Az Adománykuckóban nem volt vakáció
A nyáron sem szünetelt a Váci Mihály utcai Adománykuckó, Törő Anikó és önkéntes társai folyamatosan azon dolgoztak, hogy a nemes felajánlások eljuthassanak a megfelelő helyre, oda, ahol nagy szükség van rájuk.
-Bővíteni készülünk a működési területünket, ugyanis Nagykarácsonyból is jelezték, szükség lenne a mi segítségünkre. Kapnánk ott is egy helyiséget, és ott koordinálnánk az adományokat- újságolta a jövőbeni terveket Törő Anikó. Arról is beszélt, hogy a mostani helyiséget is már kinőtték, szeretnének a szomszédos lakótömb földszintjére átköltözni.
Két évvel ezelőtt kezdődött Anikóék története, amikor is a Római városrész lakóinak szerveztek közösségi programot a karácsony közeledtével, egybekötve adománygyűjtéssel és adományosztással. Azonnal a kezdeményezés mellé állt Gál Roland, a körzet képviselője, és segítette az önkéntes csapatot, hol a városrész karácsonyfa beszerzésével, hol az adományok szállításában.
-Nagyon fontosnak tartom a közösségeket, a közösség építését, hogy megismerjük szomszédjainkat, új ismeretségre, barátságra tegyünk szert. Mindamellett segítsük azon polgártársainkat, akiknek szüksége van rá. Példaértékű, amit Anikót elindítottak a Római városrészben, ahol csak tudom, segítem őket- mondta a képviselő, aki nyáron azt is bevállalta, hogy kiszállítja azokat az adományokat, amelyekre a környező településeken, vidéken van igény.
Aztán a nagy érdeklődésre való tekintettel tavaly már többnapossá érett a családias-baráti hangulatú találkozás, és megnyitották a Váci utca 11. szám földszintjén az Adománykuckót nem csak a Rómain élők, hanem valamennyi városlakó előtt. Tartós élelmiszert, ruhákat, cipőket, játékokat várnak az Adománykuckóba, ahová bármikor betérhetnek a rászorulók, és kiválogathatják mindazt, amire csak szükségük van. A felajánlók között magánszemélyeket, vállalkozásokat egyaránt találhatunk.
-Most elsősorban az iskolakezdésben szeretnénk segítséget nyújtani, várunk és egyben kínálunk is füzeteket, iskolai felszereléseket, tornaruhákat, ünneplőruhákat. Egyenlőre szerdánként 10 és 12, valamint 13 és 15 óra között van nyitva a kuckónk, de az ünnepek után már sűrűbben is- tájékoztatta lapunkat Törő Anikó.
Jókor jött a segítség
A Római városrészi önkéntes csapat egyik segítő társa, Bilinszky Ágnes állatvédőként dolgozik. Ő ismerte meg, és beszélt az Adománykuckó csapatának Konta Zsófiáról, aki egyedül neveli kilenc és tizenegy éves gyermekeit kertvárosi lakásukban. Sajnos az anyuka elvesztette munkahelyét, nagyon nehéz körülmények között élnek. A segítség szerencsére időben érkezett. Törő Anikó, az önkéntes csapat vezetője elmondta, nagy erőkkel igyekeznek támogatni a családot.
Felkerestük Gál Roland és Sztankovics László önkormányzati képviselőket. Azonnal a család segítségére sietett mindenki. Mára Zsófiának van állása, a napi ételük is megvan. Segítünk nekik a pénz beosztásában is. A jövő héten keresi fel Nagy Zoltánnét, a Védőháló Alapítvány kuratóriumi elnökét, hogy a közüzemi tartozások kapcsán is megoldás születhessen. Támogatjuk őket, amiben csak lehet. Most szükség van a lakásuk felújítására is- mesélte Anikó.
A rovat további hírei: Közélet
Az ötödik ciklus a közgyűlésben, negyven év az MMK-ban – végig a köz javára
2025. feb. 18.
Szántó Péter népművelőként kezdte a pályafutását, ráadásul a történelmileg ikonikus Vasmű Klubban, majd negyven esztendőt töltött az MMK-ban, és személye évtizedekig meghatározó volt a város kulturális életében. Kulturális feladatai mellett a közéletben a mai napig jelen van, tavaly októberben az ötödik képviselői ciklusát kezdte.
DSTV: figyelni kell a testünkre
2025. feb. 18.
Rengetegen küzdenek emésztési problémákkal napjainkban, derül ki a DSTV összegzéséből. A megsokasodott intoleranciák és allergiák okait érdemes keresni, de a dietetikus arról is mesél, mi a különbség a tünetek között – és mire kell ügyelni diéta esetén. Hangkép.
Fontos témák egész sorát érintette az állatvédelmi kerekasztal
2025. feb. 17.
Együttgondolkodásra és egyeztetésre hívta a szféra legfontosabb szereplőit Barta Endre humán ügyekért felelős alpolgármester. A kutyatartással és a gondatlan gazdikkal kapcsolatos problémák terén még sok a kérdőjel.
DSTV: átadták a Dunaújváros Sportjáért díjakat
2025. feb. 16.
Az írásos beszámolót már csütörtökön elolvashatták az érdeklődők, most azonban a DSTV felvételein is megmutatjuk a Dunaújváros Sportjáért díjainak átadását. Hangkép.
Feszültség a kereslet és kínálat között – ez jellemzi most a város ingatlanpiacát
2025. feb. 14.
A magyar ingatlanpiac dinamikus változása tovább folytatódik az új év beköszöntével is. A piacot jelenleg ellentétes hatások érik – és ez rányomja a bélyegét a városi ingatlanpiacra is, derül ki a Creditline értékelése alapján készült összegzésből. Elemzés.
Pályázati felhívás önkormányzati ingatlan értékesítésére
2025. feb. 14.
Dunaújváros önkormányzata nyilvános pályázatot ír ki a kizárólagos tulajdonában álló alábbi ingatlan értékesítésére. Figyelem, közeleg a határidő!
Elfogadta a költségvetést a közgyűlés
2025. feb. 13.
Huszonkilenc napirend várt a képviselőkre a csütörtöki közgyűlésen. A legfontosabb téma Dunaújváros 2025. évi költségvetési tervezete volt, amelynek tárgyalása nagyobb képviselői érdeklődést váltott ki, végül többséggel megszavazta, és így el is fogadta a testület a költségvetési rendeletet.