Érmes helyek a strandról

spigott - 2024. július 3. 12:30

Több dobogós hellyel, hasznos tapasztalatokkal zárták a dunaújvárosi versenyzők az strandbirkózók országos bajnokságának első, soltvadkerti fordulóját.

Kép: DKSE birkózó szakosztály (archív felvétel)

Soltvadkerten rendezték meg a strandbirkózók országos bajnokságának első fordulóját június 30-án, s a meleg időjárás erősen kedvezett a viadalnak, melyen közel kétszázan vettek részt. Köztük voltak a DKSE versenyzői is, akik hétfős különítménnyel vágtak neki a bajnokság első fordulójának, hogy ezt a formáját is kipróbálhassák a birkózásnak. A dunaújvárosi fiatalok több győztes és vesztes mérkőzéssel, rengeteg tapasztalattal zárták a versenyt, így a következő fordulóban már sokkal tapasztaltabban léphetnek a homokos küzdőtérre.

Ami pedig az eredményeket illette: az U12-es korosztályban Telek Emma (42 kg) a fiúkkal csatázva egy győzelem és egy vereség után kiesett a versenyből. 52 kg-ban Szentesi Noel a harmadik helyen végzett, +52 kg-ban Szloboda Lóránt a második, Kopasz Sámuel a harmadik, míg Lengyel Csenge az ötödik helyet szerezte meg. U15-ös korosztályban Szloboda Kende (+55 kg) helyezetlenül zárt, míg a felnőtt mezőnyben Telekné László Csilla (60 kg) a hatodik pozícióban fejezte be a bajnokságot, melynek második fordulóját Kiskőrösön rendezik meg két hét múlva.

Párizs 2024: már meghaladták a tokiói létszámot

2024. júl. 08.

Gyulay Zsolt, a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) elnöke büszke arra, hogy húsz nappal a rajt előtt már meghaladta a párizsi küldöttség létszáma a 2021-es játékokét.

Dunaújvárosi éremeső Veszprémben

Több mint hatvan dobogós helyezéssel zárták a Regionális Delfin Bajnokság Veszprémben megrendezett küzdelmeit a DKSE ifjú úszói.

DSTV: Kovács Zsófia már az olimpiára készül

2024. júl. 07.

A DKSE torna szakosztálya mellett városunk vezetése is köszöntötte az olimpiai kvótát kiharcoló Kovács Zsófiát. Hangkép.

Végleges a női vízilabdázók olimpiai csapata

2024. júl. 06.

Három DFVE-játékos került be a magyar női vízilabda válogatott olimpiai keretébe.

DSTV: DÖSE Sparring Day

Nagyon sokan léptek ringbe a DÖSE Sparring Day keretein belül. Darmos József vezetőedző azzal a céllal hívta életre ezt a rendezvényt, hogy edzéslehetőséget biztosítson az egyesületben jelenleg is sportoló, illetve a sportág iránt érdeklődő leendő bokszolók számára. Hangkép.

Végleges a női kézilabdázók párizsi kerete

2024. júl. 05.

Két balátlövő, Szöllősi-Zácsik Szandra és Juhász Gréta, valamint egy jobbszélső, Faluvégi Dorottya maradt ki a magyar női kézilabda-válogatott olimpiai keretéből.

Nyikos Veronika bronzérmes az Európa-bajnokságon

Két győzelemmel és egy vereséggel, a harmadik helyen fejezte be az újvidéki U20-as birkózó Európa-bajnokság küzdelmeit a DKSE versenyzője, Nyikos Veronika.