Szépített a DFVE a bronzpárharcban

spigott - 2025. május 15. 7:30

Remek játékkal aratott hatgólos sikert a bajnoki bronzcsata harmadik meccsén a DFVE női vízilabda csapata az Eger ellen szerdán este.

A bajnoki bronzpárharc harmadik, dunaújvárosi mérkőzése előtt az volt a kérdés, sikerül-e végre négy negyeden keresztül jól játszania a DFVE együttesének, hiszen csak így lehetett esélye arra, hogy legyőzze a vendég egrieket, s szépítsen a három nyert találkozóig tartó párharcban.

A mieinknek muszáj volt győzniük, hiszen egy újabb vendég siker az egriek bronzérmét jelentette volna, de Makszim Kordonszkij alakulata úgy is állt bele a meccsbe, ahogy azt reméltük, s bár Katsimpiri 4. percben szerzett góljára Czigány válaszolni tudott, a folytatásban Jonkl és Dobi szerzett fontos gólt akcióból, míg a kapuban Maczkó brillírozott, így az első szünetre 3-1-es hazai fórral vonultak a felek. A második felvonás első találatát az egriek jegyezték, de Garda gyorsan visszaállította a két csapat közti korábbi különbséget (4-2). Czigány büntetője is védhetetlen volt a 13. percben, de a negyed hajrájában Dobi előnyből, Kardos Dominika akcióból mattolta Torma kapust, míg a túloldalon Maczkó mindent védett, így a félidei pihenőhöz érve már 6-3-ra vezetett együttesünk.

Végh Zoltán felvételei

Amennyiben volta felzárkózási reményei az Egernek, azok gyorsan szerte foszlottak, mert a harmadik nyolc percben még egy lapáttal rátettek a mieink, s ez különösen a támadások befejezésére volt igaz. Az ellenfél kapuja előtt szinte nem tudtak hibázni vízilabdázóink, Katsimpiri, a szülinapos Horváth Brigitta, dobi és Garda is eredményes volt, így hiába talált be háromszor Sike József alakulata is, a záró felvonásra már semmi izgalom nem maradt (12-6). Persze ezt a negyedet is le kellett még játszani, de együttesünk nagyon rutinosan megőrizte előnyét, s végül 14-8-as győzelemmel szépített a párharcban. A két gárda legközelebb Egerben méri össze egymással erejét szombaton, s ahhoz, hogy legyen mindent eldöntő ötödik meccs, idegenben is nyernie kell a DFVS csapatának.

DFVE – ONE Eger 14-8 (3-1, 3-2, 6-3, 2-2)

DFVE: Maczkó – Dobi 3, Mahieu, Garda 2, Kardos D. 1, Somogyvári, Sümegi 1. Csere: Jonkl 1, Kardos L., Horváth B. 2, Szabó, Pál, Katsimpiri 4. Vezetőedző: Makszim Kordonszkij.

A rovat további hírei: Sport

Ünnepi foci a DLSZ Arénában

Ünnepi foci a DLSZ Arénában

2025. aug. 24.

A Szil-Ker együttesének sikerével ért véget a DLSZ Arénában megrendezett VI. Augusztális Ünnepi Foci Kupa.

Fájó búcsú a kupától

Fájó búcsú a kupától

2025. aug. 24.

Nem kis meglepetésre egygólos vereséget szenvedett a Magyar Kupa második fordulójában a Dunaújváros FC labdarúgó csapata az alacsonyabb osztályú Kelen SC otthonában.

Hajdu Jonatánék világbajnokok Milánóban

Hajdu Jonatánék világbajnokok Milánóban

2025. aug. 23.

Parádés versenyzéssel szerzett világbajnoki címet a kenu négyesek 500 méteres versenyszámában a Kollár Kristóf, Juhász István, Hajdu Jonatán Fejes Dániel összeállítású magyar egység Milánóban.

DSTV: készül az utánpótlás

DSTV: készül az utánpótlás

2025. aug. 23.

A DFVE női vízilabdázóinak utánpótlása is megkezdte a felkészülést a következő szezonra. A fiatal sportolók munkájáról és terveiről Brávik Henrietta utánpótlás edző beszélt. Hangkép.

Miskolcon kezd a DAB

Miskolcon kezd a DAB

2025. aug. 23.

Első öt mérkőzéséből négyet is idegenben kell megvívnia a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorongozóinak az Erste Liga alapszakaszában.

Hajdu Jonatán ötödik a vb-n

Hajdu Jonatán ötödik a vb-n

2025. aug. 22.

Nagyot küzdött, s végül az ötödik helyen végzett a kenu egyesek 200 méteres döntőjében a milánói világbajnokságon a DKSE kenusa, Hajdu Jonatán.

Aranyéremmel búcsúzott aranyos csapatától

Aranyéremmel búcsúzott aranyos csapatától

2025. aug. 22.

A 2024/2025-ös szezon végén befejezte harmincöt esztendőn át tartó kézilabdás pályafutását Farkas Zsanett, aki ebből huszonnyolcat a rácalmási kézilabdázóknál töltött, de városunkhoz is ezer szállal kötődik.