Kajak-kenu: hazai és nemzetközi feladatok
A Dunaferr SE utánpótlás és masters kajakosai és kenusai Győrben, a Maratoni Bajnokságon, míg Hajdu Jonatán a duisburgi Világkupán méreti meg magát a hétvégén.
Fontos versenyek várnak hétvégén a Dunaferr SE kajak-kenu szakosztályának versenyzőire, akik közül Hajdu Jonatán Duisburgban a Világkupán, míg az utánpótlás korú és masters versenyzők Győrben, a Maraton Magyar Bajnokságon versenyeznek. Jonatán szerdán utazott Németországba, hogy rajthoz álljon a Világkupán C-1 200 méteren. Duisburgban május 18-19-én az Olimpiai Pótkvalifikációs verseny zajlik, majd 20. és 22. között kerül sor az idei első Világkupa futamra.
Egyesületünk 11-18 éves, valamint masters versenyzői péntektől vasárnapig Győrött, a már megszokott helyszínen, a Mosoni-Dunán gyűrik majd a kilométereket és az ellenfeleket: a 11-12 évesek 5 km-en, a 13-14 évesek 10 km-en, a 15-16 évesek 15 km-en, ifi kenusok pedig 18 km-en versenyeznek.
A regattára 66 klub összesen 1904 nevezést adott le - és ez csak a masters nevezések nélküli szám! A rengeteg induló miatt számos korosztályban kettő, vagy akár három futamra kellett bontani a mezőnyt, mert egyszerűen nem férnének el az indulók egymás mellett. A bennünket érintő legnépesebb futam épp a legkisebb, 11 éves minikajakos fiúk mezőnye lesz, ahol Kovács Bendegúz további 41 versenytársával együtt áll majd fel a rajtvonalra vasárnap, árulta el érdeklődésünkre Weixl Mónika a Dunaferr SE edzője.
A rovat további hírei: Sport
Pontmentés a véghajrában
2025. nov. 02.
Hatalmas küzdelemben ért el 18-18-as döntetlent a Mosonmagyaróvár elleni hazai bajnokin a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia együttese.
Újabb nagy pofonba néztek bele Acélbikáink
2025. nov. 01.
A véghajrában összeomlott és összesen tíz gólt kapva szenvedett vereséget a DVTK Jegesmedvék ellen a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata.
Szép siker a rangadón
2025. nov. 01.
Végig vezetve aratott négygólos győzelmet az Eger elleni hazai bajnokin a DFVE női vízilabda csapata pénteken este.
DSTV: az Üstökös Kupáért küzdöttek a fiatalok
2025. okt. 31.
A tavalyi jubileumi rendezvényhez hasonló számokat produkált idén is a nagy sikerű és nagy múltú Üstökös Kupa. A fiatal kézilabdázók számára meghirdetett verseny egyik állomáshelye a hagyományokhoz hűen Dunaújváros volt – az ország nagyon sok szegletéből látogattak el ide a lelkes sportolók. Hangkép.
Újra Miskolcon játszanak az Acélbikák
2025. okt. 31.
Idén már harmadik alkalommal méri össze erejét a DAB jégkorong csapata a DVTK Jegesmedvék gárdájával az Erste Liga alapszakaszában.
Rangadó előtt a vízilabdázók
2025. okt. 31.
Az Eger elleni mérkőzésen ugrik a Fabó Éva Sportuszoda medencéjébe a DFVE női vízilabda csapata a bajnokság újabb fordulójában ma este hét órától.
DSTV: kiváló eredmények Ősi Tamástól
2025. okt. 30.
A tavalyi Világkupa-siker után ezúttal az Európa Kupa lengyelországi állomásán ért el remek eredményt városunk kiváló erőemelője, Ősi Tamás. A napokban ismét ellátogattunk a sportolóhoz. Hangkép.








