Zsaruhír: villámfogás Ercsiben

doszerk - 2015. február 26. 10:21

Még elkölteni sem volt ideje a lopott pénz annak a férfinak, akit a bejelentést követően, alig egy órán belül elfogtak a rendőrök Ercsiben.

A Dunaújvárosi Rendőrkapitányság Ercsi Rendőrőrse lopás bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt folytat nyomozást egy 30 éves ercsi férfival szemben. P. Csabát azzal gyanúsítják a nyomozók, hogy 2015. február 24-én 18 óra 30 perckor Ercsiben, besurrant egy Jókai Mór utcai családi házba és onnan ellopta a sértett kézitáskáját a benne lévő készpénzzel és személyes okmányokkal.

Az elkövető a helyszínről az udvaron parkoló személygépkocsi indítókulcsát és egy 20 euró-s bankjegyet is eltulajdonított.
A bejelentést követő egy órán belül az ercsi járőrök felfigyeltek egy helybéli férfira, aki a sértett által leírt sötét ruházatban sétált a helyi vasútállomás felé. Az egyenruhások igazoltatták P. Csabát, akinél az intézkedés során nagyobb összegű készpénzt és egy árulkodó 20 eurós bankjegyet találtak. Elfogását követően a férfit előállították az Ercsi Rendőrőrsre ahol a nyomozók gyanúsítottként hallgatták ki.

A rovat további hírei: Sziréna

Zöld értékek a fólia alatt – most picit másképp

Zöld értékek a fólia alatt – most picit másképp

2025. szep. 11.

Dunaújvárosi rendőrök csípték el azt a dílert, aki egy daruszentmiklósi kert fóliasátrában termesztett kábítószer előállítására szolgáló növényeket. Több tucat tő canabbis-szal bukott, erősítette meg a rendőrségi összegzés.

Elrendelték az idős asszonyt kirabló férfi letartóztatását

Elrendelték az idős asszonyt kirabló férfi letartóztatását

2025. szep. 06.

A gyanúsított egy dunaújvárosi buszmegállóban támadt a 87 éves áldozatra. Bár az asszony ellenállt, a férfi végül elvitte a táskáját – 3000 forintot zsákmányolt, értesült a DO.

Iskolakezdés előtt: a gyerekek biztonsága közös felelősség!

Iskolakezdés előtt: a gyerekek biztonsága közös felelősség!

2025. aug. 30.

Néhány nap múlva becsöngetnek, hamarosan kezdődik az új tanév – a nagy napra készülve balesetmegelőzési tanácsokkal szolgál a vármegyei főkapitányság kommunikációs szolgálata. A lényeg: fokozott figyelem szükséges az utakon!

Akcióban a "csomagos" csalók – ne dőljön be!

Akcióban a "csomagos" csalók – ne dőljön be!

2025. aug. 20.

Még rendőrök megtévesztésével is próbálkoztak a megtévesztő üzenet küldői, derül ki a vármegyei főkapitányság összegzéséből. A rendőrség tipptárral segíti a csalók elleni fellépést – vigyázzon mindenki, és ne szolgáltasson adatokat!

Letartóztatás vár a bántalmazóra

Letartóztatás vár a bántalmazóra

2025. aug. 15.

Csoportosan elkövetett garázdaság bűntett miatt indítványozta a Fejér Vármegyei Főügyészség annak a férfinak a letartóztatását, aki két társával bántalmazott egy férfit a dunaújvárosi uszoda előtt még július közepén. Csodák csodájára a sértett könnyű sérülésekkel megúszta, értesült a DO.

Meteo extra: már él a harmadfokú hőségriasztás!

Meteo extra: már él a harmadfokú hőségriasztás!

2025. aug. 13.

Az országos tisztifőorvos a HungaroMet legfrissebb előrejelzése alapján rendelte el a legmagasabb figyelmeztetési szintű riasztást. A rendelkezés vasárnap éjfélig él, és az ország teljes területére érvényes!

Életeket mentett a szénmonoxid-érzékelő

Életeket mentett a szénmonoxid-érzékelő

2025. aug. 11.

Dunaújvárosi társasházi lakásokban is érdemes volt felszerelni a berendezést: a szénmonoxid-érzékelő hangos sípolása figyelmeztette a lakókat a "néma gyilkos", vagyis a színtelen, szagtalan, íztelen – érzékszerveinkkel felismerhetetlen – mérgező gáz veszélyére.