Dunaújvárosi férfi tűnt el a hajóbalesetben

doszerk - 2025. április 21. 8:00

A Csepel TC erőnléti edzője, a Dunaújváros PASE labdarúgóinak és a dunaújvárosi futsalosok volt játékosa, Lieszkovszky Zalán tűnt el a szombat esti dunai hajóbalesetben, értesült a DO.

Kép forrása: Socca Hungary Facebook-oldal

Amint az országos sajtót megjárta, ismeretlen körülmények között felborult egy motoros kishajó Budafok-Tétény közelében szombaton este. A rendőrség vasárnapi közleményéből kiderül, a vízi járműben öt férfi utazott, közülük hárman partra úsztak, egy embert a BRFK Dunai Vízirendészeti Rendőrkapitányság munkatársai kimentettek a vízből. Egy embert azonban – mind a vízen, mind a szárazföldön – jelenleg is keresnek, s mint az tegnap estére kiderült, a balesetben eltűnt személy nem más, mint a Csepel TC labdarúgóinak erőnléti edzője, a dunaújvárosi Lieszkovszky Zalán.
A 34 esztendős sportember városunkban született, a DVSI-ben ismerkedett meg a labdarúgás alapjaival, utánpótlás évei alatt és után megfordult a Tamási, a Paks, a Dunaújváros PASE, a Bölcske, a Dunaföldvár és a Csepel együtteseinél, de tagja volt a dunaújvárosi futsalosok NB I-es csapatának és a Karmacsi Autó kispályás labdarúgó együttesének is, s két világbajnokságon, illetve egy Európa-bajnokságon is szerepelt a magyar kispályás labdarúgó válogatottal.
Lieszkovszky Zalán időközben felkerült a rendőrség hivatalos oldalán az eltűnt, ismeretlen helyen lévő személyek körözési listájára is. A körözést a Budapesti RFK Dunai Vízirendészeti Rendőrkapitányság rendelte el.

A családtagok, barátok és szurkolók mellett a dunaújvárosi futsalcsapat és a Kispályás Magyar Labdarúgó Szabadidő Sportszövetség is aggódva, de reménykedve várja az ügy fejleményeit.

A rovat további hírei: Sziréna

Őrjöngő férfit fogtak el a rendőrök

Őrjöngő férfit fogtak el a rendőrök

2025. máj. 13.

Ököllel és asztallábbal esett neki egy férfinak az a 27 éves dunaújvárosi lakos  a Szabadság úton még múlt pénteken. A támadó kábítószer hatása alatt garázdálkodott, értesült a DO.

Útlezárások a hosszú hétvégén – figyelem, a buszközlekedést is érinti!

Útlezárások a hosszú hétvégén – figyelem, a buszközlekedést is érinti!

2025. ápr. 30.

Felhívással fordult a közlekedőkhöz a város önkormányzata: a hosszú hétvégén változások lesznek a parkolási rendben és a közlekedés kapcsán is a Vasmű úton és környékén! Változás várható a buszközlekedés terén is!

Megtalálták a hajóbalesetben eltűnt dunaújvárosi férfi holttestét

Megtalálták a hajóbalesetben eltűnt dunaújvárosi férfi holttestét

2025. ápr. 29.

A Budafok-Tétény közelében eltűnt Lieszkovszky Zalán holttestét találták meg Bölcskénél vasárnap kora délután. A dunaújvárosi férfi egy hajóbaleset áldozata lett a közelmúltban – napokig eltűntként keresték, de beigazolódtak a balsejtelmek: életét vesztette.

DSTV: az internet sötét oldala

DSTV: az internet sötét oldala

2025. ápr. 06.

Az Internet Fiesta programsorozata számos érdekes előadást tartogatott a látogatóknak a József Attila Könyvtárban, derül ki a DSTV összegzéséből. Ilyen volt az Internet sötét oldala című bűnmegelőzési beszámoló  arról, hogy egyre több gondot jelentenek az online csalások. Hangkép.

DSTV: avarégetést csak szabályosan!

DSTV: avarégetést csak szabályosan!

2025. ápr. 01.

A kerti zöldhulladék elégetésének szabályairól már olvashattak hasábjainkon, most következzen a DSTV összegzése arról, milyen előírásoknak kell megfelelni azoknak, akik komposztálás helyett az égetést választják. A kalauz Orosz Csaba önkormányzati képviselő. Hangkép.

Lakat alá kerülhet a férfi, aki lakásba zárta élettársát és annak gyermekeit

Lakat alá kerülhet a férfi, aki lakásba zárta élettársát és annak gyermekeit

2025. már. 26.

A Dunaújvárosi Járási Ügyészség indítványozta személyi szabadság megsértésének bűntette és további bűncselekmények miatt annak a férfinak a letartóztatását, aki élettársát és két kiskorú gyermekét nem engedte ki a lakásból. Teljes volt a tilalom, értesült a DO.

Idős ember kirablásáért felelhet

Idős ember kirablásáért felelhet

2025. már. 21.

A Dunaújvárosi Járási Ügyészség emelt vádat az ellen a férfi ellen, aki idős személyt rabolt ki a városban még 2023 decemberében. A sértett korából és a támadás miatti sérülésből adódóan korlátozottan tudott csak védekezni, a vádlott fegyházbüntetést kaphat, értesült a DO.