Bajnoki és kupafeladatok előtt a focisták

spigott - 2025. augusztus 30. 7:30

A Dunaújváros FC női labdarúgói hazai pályán, míg a férfiak Iváncsán folytatják a Magyar Kupa és a bajnoki harmadosztály küzdelmeit vasárnap.

A Dunaújváros FC labdarúgóinak női és férfi csapata is pályára lép az előttünk álló hétvégén. A hölgyek számára ugyan még nem kezdődött el a bajnokság, a Magyar Kupában viszont már nekivágtak a küzdelmeknek Wachutka Zoltán tanítványai, akik a Paksi SE elleni 6-0-s sikerrel jutottak be a sorozat harmadik fordulójába egy héttel ezelőtt. Női labdarúgóink következő ellenfele az a Nagykanizsa lesz, mely szintén az NB II Dél-Nyugati csoportjában szerepel, s a kupa előző fordulójában a PVSK otthonában tudott nyerni 2-0-ra. A két gárda tavaly is összemérte egymással erejét, s a bajnokságban lejátszott találkozókon a mieink örülhettek 7-0-s és 6-0-s sikereknek. A kupában persze bármi megtörténhet, ám a DFC szakvezetése abban reménykedik, együttesünk újabb győzelemmel zárja a délután fél négykor kezdődő hazai összecsapást és bejut a sorozat negyedik fordulójába.

Képek forrása: DO-archív

Az NB III Dél-Nyugati csoportjában ötödik helyezett dunaújvárosi férfi labdarúgók két döntetlen után tértek vissza a győzelem útjára szerdán este, ám a PTE-PEAC elleni meccs sem alakult simán, igaz erről leginkább a mieink tehettek, mert kétgólos vezetésüknél nem zárták le a meccset, majd emberhátrányban kellett megőrizniük előnyüket. Ez szerencsére sikerült, ám vasárnap már sokkal nehezebb feladat vár a csapatra, mely ezúttal Iváncsán lép pályára este fél hattól. A házigazdák nem kezdték túl jól a szezont, eddigi öt meccsükön csak négy pontot gyűjtöttek, így jelenleg a tizedik helyet foglalják el a tizenhat csapatos mezőnyben. Az elmúlt években rendre az Iváncsa jött ki jobban a két gárda párharcából, ám most van olyan erős kerete a mieinknek, hogy képesek legyenek idegenből is elhozni a három pontot. Ehhez persze maximális figyelemre és fegyelemre lesz szükség, de remélhetőleg tanultak annyit az elmúlt meccsekből labdarúgóink, hogy így is játsszák végig a találkozót, melyen már visszatérhet a keretbe s kétmeccses az eltiltását letöltő Tapiska Géza is.

A rovat további hírei: Sport

Miért fontos a mobilizálás?

Miért fontos a mobilizálás?

2025. szep. 04.

Egyre többször találkozhatunk azzal a megfogalmazással, hogy edzés előtt/után mobilizációs gyakorlatokat kell végezni. De vajon miért? Egyáltalán mit jelent ez a kifejezés?

DSTV: ismert szakemberrel dolgoznak

DSTV: ismert szakemberrel dolgoznak

2025. szep. 04.

Mindenki által ismert szakemberrel dolgozik majd együtt a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorongcsapata. Szuper Levente látogatott el ismét Dunaújvárosba – a tervezett együttműködés részleteiről az Acélbikák részéről Ifj. Azari Zsolt, a szakmai részről pedig Szuper Levente beszélt. Hangkép.

A DEAC ellen a nyolc közé jutásért

A DEAC ellen a nyolc közé jutásért

2025. szep. 04.

A Debrecen csapata lesz a DKSE felnőtt röplabdázóinak ellenfele a Magyar Kupa nyolcaddöntőjében.

DSTV: bemutatkoznak a DKSE reménységei

DSTV: bemutatkoznak a DKSE reménységei

2025. szep. 03.

A héten is maradunk kajak-kenu utánpótlás vonalon, a múlt hét folyamán már megismerhettük Katona Réka Sárát a DKSE kajak-kenu szakosztály tehetséges versenyzőjét. Most ismét fiatalok mutatkoznak be – Blényesi Réka, Györkő Huba és Bebők Lara személyében utánpótlás versenyzők álltak kameránk elé. Hangkép.

Ismét a világ elitjét látják vendégül

Ismét a világ elitjét látják vendégül

2025. szep. 03.

Idén is Szombathely ad otthont a hazai torna challenge világkupának, amely szeptember 26–28. között zajlik a Schaeffler Aréna Savariában. A rangos esemény közvetlen főpróba a tornászok számára, hiszen alig három héttel a jakartai világbajnokság előtt mérhetik össze tudásukat a világ legjobbjai.

Új név a Szuperkupa serlegén

Új név a Szuperkupa serlegén

2025. szep. 02.

A Kemi-Ker gárdája nyerte a városi kispályás labdarúgók idei szuperkupáját, miután 3-1-es sikert aratott a tavalyi bajnok Hangover ellen a DLSZ Arénában hétfőn este.

DSTV: világbajnokot köszöntöttek

DSTV: világbajnokot köszöntöttek

2025. szep. 02.

Világbajnokot köszönthetett Dunaújváros – Hajdu Jonatán, a DKSE kiváló kenusa a milánói világbajnokságon a kenu négyesek 500 méteres versenyszámában szerezte meg a szépen csillogó aranyérmet. A versenyen egy ötödik helyet is bezsebelt – a csónakházban köszöntötték a kiválóságot a közelmúltban. Hangkép.