Dunaújváros Hetilap

Halaszthatatlan témák a rendkívüli közgyűlésen

Fábos Zsolt - 2024. augusztus 29. 18:30

Dunaújváros rendes közgyűlése csak szeptemberben lesz majd, de rendkívüli ügyek és rendkívüli témák bármikor rendkívüli ülés összehívását tehetik szükségessé. Így is történt.

Hét témában kellett halaszthatatlanul döntést hozni csütörtökön, és a legfajsúlyosabb az orosz katonai emlékmű áthelyezési munkái folyamatosságának biztosítása volt. Mint emlékezetes, a Mondbach kúria rekonstrukciója folyamatosan, jó ütemben halad, mely munkák anyagi hátterét pályázati pénz és saját költségvetés biztosítja. A rekonstrukciós munkákkal összefüggésben merült fel a Pentele városrész régi központjának visszaállítása is. Hogy ez maradéktalanul megtörténhessen szükségesé vált a Magyar úton az orosz (szovjet) katonai temetkezési hely áthelyezése is a városi köztemetőbe. 
A munkálatok jelenleg is folynak a Honvédelmi Minisztérium Hadtörténeti Intézet és Múzeum szakembereinek jóvoltából. Most a közgyűlés a munkálatok hátterét és folyamatosságát biztosította azzal, hogy biztosította a bontási, az exhumáláshoz szükséges feltárási munkák finanszírozását. Szerződést kellett kötni a Dunaújvárosi Köztemetőben az orosz katonai emlékmű felújítására vonatkozó feladatokra is. 
Orosz Csaba, a terület önkormányzati képviselője, illetve a munkálatok koordinátora a közgyűlésen elmondta, hogy a feltárást végző szakemberek tájékoztatása szerint jól haladnak. A Honvédelmi Minisztérium kérése volt, hogy kegyeleti okokból a feltárási munkálatok végéig zárják ki a nyilvánosságot – de a munkák végeztével részéletes tájékoztatást adnak majd.

(Fotó: Végh Zoltán)
 

A rovat további hírei: Közélet

Fontos témák egész sorát érintette az állatvédelmi kerekasztal

Fontos témák egész sorát érintette az állatvédelmi kerekasztal

2025. feb. 17.

Együttgondolkodásra és egyeztetésre hívta a szféra legfontosabb szereplőit Barta Endre humán ügyekért felelős alpolgármester. A kutyatartással és a gondatlan gazdikkal kapcsolatos problémák terén még sok a kérdőjel. 

DSTV: átadták a Dunaújváros Sportjáért díjakat

DSTV: átadták a Dunaújváros Sportjáért díjakat

2025. feb. 16.

Az írásos beszámolót már csütörtökön elolvashatták az érdeklődők, most azonban a DSTV felvételein is megmutatjuk a Dunaújváros Sportjáért díjainak átadását. Hangkép.

Feszültség a kereslet és kínálat között – ez jellemzi most a város ingatlanpiacát

Feszültség a kereslet és kínálat között – ez jellemzi most a város ingatlanpiacát

2025. feb. 14.

A magyar ingatlanpiac dinamikus változása tovább folytatódik az új év beköszöntével is. A piacot jelenleg ellentétes hatások érik – és ez rányomja a bélyegét a városi ingatlanpiacra is, derül ki a Creditline értékelése alapján készült összegzésből. Elemzés.

Pályázati felhívás önkormányzati ingatlan értékesítésére

Pályázati felhívás önkormányzati ingatlan értékesítésére

2025. feb. 14.

Dunaújváros önkormányzata nyilvános pályázatot ír ki a kizárólagos tulajdonában álló alábbi ingatlan értékesítésére. Figyelem, közeleg a határidő! 

Elfogadta a költségvetést a közgyűlés

Elfogadta a költségvetést a közgyűlés

2025. feb. 13.

Huszonkilenc napirend várt a képviselőkre a  csütörtöki közgyűlésen. A legfontosabb téma Dunaújváros 2025. évi költségvetési tervezete volt, amelynek tárgyalása nagyobb képviselői érdeklődést váltott ki, végül többséggel megszavazta, és így el is fogadta a testület a költségvetési rendeletet.

Egykori úszó és elhunyt jégkorongozó érdemelte a Dunaújváros Sportjáért díjat

Egykori úszó és elhunyt jégkorongozó érdemelte a Dunaújváros Sportjáért díjat

2025. feb. 13.

Sportlegendákat díjazott az önkormányzat: a dunaújvárosi jégkorong fontos személyisége, Győri Tamás Dunaújváros Sportjáért posztumusz elismerésben, míg Bene Vera, a helyi az úszósport meghatározó alakja Dunaújváros Sportjáért díjban részesült. A szféra legrangosabb önkormányzati elismeréseit Pintér Tamás polgármester adta át a csütörtöki közgyűlésen. 

Ötven év a vasműben, közel huszonöt az önkormányzat közgyűlésében

Ötven év a vasműben, közel huszonöt az önkormányzat közgyűlésében

2025. feb. 11.

Tóth Kálmán a 9-es választási körzet önkormányzati képviselője. Ő az, akinek a nevéhez különleges, vagy inkább nem hétköznapi számadatok is köthetők. Tóth Kálmán kis megszakítással 2002 óta, közel 25 éve önkormányzati képviselő, kereken 50 évet dolgozott a Dunai Vasműben. Talán kevesebben tudják róla, hogy Dunaújváros rekorder önkéntes véradója, már 156 alkalommal vállalta a „csapolást”.