Kosárlabda: győzelem minden téren
Folytatódott az Országos Gyermek Bajnokság, melynek hétvégi fordulóját Székesfehérváron rendezték, ahol a Vadkutyák és a Sárkányok is remek játékkal szerezték meg újabb győzelmeiket.
A székesfehérvári mérkőzések sorozatát a lányok kezdték, ahol az ellenfél a balatonfűzfői gárda volt. Az előjelek biztatóak voltak, hiszen őket az előző fordulóban is legyőzték a mieink, akkor 8 ponttal. A Vadkutyák azonban még jobban játszottak, mint a múlt alkalommal, főleg a feljavult védekezésük miatt. Ennek is volt köszönhető az első félidőben kiharcolt nagyarányú különbség, s a második játékrész talán emiatt is, de nem sikerült tökéletesen. Mintha a lányok egy kicsit elbízták volna magukat, így meggondolatlanul túl távolról kezdtek el dobálni. A második félidőben kevesebb kosarat dobtak, és kicsit többet engedtek a kelleténél.
A második mérkőzést a fiúk játszották, a legújabb székesfehérvári U12-es csapat, a Gézengúzok ellen. A Sárkányok is magabiztosan kezdtek, főleg Siba Donát ötöse döntött a második negyedben (15-2). Voltak nagyon szép megoldások, szép cselek, szerelések is. A második félidőre, a lányokhoz hasonlóan, már a fiúk játékát is befolyásolta a jelentős előny. A győzelemnek köszönhetően a dunaújvárosi legények a következő fordulóra egy erősebb csoportba kerültek.
képek: dragons.hu
Boda Gábor vezetőedző: - Alapjában véve elégedettek lehetünk a lányokkal, fordulóról fordulóra keményebb a védekezésünk, magabiztosabb a játékunk. Ezen a mérkőzésen minden téren teljes fölényben voltunk. A küzdőszellemre, ami év elején még probléma volt, már nem lehet panaszunk. A fiúk nagyszerűen játszottak, közülük is mindenkire büszkék lehetünk! Elégedetten távozhattunk Székesfehérvárról, hiszen mindkét mérkőzésünket megnyertük.
Dunaújvárosi Vadkutyák – Fűzfői AK 44-22
Pontszerzők: Hutterer Hella 24, Gálfi Ramóna 5, Czikle Szabina 4, Szabó Márta 4, Zagyva Bianka 3, Szőke Dorina 2, Kovács Adél 1, Köller Mónika 1.
Dunaújvárosi Sárkányok – DKKA Gézengúzok 42-26
Pontszerzők: Siba Donát 14, Kovács Máté 9, Csató Tamás 7, Krizsán Balázs 7, Kun István 2, Homolya Zoltán 1, Horváth Márton 1, Kovács Márk 1.
A rovat további hírei: Sport
Tovább robog a DFC
2025. ápr. 28.
Adonyban is nagyon sima győzelemnek örülhetett a Dunaújváros FC labdarúgó csapata a Fejér Vármegyei Bajnokság legutóbbi fordulójában.
Mayer Gréta nyert, a DKSE "B" vezet
2025. ápr. 27.
A DKSE "B" csapata vezet a tornászok szuper csapatbajnokságának első fordulója után, míg az egyéni összetett bajnokságon a DKSE kiválósága, Mayer Gréta diadalmaskodott.
Bravúros Kohász-siker
2025. ápr. 27.
Remek második félidei játékának is köszönhetően aratott kétgólos győzelmet a tabellán ötödik Vác ellen a DKKA női kézilabda csapata a bajnokság szombat esti fordulójában.
DSTV: a nélkülözőkre is gondoltak
2025. ápr. 26.
A Dunaújvárosi Labdarúgó Szövetség Jót, Szívből – Dunaújvárosért akciócsoportja szép hagyományt folytatott. A közösség húsvét alkalmából a hajléktalanszálló lakóit támogatta, kicsit szebbé tették a nehézsorsú embereknek az ünnepet. Hangkép.
Pontszerzéssel zárta a szezont a DKSE
2025. ápr. 26.
Maratoni, ötszettes csatában szenvedett vereséget Szegeden a DKSE röplabda csapata az Extraliga alsóházának utolsó fordulójában.
Májusban kezdődik a bronzcsata
2025. ápr. 25.
Hazai környezetben kezdi, s itthon is fejezheti be a bajnoki bronzpárharcot a DFVE női vízilabda csapata az Eger gárdája ellen.
Szegeden zárja a bajnokságot a DKSE
2025. ápr. 25.
A Vidux-Szeged otthonában fejezi be az Extraliga 2024/2025-ös szezonjának csatározásait a DKSE felnőtt röplabda csapata ma este fél nyolctól.