Jó dunaújvárosi kezdés Viborgban
A juniorok és a serdülők két-két győzelemmel, az ifjúságiak egy vereséggel és egy sikerrel kezdték meg szereplésüket a Generation Handball elnevezésű nemzetközi kézilabda tornán.
Harmadik alkalommal vesznek részt a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia utánpótlás együttesei a Generation Handball elnevezésű nemzetközi kézilabda viadalon. A viborgi megméretésen idén öt korosztályban (U10, U12, U14, U16, U19/23) mérik össze egymással erejüket a leány és fiú együttesek, akik között idén is ott vannak a DKKA junior, ifjúsági és serdülő csapatai. A Kohász fiataljai közül ráadásul az ifik és a juniorok is címvédőként érkeztek a tornára, ugyanis egy évvel ezelőtt mindkét együttesünk megnyerte korosztálya versengését.
A keddi nyitónapon mindhárom dunaújvárosi csapat pályára lépett, s összességében jó eredményekkel örvendeztették meg az értük szurkolókat. Juniorjaink két sima mérkőzést játszottak, hiszen előbb a norvég Levanger ellen nyertek 14-10-re, majd a lengyel Vistal Gdynia csapatát múlták felül 25-12 arányban, így a második játéknap előtt vezetik csoportjukat. Az ifjúságiak nem a legjobban kezdtek, hiszen első meccsükön 15-18-es vereséget szenvedtek a házigazda viborgiaktól, de gyorsan javítottak, mert a norvég Arstad csapat ellen 17-11-re nyertek, így ötvenszázalékos mérleggel zárták csoportjuk nyitómeccseit.
A DKKA serdülő együttese szintén két találkozót játszott kedden, s fiataljaink egyszer sem hibáztak, mivel a dán GOG ellen 20-13-ra győztek, míg vendéglátójuk harmadik számú együttesét 21-7-re ütötték ki, amivel nagy lépést tettek csoportjuk megnyerése felé. A dunaújvárosi fiatalokra ma újabb találkozók várnak, ugyanis a serdülő és a junior csapat egy-egy, míg az ifjúságiak két alkalommal lépnek pályára a rangos nemzetközi tornán.
A DKKA csapatainak keddi eredményei
Juniorok
DKKA – Levanger HK 14-10
DKKA – Vistal Gdynia 25-12
Ifjúságiak
Viborg HK – DKKA 15-14
DKKA – Arstad 17-11
Serdülők
DKKA – Viborg HK 21-7
DKKA – GOG 20-13
A rovat további hírei: Sport
Tehetséges kapust igazolt a DAB
2025. aug. 26.
A 21 esztendős Szűcs Botond játékára az Erste Liga mellett az Andersen Ligában is számítanak az Acélbikák jégkorongozói.
Könnyed továbbjutás a kupában
2025. aug. 26.
Már az első felvonásban eldöntötte a nyitott kérdéseket a Dunaújváros FC női labdarúgó csapata a Paksi SE ellen a Simple Női Kupa második fordulójában.
Elégedett kapitányok a világbajnokság után
2025. aug. 25.
Mindkét szövetségi kapitány elégedetten értékelte a vasárnap zárult milánói kajak-kenu világbajnokságot, amelyen a gyorsasági válogatott 13 érmet, hat aranyat, két ezüstöt és öt bronzot nyert.
Fiatal csatárok az Acélbikáknál
2025. aug. 25.
Keresztes Zsombor a FEHA19 együttesétől, míg Vadócz Bendegúz Lengyelországból érkezik a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorongozóihoz.
Itthon maradt a Kohász Kupa
2025. aug. 25.
A Kozármislenyt és a Kisvárdát is legyőzve szerezte meg a hazai rendezésű Kohász Kupát a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia felnőtt együttese.
Ünnepi foci a DLSZ Arénában
2025. aug. 24.
A Szil-Ker együttesének sikerével ért véget a DLSZ Arénában megrendezett VI. Augusztális Ünnepi Foci Kupa.
Fájó búcsú a kupától
2025. aug. 24.
Nem kis meglepetésre egygólos vereséget szenvedett a Magyar Kupa második fordulójában a Dunaújváros FC labdarúgó csapata az alacsonyabb osztályú Kelen SC otthonában.