Vízilabda: oda a szentesi veretlenség

spigott - 2014. december 2. 20:22

Remek első félidei játékának is köszönhetően könnyed, 13-7-es győzelmet aratott a Szentes ellen a DFVE női vízilabda csapata. Mihók Attila tanítványai védekezésben és támadásban is brillíroztak, már az első félidőben eldöntötték a pontok sorsát, sikerük ilyen arányban is megérdemelt.

Az idei szezonban még hibátlan, hatból hat meccset megnyerő Szentes gárdáját fogadta ma este a DFVE női vízilabda csapata a Fabó Éva Sportuszodában.
Mihók Attila tanítványai egyértelműen a győzelemre készültek a rangadón, s ennek megfelelően kezdték is a meccset, mert egy kivédekezett vendégtámadás Garda már az első percben megszerezte a vezetést a mieinknek. Erre ugyan még volt válasza a szentesieknek, ám Brávik, s az orrtörése miatt arcvédőben játszó Gurisatti emberelőnyös találatai után már 3-1-es hazai vezetést mutatott az eredményjelző. A mieink számára remekül alakuló negyed hajrájában ráadásul Menczinger is betalált sőt, a második etap első találatát is Gurisatti jegyezte, így kilencpercnyi játékot követően már 5-1 volt az állás. A folytatásban a védekezésről szólt leginkább a játék, melyben mindkét gárda jól teljesített, de a félidő utolsó másfél percében megint kinyílt a gólzsák, de mivel ezt az időszakot is három lőtt, s csak egy kapott góllal hozták le a főiskolások, így gyakorlatilag a nagyszünethez érve eldőlt a pontok sorsa (8-2).
Mihók Attila tanítványai a tetemes előny ellenére sem lazítottak, s a térfélcserét követően is góllal nyitottak. A vendégek is igyekeztek becsülettel, de ekkor esélyük sem nagyon volt a jól záró dunaújvárosi védőfallal szemben, ráadásul Kasó is biztosan hárította próbálkozásaik nagyobbik részét. A harmadik nyolc percben még egy szentesi, valamint egy dunaújvárosi találat született, így az utolsó etap előtt már csak az volt a kérdés, hogy milyen arányban nyeri a meccset csapatunk (10-3). A negyedik felvonásban már valamelyest csökkent a mieink figyelme, ami elsősorban a védekezést érintette, de mivel támadásban továbbra is magabiztos volt a Mihók-csapat, így a véghajráig tartotta hét-nyolcgólos előnyét a DFVE. Az utolsó percekben annyi szépségtapasz még jutott a szentesieknek, hogy a negyedik etapot 3-4-es részsikert arattak, de a mieink fölényes győzelmét így sem tudták megakadályozni (13-7).

DFVE – Szentes
13-7
(4-1, 4-1, 2-1, 3-4)
DFVE: Kasó, Szilágyi, Menczinger 2, Horváth 2, Slagter 1, Garda 2, Ziegler. Csere: Barna (kapus), Gurisatti 2, Vályi V. 1, Brávik F. 1, Mchunu 1, Vályi F. 1. Vezetőedző: Mihók Attila.