Kézilabda: biztos siker az MTK ellen

spigott - 2015. szeptember 12. 19:30

Gyenge első félidő után a második játékrészben feljavult, végül nagyon sima 33:23-as győzelmet aratott a DKKA női kézilabda csapata az MTK ellen.

Idei harmadik bajnoki mérkőzését játszotta ma este hat órától a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia felnőtt női együttese, mely az MTK csapatát látta vendégül a Dunaújvárosi Sportcsarnokban. Mátéfi Eszter tanítványai toronymagas esélyesként várták az idényt két komoly vereséggel kezdő fővárosiak elleni összecsapást, s mint azt szakvezetőnk a találkozó előtt elárulta, céljuk egyértelműen a győzelem megszerzése volt, melyet lehetőleg tovább javuló játékkal szerettek volna elérni.

Ehhez képest az első félidő egyáltalán nem úgy alakult, ahogy azt a mieink elképzelték, hiszen a vendégek igen hamar megszerezték a vezetést, s bár kétszer még sikerült egyenlítenie a Kohásznak, a folytatásban jobbára az történt a pályán, amit a fővárosiak elterveztek. A Golovin-csapatnak ugyanis nem okozott túl nagy gondot a mieink nyitott védelmének átjátszása, ráadásul a kapuból sem érkezett segítség, így a 10. percben 6-4-re az MTK vezetett. hiába cserélt kapust Mátéfi Eszter, s hiába sikerült egalizálni a félidő derekán, 7-7 után újra a vendégek percei következtek: sorozatban lőtt négy gólt szereztek a keményen védekező, s gyorsan, ötletesen támadó kék-fehérek, így a 20, percben időt kellett kérnie a dunaújvárosi szakvezetésnek (8-12).

A rövid pauzát követően Azari és Triscsuk felezte meg a DKKA hátrányát, de a várt feltámadás sajnos elmaradt, mert két kihagyott ziccernek, s a továbbra is meglehetősen szellős hazai védekezésnek köszönhetően újra meglépett néggyel az MTK (11-15). Az első félidő utolsó öt percében mindkét csapat sokat hibázott, de a nagy rohanásból a mieink jöttek ki valamivel jobban, ám a szünethez érve még így is 16-13-ra vezetett ellenfelünk, így a térfélcserét követően igen komoly változtatásokra lett volna szükség a remélt győzelem megszerzéséhez.
A fordulás után védekezést változtatott a Kohász, mely visszaállt hatos falra, ráadásul végre jöttek az első felvonásban nagyon hiányolt ütközések is, így alaposan meg is változott a játék képe. Mindössze három perc kellett ahhoz, hogy egyenlítsenek Bulathék, akik a 34. percben már két góllal vezettek, így gyorsan ki kellett kérnie idejét Golovin mesternek is (18-16). Ez azonban már nem segített együttesén, mert a piros-fehérek végre azon a sebességi fokozaton játszottak, melyet már a mérkőzés elejétől elvártak volna drukkereik, így fokozatosan nőtt a két gárda közti különbség. Kovács Anna, Bulath Anita és Triscsuk Krisztina is alaposan megszórta magát ebben az időszakban, miközben a túloldalon Oguntoye több bravúrt is bemutatva bizonytalanította el még jobban a vendégeket (27-19).

Az utolsó tíz perc már semmi izgalmat nem tartogatott, mindkét edző lehetőséget adott az addig kevesebbet szereplőknek, de Termány Rita bombái, valamint Takács Bianka remek helyzetkihasználása így is mosolyt csalt a hazai drukkerek arcára. A DKKA együttese végül nagyon simán, 33-23-ra nyerte a mérkőzést, melyen újra bebizonyosodott, hogy csak akkor lehetünk sikeresek, ha saját kapunk előtt is hajlandóak vagyunk megdolgozni minden egyes labdáért. Véleményünket Mátéfi Eszter vezetőedző is osztotta, aki szerint a félidei szemléletváltás hozta meg a várt sima győzelmet.
- Ahogy a Mosonmagyaróvár ellen, úgy most is adtunk egy félidei előnyt ellenfelünknek. Nem a legjobb szellemben védekeztünk az első harminc percben, de a fordulás után nagyon összekapták magukat a lányok, s végül ilyen arányban is megérdemelten nyertünk, amiért természetesen jár a gratuláció az együttes tagjainak.

DKKA – MTK 33-23 (13-16)

DKKA: Nagy É. Azari 1, Kovács A. 7, Takács D., Bulath 8, Szalai B. 3, Vincze 3. Csere: Oguntoye (kapus), Triscsuk 6, Klujber, Termány 2, Takács B. 3, Ferenczy, Nick. Vezetőedző: Mátéfi Eszter.

MTK: Ignácz, Szádvári 2, Valovics 4, Wolf 2, Barna 2, Gorliska 6, Hosszu 2. Csere: Putz (kapus), Bacikova, Tóth M. 1, Horváth, Kovács 2, Blaubacher, Gera 1, Dakos 1, Faluvégi. Vezetőedző: Vladimir Golovin.

DKKA - ütős győzelem az MTK ellen

DKKA - ütős győzelem az MTK ellen - fotó: Sándor Judit

Ezúttal nem volt esély a bravúrra

2024. okt. 28.

Bár korán vezetést szerzett, végül 6-1-es vereséget szenvedett a DAB jégkorong csapata a DEAC vendégeként az Erste Liga vasárnap esti fordulójában.

Hazai éremeső a ranglista versenyen

2024. okt. 27.

Remekül szerepeltek a Danubius KSE tollaslabdázói a Szent Pantaleimon iskola tornatermében megrendezett országos ranglista versenyen.

Tisztes helytállás a címvédő ellen

Remekül küzdött a DFVE női vízilabda csapata a spanyol Sabadell ellen a Bajnokok Ligája csoportkörének első mérkőzésén, de a spanyol sztárcsapat végül ötgólos sikerrel vitte el a három pontot Dunaújvárosból.

Könnyed siker hazai pályán

2024. okt. 26.

Nem okozott gondot a három pont megszerzése a Dunaújváros FC labdarúgóinak a Martonvásár elleni hazai bajnokin.

DSTV: Hámori Luca Dunaújvárosban

A párizsi olimpián ötödik helyezett Hámori Luca volt a DÖSE ökölvívóinak vendége az elmúlt szombaton délelőtt. Mint az edzéssel súlyosbított beszélgetés során kiemelte, hatalmas élmény volt az olimpiai szereplés. Hangkép.

Ezt gyorsan felejtsük el

Gyenge kezdés után hasonló folytatás: hazai pályán szenvedett kiütéses vereséget a DAB hokicsapata a BJA HC ellen az Erste Liga péntek esti fordulójában.

Átadták a DLSZ Aréna új műfüves pályáját (galériával)

2024. okt. 25.

Városunk, valamint a Dunaújvárosi Szakképzési Centrum és a Dunaújvárosi Labdarúgó Szövetség vezetésének jelenlétében adták át a DLSZ Aréna új műfüves labdarúgó pályáját pénteken délelőtt.