Ilyen volt a Májusi Mulatság
Az idei év első dunaújvárosi nagyrendezvényén vagyunk túl, Májusi Mulatság címmel rendezték meg a kétnapos eseményt.
A kellemetlen időjárás se szegte kedvét azoknak a városlakóknak akik kilátogattak a mai napon a felújított Városháza térre. Folytatva a tegnap már elkezdett Mulatságot, több fellépővel és gyerekjátékkal bővült a program.
Szombaton a Voice Band produkciója után a TNT szinte percek alatt megtöltötte a színpad előtti teret. Némi késéssel ugyan, de felcsendültek a nagy slágerek és a tömeg együtt énekelte az ismert dalokat.
Vasárnap a gyerekeké és a családoké volt, igaz egész nap borongós hangulatban tetszelgett az időjárás, de a játszóház és a kreatív sarok egy percig sem állt meg. A mesebusz mellett, szabadon trambulinozhattak, rongyosra ugrálhatták a légvárat és különböző sorversenyeken vehettek részt a legkisebb generációt képviselők. A műsor a Szélrózsa Társulat interaktív, humoros meséjével kezdődött. Utánuk Paulo de Jesus igazi afro vérmérsékletű táncelőadásának lehettünk szemtanúi Maradva a mozgás művészeténél a Flash Tánccsoport tagjai mutatták be elképesztő koreográfiáikat. A Pannon Magángimnázium diákokból álló együttesének műsora más szintre emelte a zenehallagatási élményt. Repertoárjuk sokrétű volt, igazán igényes hangzásban lehetett részünk. A Wesley- Da Capo iskola a tőle megszokott kimagasló minőségű bemutatót produkálta. Előadásuk második felénél sajnos az időjárási közbeszólt, a dunaújvárosi tagokból álló nemrégiben alakult Addig zenekar koncertjét sajnos elmosta az eső, nem tudtak fellépni.
Mindemellett meg kell említenünk, hogy az Intercisa Múzeum is kinyitotta kapuit a látogatók előtt. Egész vasárnap látogatható volt az intézmény állandó tárlata. A meghosszabbított, Szent Flórián Katonái címet viselő tűzoltó-kiállításon pedig személyesen a városi tűzoltóság parancsnoka, Orosz Csaba közreműködésével tekinthettük meg a lánglovakok múltbéli felszereléseit, oltóeszközeit.
A tegnapi napról készült galériánkat itt tekinthetik meg.
A rovat további hírei: Közélet
Meghitt, szép eseményen ünnepelte immár 35. születésnapját a „Jószoli” család
2025. szep. 05.
Megható pillanatok, örök emlékek: bensőséges ünneppel emlékezett a Jószolgálati Otthon fennállásának 35. évfordulójára. Az intézmény 1990. szeptember 3-án nyitotta ki kapuit akkor még Értelmi Fogyatékosok Napközi Otthona elnevezéssel, de az évek alatt már sokszor kiderült – ez a hely nem csupán intézmény, de egyúttal biztonságos családi közeg is. Igazi otthon.
Dunaújvárosba érkezik a Richter Egészségváros: egy nap az egészségért és a közösségért
2025. szep. 04.
A Richter Gedeon Nyrt. országjáró edukációs és egészségmegőrző programsorozata, a Richter Egészségváros szeptember 20-án látogat Dunaújvárosba, a Városháza térre. Színes kínálattal csalogatnak – mindenkit szeretettel várnak!
Új intézményt alakítottak ki, már fogadják a gyerekeket az EGYMI óvodájában
2025. szep. 04.
Égető szükség volt Dunaújvárosban olyan intézményre, amely berkein belül megfelelő ellátásban részesülnek az SNI-s és más nehézséggel élő gyerekek. Ezekkel az óvodásokkal eddig kizárólag a Dunaújvárosi Óvoda tagintézményeiben foglalkoztak – a napokban új intézmény kezdte meg működését.
Megkezdődött az idei tanév az egyetemen is
2025. szep. 04.
Megkezdődött a 2025/2026-os tanév. Az oktatási intézmények életében ez mindig izgalmas pillanat, és egyben újrakezdés is: új kihívások, élmények, új barátságok – a Dunaújvárosi Egyetemen is üdvözölték az elsőéves hallgatókat.
Elkészült a klímák beszerelése a bölcsiben
2025. szep. 03.
Még a nyár első felében adott hírt arról a Napraforgó Bölcsőde, hogy klímaberendezésekre indítanak gyűjtést – az akció rendkívül sikeresnek bizonyult, ugyanis mára az intézmény összes csoportját felszerelték klímával. A készülékeket már használják, számoltak be a közösségi akció kezdeményezői.
Almási Zsolt polgármester nevét kapta a közgyűlési terem (galériával)
2025. szep. 02.
A város első szabadon választott polgármestere, Dunaújváros díszpolgára nevét vette fel a Városháza "C" szárnya közgyűlési terme: a névadásról ünnepi közgyűlés döntött délelőtt, a közelmúltban elhunyt városvezetőről bensőséges ünnepség keretében emlékeztek.
DSTV: mozgalmas volt a nyár a "halászban"
2025. szep. 02.
A vendéglátóegységek számára a nyári időszak sok esetben a megnövekedett forgalomról és az újdonságokról szól, derül ki a DSTV összegzéséből. A Dunagyöngye Halászcsárdában az elmúlt időszak tapasztalatairól Dancs László konyhafőnök mesélt. Hangkép.