Kézilabda: két dunaújvárosi a keretben
A Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia csapatának két játékosa, Bulath Anita és Triscsuk Krisztina is meghívót kapott női kézilabda válogatottunk keretébe.
A jövő héten újra együtt készül a decemberi világbajnokságra a magyar női kézilabda válogatott, melynek szövetségi kapitánya nyilvánosságra hozta nemzeti csapatunk keretét. Mint az a Magyar Kézilabda Szövetség tájékoztatójából kiderült, Németh András a DKKA két játékosát, Bulath Anitát és Triscsuk Krisztinát is meghívta a közös gyakorlásokra, melyek részeként augusztus 7-én és 8-án a japán válogatottal is megmérkőzik együttesünk.
Kép forrása: keziszovetseg.hu
"A csapat keretében kevés a változás az osztrákok elleni vb-selejtezőkhöz képest, hiszen júniusban elégedett lehettem valamennyi kerettag munkájával. A mostani közös munka legfőbb célja, hogy folyamatosan találkozzon a válogatott, és az októberi Eb-selejtezők előtt ne teljen el túl hosszú idő gyakorlás nélkül. Meghívtam a csapatba Zácsik Szandrát is, aki a Japánok ellen feltehetőleg nem lép pályára, hiszen gyermeke születése után még nincs játékban, de csak akkor lehetséges a csapatba építése a vb-re, ha már most megismeri a válogatottbeli feladatokat, taktikát." – árulta el Németh András szövetségi kapitány.
A magyar női kézilabda válogatott válogatott kerete: Bulath Anita, Triscsuk Krisztina (Dunaújvárosi KKA), Janurik Kinga (Érd), Mayer Szabina (Fehérvár KC), Hornyák Dóra, Kovacsicz Mónika, Mészáros Rea, Szamoránsky Piroska, Szucsánszki Zita, Zácsik Szandra (FTC-Rail Cargo Hungaria), Bódi Bernadett, Kiss Éva, Kovacsics Anikó, Planéta Szimonetta, Tomori Zsuzsanna, Tóth Gabriella (Győri Audi ETO), Bíró Blanka (Ipress Center Vác), Erdősi Ildikó (Siófok Galerius Fürdő).
A rovat további hírei: Sport
Nagyot léptek az Európa-bajnokság felé
2025. ápr. 29.
A DKSE birkózói közül Nyikos Veronika a második, Pupp Viktória a negyedik helyen végzett a fővárosban megrendezett Baracsi Imre Emlékversenyen.
Minden éremből jutott a tornászoknak
2025. ápr. 28.
Egy aranyéremmel, összesen hat dobogós helyezéssel zárták a DKSE tornászai a fővárosban megrendezett országos bajnokság szerenkénti döntőit.
Tovább robog a DFC
2025. ápr. 28.
Adonyban is nagyon sima győzelemnek örülhetett a Dunaújváros FC labdarúgó csapata a Fejér Vármegyei Bajnokság legutóbbi fordulójában.
Mayer Gréta nyert, a DKSE "B" vezet
2025. ápr. 27.
A DKSE "B" csapata vezet a tornászok szuper csapatbajnokságának első fordulója után, míg az egyéni összetett bajnokságon a DKSE kiválósága, Mayer Gréta diadalmaskodott.
Bravúros Kohász-siker
2025. ápr. 27.
Remek második félidei játékának is köszönhetően aratott kétgólos győzelmet a tabellán ötödik Vác ellen a DKKA női kézilabda csapata a bajnokság szombat esti fordulójában.
DSTV: a nélkülözőkre is gondoltak
2025. ápr. 26.
A Dunaújvárosi Labdarúgó Szövetség Jót, Szívből – Dunaújvárosért akciócsoportja szép hagyományt folytatott. A közösség húsvét alkalmából a hajléktalanszálló lakóit támogatta, kicsit szebbé tették a nehézsorsú embereknek az ünnepet. Hangkép.
Pontszerzéssel zárta a szezont a DKSE
2025. ápr. 26.
Maratoni, ötszettes csatában szenvedett vereséget Szegeden a DKSE röplabda csapata az Extraliga alsóházának utolsó fordulójában.