Elődöntős a DFVE
Hiába tartotta magát remekül két és fél negyedig a házigazda III. Kerületi TVE, a DFVE női vízilabdázói a negyeddöntő második meccsét is magabiztosan nyerve jutottak be a bajnokság legjobb négy csapata közé.
A bajnoki negyeddöntő második mérkőzésén ugrott medencébe a DFVE női vízilabda csapata a III. Kerületi TVE fővárosi otthonában, méghozzá nem titkoltan annak reményében, hogy újabb győzelmet aratva biztosítja helyét a bajnokság legjobb négy csapata között.
A vendéglátók azonban mindenképpen szerették volna ezt megakadályozni, s az első felvonásban hiába szerzett két gólt is Katsimpri, a hazaiak Rajna és Ráski találataival rendre egalizáltak. A nyitó felvonás hajrájában azonban Pál ismét visszaszerezte a vezetést együttesünknek, s mivel a második etapot is góllal kezdte a DFVE, Sümegi pontos lövése után már 2-4-es állást mutatott az eredményjelző. A tizedik percben azonban ismét csak egy volt a különbség a két gárda között, ám előbb Mahieu, majd Kardos Laura volt eredményes centerből, s úgy tűnt, elkezd meglógni ellenfelétől együttesünk (4-7). A hazaiak azonban egy pillanatig sem adták fel, Rajna és Tóth találataival visszajöttek egyre, s ha nem hibáznak ötméterest, akár még egyenlíthettek is volna a második szünetig (6-7).
Képek: DO-archív
A házigazdák lendületben maradtak a harmadik felvonás elején, s Hajdú révén egalizáltak, de Kardos Laura ismét a mieinket juttatta előnyhöz (7-8). Kulcsfontosságú pillanat volt a hazaiak második kihagyott ötméterese, mely után a vendéglátók teljesen összetörtek, míg a mieink valósággal lubickoltak, s Garda kettő, valamint Dobi, Mahieu és Sümegi egy-egy góljával négy perc alatt eldöntötték a találkozót (7-13). Bár Gyöngyössy megtörte a fővárosi gólcsendet, erre Dobi még válaszolt, vagyis a záró etapnak 8-14-es dunaújvárosi fórból vághattak neki a csapatok. Túl sok izgalmat már nem ígért az utolsó nyolc perc, a mieink azonban nem vettek vissza a tempóból, s ebben a felvonásban hatszor mattolták ellenfelüket úgy, hogy a fővárosiak csak egyszer voltak eredményesek, így a DFVE végül kiütéses, 20-9-es sikert aratva jutott be az elődöntőbe, ahol az UVSE lesz az ellenfele.
III. Kerületi TVE – DFVE 9-20 (2-3, 4-4, 2-7, 1-6)
DFVE: Maczkó – Dobi 2, Mahieu 2, Garda 2, Kardos D. 3, Somogyvári, Sümegi 4. Csere: Jonkl 1, Kardos L. 3, Horváth, Szabó, Pál 1, Katsimpri 2. Vezetőedző: Makszim Kordonszkij.
A rovat további hírei: Sport
DSTV: készülnek a tollaslabdázók is
2025. már. 14.
Az elmúlt hetekben-hónapokban többször is olvashattak a honlapunkon a Danubius KSE sikereiről és legfrissebb eredményeiről. A napokban a DSTV stábja is ellátogatott a tollaslabdázókhoz. Hangkép.
Új év, új célok a Dragon Steel SE-nél
2025. már. 14.
A hazai és nemzetközi versenyek mellett rengeteg egyéb programmal várja a sárkányhajózás szerelmeseit a Dragon Steel SE a 2025-ös esztendőben is.
DSTV: úszóink céljai
2025. már. 13.
Az év eleji felkészülés nem maradt el az úszóknál sem. A napokban Szabó Gergővel és Kovács-Seres Hunorral beszélgettünk a Fabó Éva Sportuszodában az idei céljaikról és a legfontosabb versenyekről. Hangkép.
Előnyben a DFVE
2025. már. 13.
Az utolsó negyedben egy kicsit kiengedett, de így is biztos győzelmet aratott a bajnoki negyeddöntő első meccsén a DFVE női vízilabda csapata az III. Kerületi TVE ellen.
Remek edzőbázisra, igazi otthonra leltek
2025. már. 12.
Kifogástalan körülmények között, továbbra is körülbelül ötven fővel végzik napi munkájukat a Hikari Dojo karatékái két esztendeje felújított és birtokba vett edzőtermükben.
Most nem jutott érem az Európa-bajnokságon
2025. már. 12.
Miközben a serdülő birkózók a címeres mezekért küzdöttek, addig Nyikos Veronika élete első U23-as Európa-bajnokságán szerepelt a mögöttünk hagyott hétvégén.
Nemzetközi edzőtáborban készül a női válogatott
2025. már. 12.
Négy dunaújvárosi tornász is helyet kapott a női válogatott egyhetes nemzetközi edzőtáborában.