoni, ötszettes csatában szenvedett vereséget Szegeden a DKSE röplabda csapata az Extraliga alsóházának utolsó fordulójában.
Májusban kezdődik a bronzcsata
2025. ápr. 25.
Hazai környezetben kezdi, s itthon is fejezheti be a bajnoki bronzpárharcot a DFVE női vízilabda csapata az Eger gárdája ellen.
Szegeden zárja a bajnokságot a DKSE
2025. ápr. 25.
A Vidux-Szeged otthonában fejezi be az Extraliga 2024/2025-ös szezonjának csatározásait a DKSE felnőtt röplabda csapata ma este fél nyolctól.
DSTV: újra bokszolnak
2025. ápr. 24.
Településünk sportági kínálata egészen szerteágazó. Sulák Andrással beszélgettünk, aki betekintést nyújtott a boksz világába. Következő riportunkat nem csak a küzdősport szerelmeseinek ajánljuk. Hangkép.
Új edzők a DAB hokisainál
2025. ápr. 24.
Hetler Ádám és Németh Péter veszi át a Dunaújvárosi Acélbikák felnőtt csapatának irányítását a 2025/2026-os szezonban.