Az Adománykuckó nem csak az embereken segít
Az Adománykuckónak felajánlott kutyatápot még az ünnepek előtt átadták az Első Magyar Állatjogi Alapítványnak.
A Római városrész szívében található Adománykuckó nem csak a városlakóknak nyújt segítséget. Irodájukban megtalálható a ruhaneműtől kezdve a tartós élelmiszerekig minden, segítenek hajléktalanoknak, megszorult, rossz helyzetben lévő családoknak is. Emellett az állatvédelem is fontos szerepet tölt be életükben. Egész évben gyűjtenek a paksi állatmenhelynek és segítik a városi kutyásokat is. Decemberben közel 105 kilogramm tápot adományoztak nekik a jótékony állatbarát helybéliek. Ezt a tetemes mennyiséget a csapat felajánlotta a baracsi telephelyű Első Magyar Állatjogi Alapítvány részére, mely alapítvány nem csak állatok megmentésével foglalkozik, de nagy hangsúlyt fektet azok megfelelő gazdihoz való adására is. Gál Roland önkormányzati képviselő és Bilinszky Ágnes állatvédő átadta az ünnepi adományt Létai Attilának az alapítvány képviselőjének, majd közösen az önkéntesekkel bepakolták a kivonulós állatmentő autóba a több mint száz kilo kutyaeledelt.
Adományainkat minden vasárnap beadhattuk a Római advent rendezvényein, hisz külön asztallal vonultak ki, ahol bármilyen felajánlást szívesen fogadtak. Történet a történetben, hogy a szemünk láttára fogtak be egy hetek óta kóborló négylábút. Amíg a Váci úton javában folyt az ünnepi műsor a hangzavar odacsalogatta a kutyát egy egy jó falat reményében. A szemfüles állatvédők pedig kiszúrták a közösségi portálon sokszor látott kutyát. A sikeres akció eredményeképp a gazdi tíz perc alatt a helyszínre is ért. Kosik Lilla és Bilinszky Ágnes több jó tanáccsal is ellátták az idős urat.
A rovat további hírei: Közélet
Sok boldogságot kívánunk az Évák körében!
2025. jún. 06.
Újabb szépkorú polgár ünnepelte a 90. születésnapját. Varga Károlynét, Éva nénit Dunaújváros képviseletében Barta Endre alpolgármester és Szántó Péter önkormányzati képviselő köszöntötte. A jókívánságokat örömmel fogadta az ünnepelt az Évák – lánya, unokája és dédunokája – körében.
Három tétel volt a rendkívüli közgyűlésen
2025. jún. 05.
Rendkívüli közgyűlést hívott össze Pintér Tamás polgármester csütörtök délelőttre. A rendkívüli ülés indoka egy pályázati lehetőség, aminek nagyon szoros a benyújtási határideje, illetve egy korábbi döntés módosítása vált szükségessé.
Két lépcsőháznál újult meg a járdaszakasz
2025. jún. 05.
Apró, de az ott élők számára annál örömtelibb fejlesztésről számolt be Tóth Kálmán önkormányzati képviselő. A Mátyás Király körút 8-10. előtt – tehát két lépcsőháznál – újult meg az évek alatt elhasználódott járdaszakasz.
Közösen emlékeztek a tragikus sorsdöntésre
2025. jún. 05.
105 évvel ezelőtt, 1920. június 4-én, 16.32 perckor írták alá a Trianoni békeszerződést. A diktátum következtében a történelmi Magyarország elveszítette területének kétharmadát és lakosságának mintegy hatvan százalékát. A trianoni békediktátum évfordulójára emlékezett a Dunaújváros önkormányzata az evangélikus templomban szerdán.
Csattanó poénok a Dunaújvárosi Esteken – Fábry Sándor volt a vendég
2025. jún. 05.
Fábry Sándor humorista, műsorvezető, dramaturg volt a Dunaújvárosi Estek legutóbbi vendége. A kedd délutáni előadása sokakat vonzott a "C" szárnyba, nem véletlenül – közismert és megosztó személyiségére kíváncsiak voltak a dunaújvárosiak.
Hamarosan startol a szabadstrand-szezon
2025. jún. 04.
Egészen pontosan június 13-án nyit a szabadstrand – félreérthetetlenül jelezve a nyári szezon hivatalos kezdetét. Mezei Zsolt városüzemeltetési alpolgármester a helyszínen jelentette be: a jövő hét végén már ismét várja a fürdőzőket a város egyik legnépszerűbb nyári közösségi tere.
Tartalmas évtizedek után kerek évforduló
2025. jún. 04.
Folytatódott a dunaújvárosi szépkorú polgárok köszöntése. A napokban Dr. Tarjáni Györgyöt, Gyuri bácsit köszöntötte az önkormányzat nevében Barta Endre alpolgármester és Szántó Péter önkormányzati képviselő.