Futsal: folytatódik a szép sorozat
Harmadik alkalommal rendezi meg pénteken a Dunaferr DF Renalpin FC a Középiskolás Futsal és Rendészeti Szervek Kupáját a Dunaújvárosi Egyetem sportcsarnokában.
Két évvel ezelőtt hagyományteremtő szándékkal indította útjára az I. Középiskolás Futsal Kupát a Dunaferr DF Renalpin FC futsal szakosztálya. Az első év sikeres fogadtatása után, tavaly már városunk rendvédelmi, hivatásos állományának részvételével zajlott a torna, melyet idén is megrendez az egyesület.
Mint az Zemankó Zoltántól, a Dunaferr DF Renalpin FC operatív vezetőjétől megtudtuk, az előző évekhez hasonlóan ismét egy remek hangulatú, látványos és rendkívül sportszerű napot szándékoznak együtt átélni, ahol a mérkőzések mellett különböző prevenciós programokkal és tájékoztató előadásokkal szeretnék a fiatalok figyelmét felhívni a sport és az egészség fontosságára. Meggyőződésük, hogy városunk NBI-es csapataként részt kell vállalnunk a közösségi élet számos területén, amit nagy örömmel tesznek meg ezúttal is.
A III. Középiskolás Futsal és Rendészeti Szervek Kupáját március 4-én, pénteken reggel nyolc órától rendezik meg a Dunaújvárosi Egyetem sportcsarnokában.
Képek: DO-archív
A rendezvényre nyolc dunaújvárosi középiskola adta le nevezését, s a bajnokság különlegessége lesz, hogy Dunaújváros és a régió rendvédelmi szervezetei (Dunaújvárosi Rendőrkapitányság, Sárbogárdi Rendőrkapitányság, Mentősök, Tűzoltók, BV dolgozók, NAV) ismételten bekapcsolódnak és egy saját mini tornán döntenek az első helyről. A szervezők büszkék arra, hogy a tavalyi évhez hasonlóan idén is Dr. Varga Péter r. dandártábornok, Fejér Megyei főkapitány vállalta el a rendezvény fővédnökségét.
A nap folyamán a középiskolások számára számos drogprevenciós előadást is szerveznek, többek között Dunaújvárosba látogat Dr. Zacher Gábor toxikológus is, tudtuk meg Zemankó Zoltán operatív vezetőtől.
A rovat további hírei: Sport
Győzelemmel zártak a juniorok
2025. júl. 21.
Hetedik helyen végzett a dunaújvárosi Fehér Luca Blankával felálló magyar junior női kézilabda válogatott a korosztályos Európa-bajnokságon.
Megtalálták a Szent Grált
2025. júl. 20.
Idén is remek hangulatban rendezte meg hagyományos nyári táborát a Dunaújvárosi Sporthorgász Egyesület a Nyalóka-szigeten.
Elődöntős a magyar válogatott
2025. júl. 19.
Folyamatosan javuló játékkal aratott háromgólos győzelmet a két DFVE-játékossal felálló magyar női vízilabda válogatott az olaszok elleni világbajnoki negyeddöntőben.
Hetedik helyért játszanak a juniorok
2025. júl. 19.
Nem sikerült legyőznie a házigazda Montenegrót, így "csak" a hetedik helyért játszhat a magyar junior női kézilabda válogatott a korosztályos Európa-bajnokságon.
DSTV: darts nyáron is
2025. júl. 18.
Dunaújváros egyik legaktívabb és legösszetartóbb közössége a dartskedvelők tábora. Nyári helyzetjelentést kértünk a Dunaújvárosi Darts Clubból. Hangkép.
Álom maradt az elődöntő
2025. júl. 18.
A második félidőben sokkal pontosabb dánok egy góllal legyőzték a magyar női junior kézilabda válogatottat a montenegrói Európa-bajnokság negyeddöntőjében.
DSTV: szezonzáró a DLSZ-nél
2025. júl. 17.
Ismét sikeres szezont tudhat maga mögött a Dunaújvárosi Labdarúgó Szövetség. Egészen elképesztő az a játékos és csapatmennyiség, amely a szövetség kötelében sportolhat – volt kiket, és volt mit ünnepelni a szezonzáró ünnepségükön. Hangkép.