Nagyot léptek az Európa-bajnokság felé
A DKSE birkózói közül Nyikos Veronika a második, Pupp Viktória a negyedik helyen végzett a fővárosban megrendezett Baracsi Imre Emlékversenyen.
Kép forrása: DKSE birkózó szakosztály
A Kozma István Magyar Birkózó Akadémia adott otthont a Baracsi Imre Emlékverseny - KIMBA Kupa U20-as szabadfogású, kötöttfogású és női nemzetközi válogatóversenynek április 25. és 27. között. Mint az a DKSE birkózó szakosztályának beszámolójából kiderült, az eseményre tizenöt országból érkeztek birkózók, melynek köszönhetően a verseny egy mini Európa-bajnokságnak is megfelelt.
A DKSE birkózóit két sportoló képviselte, s közülük Pupp Viktória (65 kg) magabiztosan, 17-6-ra nyerte első mérkőzését román ellenfelével szemben, majd a Budapesti Honvéd birkózója ellen 15-3-ra sikerült győznie. Az elődöntőben azonban egy szabálytalan fogás miatt sajnos Viki megsérült, így vissza kellett lépnie a további küzdelmektől, s végül a negyedik helyen végzett. Miután magyar riválisait ezen a versenyen még így is maga mögé utasította, nagy lépést tett azért, hogy ő viselhesse a címeres mezt a 2025-ös U20-as Európa-bajnokságon.
A 76 kg-osok mezőnyében szereplő Nyikos Veronika első mérkőzését tussal nyerte egy kiskunfélegyházi birkózó ellen, majd horvát vetélytársát is biztosan, 5-1-re sikerült legyőznie. Az elődöntőben egy francia lány várt Veronikára, aki kétvállal diadalmaskodva jutott be a fináléba, ám itt a mérkőzés elején hibázott, s végül kétvállal kikapott szerb ellenfelétől. A DKSE tehetsége így a dobogó második fokára állhatott fel, amivel megerősítette helyét az U20-as Európa-bajnoki csapatban.
A rovat további hírei: Sport
Új név a Szuperkupa serlegén
2025. szep. 02.
A Kemi-Ker gárdája nyerte a városi kispályás labdarúgók idei szuperkupáját, miután 3-1-es sikert aratott a tavalyi bajnok Hangover ellen a DLSZ Arénában hétfőn este.
DSTV: világbajnokot köszöntöttek
2025. szep. 02.
Világbajnokot köszönthetett Dunaújváros – Hajdu Jonatán, a DKSE kiváló kenusa a milánói világbajnokságon a kenu négyesek 500 méteres versenyszámában szerezte meg a szépen csillogó aranyérmet. A versenyen egy ötödik helyet is bezsebelt – a csónakházban köszöntötték a kiválóságot a közelmúltban. Hangkép.
Fiatal kanadai bekk az Acélbikáknál
2025. szep. 02.
Ponterős hátvéddel erősítették meg keretüket a Dunaújvárosi Acélbikák felnőtt jégkorongozói.
Biztosan tovább a kupában
2025. szep. 01.
Nagyon sima, hétgólos győzelemmel jutott tovább a Nagykanizsa gárdáján a Dunaújváros FC női labdarúgó csapata a Simple Női Kupa harmadik fordulójában.
Kiütötte mumusát a DFC
2025. szep. 01.
A második félidőben három gólt szerezve aratott nagyon sima győzelmet Iváncsán a Dunaújváros FC labdarúgó csapata vasárnap este.
Budapest Félmaraton: 115 ország futói a rajtnál
2025. aug. 31.
Az eddigi legnépesebb külföldi mezőny indul a 40. Wizz Air Budapest Félmaratonon szeptember 7-én.
DSTV: hamarosan élesben játszhatnak
2025. aug. 30.
Győzelmekkel zárta utolsó két nyári felkészülési mérkőzését a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia felnőtt női együttese, melynek edzője, Zubai Gábor szerint sikerült elvégezniük azt a munkát az elmúlt hetekben, amit elterveztek, s már nagyon várják a bajnoki rajtot is. Hangkép.